Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Nowy serial Klika już dostępny w HBO GO. Premiera na antenie HBO3 w lipcu.

Nowy sześcioodcinkowy serial Klika (Clique) to opowieść o dwóch studentkach, których przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, kiedy jedna z nich postanawia zbliżyć się do członkiń prestiżowej organizacji studenckiej. Pierwsze trzy odcinki produkcji można już oglądać w serwisie HBO GO. Kolejne trzy odcinki udostępnione zostaną w najbliższy piątek, 14 kwietnia. W lipcu serial pojawi się również na antenie HBO3.

Holly i Georgia przyjaźnią się od dzieciństwa. Obydwie zaczynają naukę na uniwersytecie w Edynburgu. Holly jest spokojniejsza i bardziej wycofana, Georgia natomiast od początku studiów łatwo daje się ponieść emocjom. Przyjaciółki zapisują się na cieszące się ogromną popularnością wykłady charyzmatycznego profesora ekonomii, Jude’a McDermida. Chcą dostać się na elitarny staż organizowany przez wykładowcę. Aby zwiększyć swoje szanse, zdeterminowana Georgia postanawia zbliżyć się do dziewczyn należących do prestiżowej organizacji studenckiej. Jej przyjaźń z Holly zostaje wystawiona na próbę.

Sześcioodcinkowy serial Klika to wciągająca opowieść o młodzieńczej potrzebie akceptacji i przynależności oraz chęci wyróżnienia się. Jej twórczynią jest Jess Brittain, znana dzięki kultowemu brytyjskiemu serialowi dla młodzieży pt. Kumple (Skins). W głównych rolach z powodzeniem odnajdują się m.in. Synnove Karlsen, Aisling Franciosi (serial Upadek), Louise Brealey (Hotel Marigold), Emun Elliott(Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy) oraz Rachel Hurd-Wood (Pachnidło: Historia mordercy). Serial ujmuje bezpretensjonalnym scenariuszem oraz świetną muzyką. Za produkcję składającej się z sześciu odcinków serii odpowiedzialna jest stacja BBC.

Trzy pierwsze odcinki serialu Klika oglądać można od dziś w serwisie HBO GO. Kolejne trzy odcinki udostępnione zostaną w najbliższy piątek, 14 kwietnia. Emisja na antenie HBO3 została zaplanowana na lipiec.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *