Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Eurosport nowym domem Igrzysk Olimpijskich

W Nowy Rok rozpoczął się kolejny rozdział w Eurosporcie, który oficjalnie został nadawcą igrzysk olimpijskich w Europie*. Olimpijskie logo nadawcy to początek nowej ery w historii najlepszej platformy sportowej w Europie i największego sportowego wydarzenia na świecie.

Nowy symbol łączy w sobie dotychczasowe logo Eurosportu i koła olimpijskie, między którymi znajduje się podium – znak sportowej doskonałości i marzenie każdego sportowca na świecie.

1 stycznia logotyp po raz pierwszy zagościł na antenach Eurosportu i na wszystkich platformach nadawcy – w usłudze Eurosport Player, serwisach internetowych Eurosport.com i portalach społecznościowych. Symbol pojawił się podczas trwającego właśnie Turnieju Czterech Skoczni. Jest to jedna z licznych imprez w sportach zimowych, które transmituje Eurosport, pokazując drogę sportowców do zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.

W dniu prezentacji nowego logotypu na antenie Eurosportu 1 miała miejsce również premiera filmu nt. igrzysk olimpijskich pt.:”Miliony dróg. Jeden cel”**.  Program przedstawia historię dwójki sportowców począwszy od ich pierwszych kroków stawianych w sporcie, po dorosłą karierę. To opowieść o poświęceniu i pokonywaniu trudności na drodze do zwycięstwa i udziału w igrzyskach.

Relacjonując igrzyska olimpijskie, Eurosport dostarczy zupełnie nowych wrażeń milionom widzów w całej Europie dzięki transmisjom na wszystkich ekranach.  Podczas igrzysk ważny jest każdy moment, dlatego Eurosport gwarantuje, że kibice nie przegapią ani jednej sekundy tej imprezy.

– Od ponad 30 lat misją Discovery jest inspirowanie ludzi na całym świecie, dlatego niezwykle cieszymy się z nawiązania współpracy z MKOl oraz faktu, że właśnie u nas będzie biło serce igrzysk olimpijskich.  Naszym celem jest doskonalenie sposobu odbioru największej sportowej imprezy świata, tak, aby mogło ją przeżywać jeszcze więcej kibiców w Europie, korzystając z największej w historii liczby platform i urządzeń – podkreślił JB Perrette, prezes i CEO  Discovery Network International.

 

–  Eurosport ma niezwykle bogatą tradycję w transmitowaniu dyscyplin olimpijskich, zarówno tych letnich, jak i zimowych na przestrzeni całego roku.  Cieszymy się z kontynuacji tej drogi i zostania platformą, gdzie będzie biło serce przyszłych igrzysk.  Dzięki naszym wysiłkom i dołączeniu do zespołu Bernie Rossa, który poprowadzi prace związane z produkcją, robimy ogromne postępy w przygotowaniach do igrzysk w 2018 roku – dodał Peter Hutton, CEO Eurosportu.

 

Discovery Communications i Eurosport posiadają wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich na terenie 50 krajów Europy od 2018 roku aż po igrzyska w 2024 roku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *