Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe (DVD, Blu-ray) – marzec 2017

Premiery filmowe na DVD i Blu-ray na miesiąc marzec 2017 r., oto wybrane przez nas propozycje godne polecenia, kupienia i obejrzenia w domu:

Jestem mordercą - Pieprzyca MaciejJestem mordercą 

Gatunek: thriller, psychologiczny (Polska, 2016)

Dystrybutor: Agora S.A.

Wersja filmu: język polski

Reżyseria: Maciej Pieprzyca

Obsada: Mirosław Haniszewski, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Piotr Adamczyk, Magdalena Popławska, Michał Żurawski

Data premiery: 03-03-2017

 

Opis: Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym oficerem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa? Czy w sytuacji, gdzie stawką jest ludzkie życie, jest miejsce na błąd?

 

Przełęcz ocalonych - Gibson MelPrzełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge)

Gatunek: biograficzny, dramat, wojenny (Australia, USA, 2016)

Dystrybutor: Monolith Films

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Mel Gibson

Obsada: Andrew Garfield, Sam Worthington, Hugo Weaving

Data premiery: 15-03-2017

 

Opis: Film zdobywcy Oscara Mela Gibsona („Pasja”, „Braveheart – Waleczne serce”) z Andrew Garfieldem („The Social Network”, „Milczenie”) w roli żołnierza, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Oparty na faktach film został nominowany do Oscara w 6 kategoriach (m.in. najlepszy film roku, najlepszy reżyser i aktor w pierwszoplanowej roli). Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość…

 

Trolle (wydanie z książką) - Mike MitchellTrolle (Trolls)

Gatunek: animacja, familijny, fantasy (USA, 2016)

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Wersja filmu: polski dubbing, polskie napisy

Reżyseria: Mike Mitchell

Data premiery: 15-03-2017

 

Opis: „Trolle” to rozśpiewana przygoda ze studia DreamWorks, pełna muzyki i humoru. Gdy grupa ponurych Bergenów, napada na wioskę wesołych, bajecznie kolorowych Trolli i porywa większość jej mieszkańców, to właśnie beztroska Popy i jej całkowite przeciwieństwo – pesymistyczny Mruk – muszą działać razem, by uratować przyjaciół.

 

Zakwakani - Lakisov ViktorZakwakani (Kryaknutie kanikuly)

Gatunek: animacja, przygodowy (Chiny, Rosja, USA, 2016)

Dystrybutor: Monolith Films

Wersja filmu: polski dubbing, polskie napisy

Reżyseria: Viktor Lasikov

Data premiery: 15-03-2017

 

 

Opis: Fantastyczna animacja, zwariowane tempo, lotni bohaterowie i uskrzydlający humor w przygodowej opowieści dla całej rodziny. Dawno, dawno temu, gdy drób cieszył się wolnością, a jaja nie kojarzyły się z jajecznicą, na pewnej odległej wyspie doszło do wydarzeń, które na zawsze odmieniły los kaczego rodu. Kaczy mędrzec o magicznych mocach przewodził tam swemu kochającemu spokój stadu i nic nie zapowiadało kłopotów. Nadszedł jednak dzień, gdy Zła Czarodziejka (gorsza od ptasiej grypy), pragnąca za wszelką cenę zachować wieczną młodość, postanowiła porwać mędrca, by wykorzystać jego niezwykłe zdolności. Traf chciał, że w tym samym czasie na wyspie wylądowała eskadra bojowych kaczek z dalekiego kraju, która mimo woli znalazła się w centrum zamieszania. Żółtodziób – dzielny syn mędrca i Erica – piękna córka dowódcy eskadry musieli połączyć siły, by przekonać swych upartych ojców do współpracy zanim Czarodziejka zrealizuje swój paskudny plan. Tak zaczyna się pełna przygód opowieść o tym, że dzięki przyjaźni nawet nieopierzeni mogą stać się bohaterami i z czasem obrosnąć w piórka.

 

Prosta historia o morderstwie - Jakubik ArkadiuszProsta historia o morderstwie

Gatunek: kryminał (Polska, 2016)

Dystrybutor: Kino Świat

Wersja filmu: język polski

Reżyseria: Arkadiusz Jakubik

Obsada: Kinga Preis, Andrzej Chyra, Filip Pławiak

Data premiery: 16-03-2017

 

Opis: „Prosta historia o morderstwie” to drugi film w reżyserskim dorobku Arkadiusza Jakubika – twórcy świetnie przyjętej „Prostej historii o miłości” oraz aktora znanego z takich filmów jak „Drogówka”, „Dom zły”, Ziarno prawdy” czy „Jesteś Bogiem”. Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) przed despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.

 

Snowden - Stone OliverSnowden

Gatunek: biograficzny, sensacyjny, thriller (Francja, Niemcy, USA, 2016)

Dystrybutor: Best Film

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Oliver Stone

Obsada: Joseph Gordon-Levitt

Data premiery: 23-03-2017

 

Opis: Trzymający w napięciu thriller sensacyjny o najsłynniejszym demaskatorze naszych czasów – Edwardzie Snowdenie (w tej roli Joseph Gordon-Levitt) w reżyserii trzykrotnego zdobywcy Oscara Olivera Stone’a. Pracujący dla służb specjalnych Edward Snowden decyduje się ujawnić ściśle tajne informacje dotyczące nielegalnego podsłuchiwania przez rząd Stanów Zjednoczonych milionów ludzi na całym świecie. Wypowiada wojnę najpotężniejszym. Niespotykany dotąd wyciek kompromitujących danych w historii USA stawia na nogi wszystkie służby. Zaczyna się wyścig z czasem. Amerykański rząd ma tylko jeden cel – złapać Snowdena.

 

Wołyń - Smarzowski WojciechWołyń

Gatunek: wojenny (Polska, 2016)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: język polski, polskie napisy

Reżyseria: Wojciech Smarzowski

Obsada: Michalina Łabacz, Wasyl Wasyłyk, Arkadiusz Jakubik, Adrian Zaremba

Data premiery: 29-03-2017

 

Opis: Wołyń to przejmujący dramat historyczny, epicka opowieść o wydarzeniach na wschodnich kresach Rzeczpospolitej w okresie II wojny światowej. Określano je mianem „rzezi wołyńskiej”. Wiosna 1939 roku. Młodziutka Zosia Głowacka (Michalina Łabacz), zakochana w ukraińskim chłopcu, dowiaduje się, że ojciec postanowił wydać ją za bogatego gospodarza, starszego wdowca z dwójką dzieci – Macieja Skibę. Po wybuchu wojny, życie mieszkańców wioski odmienia okupacja sowiecka, a później hitlerowska. Latem 1943 roku wybucha konflikt ukraińsko-polski; pożoga mordów i okrucieństwa. Sąsiad staje przeciw sąsiadowi, wcześniejsze przyjaźnie przestają mieć znaczenie – liczy się przetrwanie i zemsta. Wołyń to wizualna i wstrząsająca lekcja historii, ukazująca do jakich skutków może prowadzić nienawiść, nacjonalizm i nietolerancja. Tematyka mordów popełnionych na Wołyniu i we Wschodniej Galicji w ostatnich latach II wojny światowej przez dziesięciolecia była wyłączana z oficjalnej wersji historii. Teraz powraca wypełniając lukę w wiedzy historycznej, a jednocześnie składa hołd ofiarom zbrodni.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *