Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Cykl wideo „Wilkowicz Sam na Sam” na stałe w ramówce Sport.pl

Od czwartku, 27 kwietnia br. nowe odcinki programu Pawła Wilkowicza dla Sport.pl będą emitowane w każdy czwartek o godzinie 15:00. Nie zmienia się sprawdzona formuła programu, w której ważne osobowości ze świata sportu opowiadają o swoich sukcesach i cenie, jaką przyszło im za nie zapłacić, a także o kulisach sportowych zmagań. Program zyska nową oprawę dźwiękową i graficzną.

– Zostać ze sportowcem sam na sam jest dziś coraz trudniej. I dlatego tak bardzo to sobie cenię – mówi gospodarz programu Paweł Wilkowicz.

W pierwszym odcinku „Wilkowicz Sam na Sam” w nowej ramówce na pytania odpowie Tomasz Adamek, były zawodowy mistrz świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów i międzynarodowy mistrz Polski.

– Sukces nadawanego od lutego 2015 roku cyklu wideo „Wilkowicz Sam na Sam” zachęcił nas do wprowadzenia tego formatu na stałe – mówi Marcin Gadziński, dyrektor i wydawca Sport.pl. – Wywiady Pawła są uznawane za najlepsze sportowe rozmowy wideo w polskim internecie i nie mam wątpliwości, że to charyzmatyczny prowadzący i gwiazdy sportu decydują o sile tego formatu. 

Paweł Wilkowicz to jeden z najczęściej nagradzanych polskich dziennikarzy sportowych. Jest multimedialnym korespondentem najważniejszych wydarzeń sportowych m.in. Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Europy i Świata w Piłce Nożnej. Szeroko komentowany wywiad z Justyną Kowalczyk o depresji przyniósł mu prestiżowe drugie miejsce w głosowaniu na dziennikarza roku w plebiscycie Grand Press 2014. Za rozmowę z mistrzynią olimpijską w biegach narciarskich został doceniony zarówno przez branżę dziennikarską (wyróżnienie w 10. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego), jak i studentów dziennikarstwa (Nagroda MediaTory 2014).

Paweł Wilkowicz jest również autorem autoryzowanej biografii kapitana reprezentacji Polski i napastnika Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego pt. „Nienasycony”.

Pracuje w Sport.pl od 2013 roku.

Premiera nowych odcinków cyklu „Wilkowicz Sam na Sam” będzie miała miejsce jednocześnie w portalu Gazeta.pl, Sport.pl, na kanale Sport.pl na YouTube oraz na profilu portalu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *