Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Nowości muzyczne: 17-23.04

Nowości muzyczne na tydzień 17-23.04.17 r., oto wybrane przez nas albumy godne polecenia, kupienia i posłuchania:

ATB - neXtATB – neXt

Gatunek: elektronika

Dystrybutor: Universal Music Polska

Data premiery: 21-04-2017

 

 

Opis: Dziesiąty album mistrza muzyki trance, Niemca André Tannebergera, którego fani klubowych imprez znają już od blisko 20 lat jako ATB. „neXt” to następczyni doskonałej „Contact” z 2014 roku, która na liście OLIS dotarła do miejsca drugiego! Jeden z najlepszych didżejów na świecie, który w Polsce trzykrotnie odbierał platynową płytę, od tamtej pory intensywnie koncertował i pracował, a efektem jest aż 25 nowych piosenek, które podzielono na dwa krążki! ATB jak zwykle zaprosił do współpracy wielu gości, chociażby Mike’a Schmida, Ethana Thompsona, Andrew Rayela. Ten ostatni, didżej i producent, pojawia się w singlowej piosence „Connected”, która jest doskonałym połączeniem trance’u i EDM.

 

Michał Bajor - Od Kofty... do Korcza. Vol. 1Michał Bajor – Od Kofty… Do Korcza. Vol. 1

Gatunek: pop

Dystrybutor: Sony Music Entertainment

Data premiery: 21-04-2017

 

 

Opis: Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku. Nadchodząca kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, będzie dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: „Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek”. Na repertuar jubileuszowego zestawu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Materiał został podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii.

 

Zak Abel - Only When We're NakedZak Abel – Only When We’re Nake

Gatunek: elektronika

Dystrybutor: Warner Music Poland

Data premiery: 21-04-2017

 

 

Opis: W swoim nagraniu gościł go twórca wielkich hitów, Avicii. Teraz Zak Abel, super zdolny 22-letni londyńczyk zakochany w popie, R&B, soulu i elektronice, wydał debiutancką płytę o tytule „Only When We’re Naked”. Brytyjscy dziennikarze nie mają wątpliwości, Zak wkrótce podbije świat. „Będzie mieć świat u swych stóp” – przewiduje magazyn „i-D”. I może mieć rację szybciej, niż mu się wydaje. Do takiego wniosku można bez trudu dojść, słuchając pierwszego singla z płyty „Only When We’re Naked”, ubranej w gorący tropikalny rytm, emanującej optymizmem i ciepłem piosenki „Unstable”, w której na plan pierwszy wybija się mocny, głęboki głos Zaka. „Moja debiutancka płyta poświęcona jest różnym rodzajom nagości. Gdy jesteś nagi, niczego nie możesz ukryć. Jesteś wtedy najbardziej narażony na zranienie. Czasem bycie nagim oznacza, że powiesz komuś, że go kochasz albo że masz nierówno pod sufitem. Jestem świadomy swoich wad i słabych punktów. Każdy z nas je ma” – mówi Zak Abel o zawartości tekstów na albumie „Only When We’re Naked”. Zanim doszło do napisania piosenek na debiut, Zak wydał dwie EP-ki, „Joker Presents…” oraz „One Hand On The Future”, obydwie pochodzą z 2015 roku. Później wpadł na pomysł opowiedzenia prosto z serca o ludzkich słabościach i emocjach. Tak powstał album „Only When We’re Naked”.

 

Tede - Pół życia żywo [DVD]Tede & Sir Michu – Pół życia na żywo (DVD)

Gatunek: koncerty/live

Dystrybutor: My Music

Data premiery: 21-04-2017

 

 

Opis: Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje wyjątkowy koncert duetu Tede i Sir Mich zatytułowany „Pół życia na żywo”. Album CD zawiera studyjną wersję niecodziennego wydarzenia, które odbyło się 4 grudnia 2016 roku w warszawskim klubie Stodoła, podczas którego Tede wystąpił w akompaniamencie ponad dwudziestu muzyków. „Pół życia za żywo” to przekrój twórczości Tede od pierwszego oficjalnie wydanego kawałka, aż po dzień dzisiejszy. Utwory nie prezentowane dotychczas na żywo, a także te znane z koncertów w nowych, często zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Sir Micha specjalnie na tę okazję. Gościnnie występują między innymi Grzegorz Skawiński, Waldemar i Adam Tkaczyk, czyli prawie cały zespół Kombii, a także wokalistki – Setka, Patricia Kazadi i Sylvia Grzeszna oraz kwartet smyczkowy Con Le Corde. Podwójne wydanie CD + DVD zawiera płytę z filmem z koncertu oraz płytę audio ze studyjną wersją tego materiału.

 

Ponadto w tym tygodniu w dobrych sklepach muzycznych m.in.:

– rock

Ray Davies – Americana

Crazy Lixx – Ruff Justice

Ryba and The Witches – Spell

– metal

Selvans – Hirpi

Quiet Riot – Road Rage

Labyrinth – Architecture Of A God

Cloven Hoof – Who Mourns For The Morning Star

Ancient Ascendant – Raise The Torch

Devil – To The Gallows

Les Discrets – Prédateurs

Farsot – FAILLURE

– hip-hop

Małach, Rufuz – Projekt Independent

B.R.O. – Nowy rozdział

– muzyka klasyczna

Christian Gerhaher – Brahms: Die Schone Magelone

Franz Schmidt – Schmidt: Symphony No. 2 Strauss: Dreaming By The Fireside

 

OLiS – Oficjalna Lista Sprzedaży (sprzedaż albumów muzycznych za okres 31.03-06.04.2017):

1. Dawid Podsiadło – ,,Annoyance And Disapointment” (+1)

2. Włodi – ,,Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu” (N)

3. Depeche Mode – ,,Spirit” (+1)

4. Ed Sheeran – ,,Divide” (+2)

5. Anna Wyszkoni – ,,Jestem Tu Nowa” (N)

6. Tomasz Stańko, New York Quartet – ,,December Avenue” (N)

7. Me And The Man – ,,Songs Of Love And Death” (-4)

8. LemON – ,,Tu” (-7)

9. Popek & Sobota & Matheo – ,,Trzech Króli” (-4)

10. Voo Voo – ,,7″ (+3)

11. Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba – ,,Minione” (-2)

12. Wojciech Młynarski – ,,Złota Kolekcja – Strasznie Lubię Cię Piosenko/Podchodzą Mnie Wolne Numery” (-4)

13. Sade – ,,The Ultimate Collection” (+11)

14. Sia – ,,This Is Acting” (-2)

15. Muzyka Filmowa – ,,La La Land” (+2)

16. Ania Dąbrowska – ,,Dla Naiwnych Marzycieli” (-1)

17. Jamiroquai – ,,Automaton” (N)

18. Nocny Kochanek – ,,Zdrajca Metalu” (+8)

19. Paluch – ,,Ostatni Krzyk Osiedla” (+2)

20. Borixon – ,,Koktajl” (-2)

Legenda:

+ awans, – spadek, = bez zmian, N – nowość, P – powrót

Pełne zestawienie OLiS: http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *