Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe: 17-23.03

Premiery filmowe na tydzień 17-23.03.17 r., oto 7 propozycji filmowych, godnych polecenia i obejrzenia w kinach:

Znalezione obrazy dla zapytania piękna i bestia film plakatPiękna i Bestia (Beauty and the Beast)

Gatunek: fantasy, musical, romans (USA, 2017)

Reżyseria: Bill Condon

Obsada: Emma Watson, Dan Stevens

Dystrybutor: Disney

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik (Ian McKellen), świecznik Płomyk (Ewan McGregor), czy miotełka Puf Puf (Gugu Mbatha-Raw). Tymczasem Maurycy chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego – Gastona (Luke Evans), który jest zakochany w Belli.

 

Znalezione obrazy dla zapytania gold film plakatGold

Gatunek: dramat (USA, 2016)

Reżyseria: Stephen Gaghan

Obsada: Matthew McConaughey, Edgar Ramírez

Dystrybutor: Monolith Films

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

 

Znalezione obrazy dla zapytania personal shopper film plakatPersonal Shopper

Gatunek: thriller (Francja, Niemcy, 2016)

Reżyseria: Olivier Assayas

Obsada: Kristen Stewart, Lars Eidinger

Dystrybutor: Aurora Films

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Amerykanka w Paryżu. Maureen zarabia na życie jako asystentka i stylistka znanej z pierwszych stron gazet celebrytki Kyry. Choć początkowo jej praca ogranicza się do odbierania ze sklepów kreacji, Maureen szybko zaczyna przekraczać kolejne granice – pod nieobecność pracodawczyni zostaje na noc w jej luksusowym mieszkaniu oraz przymierza bajecznie drogie ubrania. Maureen ma też inną, znacznie mroczniejszą tajemnicę. Jest utalentowanym medium, a za jej przyjazdem do Francji stoi nie tyle chęć zarobienia pieniędzy, ile pragnienie skontaktowania się ze zmarłym bratem bliźniakiem Lewisem.

 

Znalezione obrazy dla zapytania stado film plakatStado (Flocken)

Gatunek: dramat (Szwecja, 2015)

Reżyseria: Beata Gårdeler

Obsada: Fatime Azemi, John Risto

Dystrybutor: Vivarto

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Czternastoletnia Jennifer oznajmia, że została zgwałcona przez kolegę z klasy. Jednak nikt w to nie wierzy, a cała wioska obraca się przeciwko niej i jej bliskim. Przejmująca opowieść o społecznym ostracyzmie, który niestety potrafi zdefiniować całe życie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wszystko albo nic film plakatWszystko albo nic (Všetko alebo nič)

Gatunek: komedia romantyczna (Czechy, Polska, Słowacja, 2017)

Reżyseria: Marta Ferencová

Obsada: Tatiana Pauhofová, Klára Issová

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. Obecnie, zrażona do relacji damsko-męskich i mająca na swoim koncie bezpowrotnie zakończony długoletni związek, jest współwłaścicielką księgarni z literaturą, której bliżej do „Kamasutry” niż „Krecika”. Jej partnerką w interesie i najlepszą przyjaciółką jest Vanda – pragnąca przygód nimfomanka, która brzydzi się spotykaniem tego samego mężczyzny dwie noce z rzędu, nie mówiąc już o poznawaniu jego imienia. W prowadzeniu sklepu pomaga im Edzio – ubóstwiający mięsne potrawy gej, który podobnie jak jego dwie koleżanki, w głębi serca pragnie spotkać „tego jedynego”. Wszystko zmieni się, gdy do życia grupy przyjaciół wkroczy czterech mężczyzn: wysoki, zadbany i niezwykle wrażliwy (szczególnie na dietę inną niż wegetariańska) Leo, lekko siwiejący i lubujący się w młodszych kobietach profesor uniwersytecki (Krzysztof Tyniec), rozsądny i zabójczo przystojny biznesmen (Michał Żebrowski) oraz romantyczny i czarujący lekarz (Paweł Deląg). Chociaż miłość to same kłopoty, to i tak trójka przyjaciół odda się jej bez reszty.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wściekłość film plakatWściekłość

Gatunek: dramat (Polska, 2017)

Reżyseria: Michał Węgrzyn

Obsada: Jakub Świderski, Paulina Chapko

Dystrybutor: Alter Ego Pictures

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Adam (Jakub Świderski) młody prezenter telewizji nagrywa relację sprzed Pałacu Prezydenckiego. Wieczór spędza bawiąc się w salonie z dwójką dzieci. Gdy żona Edyta (Paulina Chapko) podaje obiad, Adam odbiera telefon od osobistego trenera z siłowni. Po krótkiej sprzeczce z żoną wychodzi z domu. W samochodzie na parkingu wita go namiętnie młoda kobieta – Rozi (Natalia Klimas). Po upojnym „treningu” na siłowni z kochanką, Adam kieruje się w stronę domu biegnąc ścieżką rowerową na obwodnicy Warszawy na odcinku ok. 15 kilometrów. W trasie odbiera serię telefonów m.in. od wydawcy stacji telewizyjnej, który składa mu propozycję nie do odrzucenia, spełniającą jego zawodowe marzenie. Żona odkrywając jego romans przechodzi załamanie nerwowe i szantażuje. Rozmowy z matką (Małgorzata Zajączkowska) doprowadzają Adama do zakwestionowania ich relacji oraz jego dotychczasowych decyzji życiowych. Podczas długiego joggingu bohatera filmu spotyka szereg niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Ten bieg może odmienić jego życie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wrota bohaterów film plakatWrota Bohaterów (Yong Shi Zhi Men)

Gatunek: fantasy, przygodowy (Chiny, Francja, 2016)

Reżyseria: Matthias Hoene

Obsada: Mark Chao, Ni Ni

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 17-03-2017

 

 

Opis: Jack jest maniakiem gier video, który spędza każdą wolną chwilę przed komputerem. Wciela się tam w postać Czarnego Rycerza, który ratuje dawne Imperium przed zakusami złowrogich sił. Pewnego dnia wirtualna rzeczywistość, którą znał tylko z ekranu komputera, wchłania go i przenosi do niesamowitego świata pełnego przygód, czarów i magicznych istot. Jack musi stanąć w obronie Imperium i uratować piękną księżniczkę, w której zakochuje się bez reszty. Jego śladami rusza jednak potężny mściciel, który podejrzewa, że chłopak może być legendarnym wojownikiem. Jack musi odnaleźć w sobie siłę Czarnego Rycerza, który do tej pory był tylko postacią, w którą wcielał się w grze. Zbliża się decydujące starcie!

 

Box Office Polska (za weekend: 10-12.03.17 r.):

1. Kong: Wyspa Czaszki (dystr. Warner Bros) – 114,6 tys. widzów (w sumie 116,9 tys.) N

2. Porady na zdrady (Kino Świat) – 99,8 tys. (548,7 tys.) -1

3. Logan: Wolverine (Imperial – Cinepix) – 76,7 tys. (253,7 tys.) -1

4. Był sobie pies (Monolith Films) – 50,5 tys. (454,2 tys.) +1

5. Ozzy (Mówi Serwis) – 49,1 tys. (134,1 tys.) +1

6. Maria Skłodowska-Curie (Kino Świat) – 45,7 tys. (183,8 tys.) -3

7. Chata (Monolith Films) – 37,7 tys. (37,7 tys.) N

8. Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (Next Film) – 32,4 tys. (1,712 mln) -4

9. Pokot (Next Film) – 23,1 tys. (196,7 tys.) -2

10. Munio: Strażnik Księżyca (M2 Films) – 20,7 tys. (20,7 tys.) N

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *