Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe (DVD, Blu-ray) – maj 2017

Premiery filmowe na DVD i Blu-ray na miesiąc maj 2017 r., oto wybrane przez nas propozycje godne polecenia, kupienia i obejrzenia w domu:

Po prostu przyjaźń - Zylber FilipPo prostu przyjaźń 

Gatunek: komedia (Polska, 2016)

Dystrybutor: Agora S.A.

Wersja filmu: język polski

Reżyseria: Filip Zylber

Obsada: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Róźczka, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Aleksandra Domańska, Krzysztof Stelmaszyk, Magdalena Walach, Sonia Bohosiewicz, Anna Polony, Piotr Fronczewski

Data premiery: 05-05-2017

Opis: „Po prostu przyjaźń” to wzruszająca komedia o grupie przyjaciół, których relacje zostają wystawione na niejedną próbę. Alina i Marian wygrywają wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka , singielka i bizneswomen, chce mieć dziecko nie wiążąc się z mężczyzną; ma jej w tym pomóc Patryk, serdeczny przyjaciel. Filip ryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików. Stateczny profesor odmawia nieprzyzwoitej prośbie przyjaciela, ale w tajemnicy przed nim porywa się na rzecz niemal karkołomną. Tymczasem zgrana paczka przyjaciół, jak co roku wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.

 

Sing

Gatunek: animacja, komedia, musical (Japonia, USA, 2016)

Dystrybutor: Filmostrada

Wersja filmu: polski dubbing

Reżyseria: Garth Jennings

Data premiery: 08-05-2017

 

 

 

Opis: Studio Illumination Entertainment („Sekretny życie zwierzaków domowych”) przedstawia komedię o szukaniu muzyki, która żyje wewnątrz każdego z nas. W filmie występują Buster Moon – tryskający optymizmem koala, który ogłasza światowy konkurs piosenkarski, aby uratować swój podupadający teatr, Rosita – przepracowana i niedoceniona matka 25 prosiąt, która zacięcie dąży do uwolnienia ukrytej w niej divy, punkrockowy jeżozwierz z pięknym głosem, ukrytym pod kolcami, oraz Johnny – młody goryl, który szuka ucieczki z rodzinnej mafii. „Sing” to muzyczna komedia roku!

 

Vaiana: Skarb oceanu (Moana)

Gatunek: animacja, familijny, przygodowy (USA, 2016)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: polski dubbing, polskie napisy

Reżyseria: Ron Clements, John Musker

Data premiery: 10-05-2017

 

 

Opis: Walt Disney Animation Studios przedstawia film „Vaiana: Skarb oceanu”, opowieść o dzielnej nastolatce, która podejmuje się niebezpiecznej misji, aby ocalić rodzinną wyspę. Po drodze Vaiana poznaje potężnego niegdyś półboga imieniem Maui i razem wyruszają w pełną przezabawnych zdarzeń i niezwykłych przygód żeglugę przez ocean. To niesamowita dawka humoru i wzruszeń, która zachwyci całą rodzinę!

 

Assassin's Creed - Justin KurzelAssassin’s Creed

Gatunek: przygodowy (Francja, USA, Wielka Brytania, 2016)

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Justin Kurzel

Obsada: Michael Fassbender

Data premiery: 10-05-2017

 

Opis: Michael Fassbender i Marion Cotillard występują w głównych rolach w pełnym akcji i przygód filmie będącym ekranizacją popularnej gry wideo. Dzięki technologii, która odblokowuje wspomnienia, Callum (Fassbender) odkrywa, że jest potomkiem starożytnej linii asasynów. Oto „niezwykle widowiskowe filmowe doświadczenie, które przewyższa swój pierwowzór – grę wideo – pod każdym względem.” (Andrew Freund, Dish Nation, Fox-TV).

 

La La Land (edycja specjalna) - Chazelle DamienLa La Land

Gatunek: musical, romans (USA, 2016)

Dystrybutor: Monolith Films

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Damien Chazelle

Obsada: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons, John Legend

Data premiery: 18-05-2017

 

Opis: Najgorętsza para młodych aktorów Hollywood – Emma Stone („Birdman”, „Łatwa dziewczyna”) i Ryan Gosling („Drive”, „Idy marcowe”) – w przepięknej muzycznej opowieści reżysera „Whiplash”. Uwielbiany przez widzów film zdobył aż 7 Złotych Globów oraz 6 statuetek Oscara, w kategoriach: najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy reżyser, najlepsza muzyka oryginalna oraz najlepsze zdjęcia, scenografia i piosenka – „City of Stars.” Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

 

Powidoki

Gatunek: biograficzny, dramat (Polska, 2016)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: język polski, polski lektor

Reżyseria: Andrzej Wajda

Obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński

Data premiery: 17-05-2017

 

Opis: Jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego – pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy. Głównym bohaterem jest wielki artysta, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów.

 

Balerina (Ballerina)

Gatunek: animacja, komedia (Francja, Kanada, 2016)

Dystrybutor: Monolith Films

Wersja filmu: polski dubbing

Reżyseria: Eric Summer, Eric Warin

Data premiery: 18-05-2017

 

 

Opis: Porywająca animowana opowieść współtwórców „Madagaskaru, „Kung Fu Pandy” i „Króla Lwa” oraz producentów „Nietykalnych”. 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować sił  w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed dziewczynką magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

 

Wielki Mur - Zhang YimouWielki Mur (The Great Wall)

Gatunek: fantasy, przygodowy (Chiny, USA, 2016)

Dystrybutor: Filmostrada

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Yimou Zhang

Obsada: Matt Damon, Tian Jing, Willem Dafoe

Data premiery: 22-05-2017

 

Opis: Gwiazda światowego kina Matt Damon na planie, a za kamerą jeden z najznakomitszych stylistów współczesnego kina Zhang Yimou („Hero”, „Dom Latających Sztyletów). „Wielki Mur” opowiada o doborowej grupie wojowników, walczącej za całą ludzkość na jednej z najbardziej znanych budowli świata. Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe i Andy Lau także zagrali w tej pełnej rozmachu epickiej historii.

 

Ukryte piękno (Collateral Beauty)

Gatunek: dramat (USA, 2016)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: David Frankel

Obsada: Will Smith, Edward Norton, Keira Knightley, Kate Winslet, Helen Mirren

Data premiery: 24-05-2017

 

Opis: Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk Howard Inlet (Will Smith) przeżywa osobistą tragedię, na skutek której wycofuje się z życia. Jego przyjaciele obmyślają niekonwencjonalny plan, aby dotrzeć do niego, nim utraci wszystko. Ten skłaniający do refleksji dramat dowodzi, że nawet najdotkliwszej stracie mogą towarzyszyć chwile piękna.

 

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Gatunek: biograficzny, dramat (Polska, 2017)

Dystrybutor: Agora S.A.

Wersja filmu: język polski

Reżyseria: Maria Sadowska

Obsada: Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, Jaśmina Polak, Borys Szyc, Karolina Gruszka, Wojciech Mecwaldowski, Danuta Stenka, Katarzyna Kwiatkowska, Sonia Roszczuk

Data premiery: 26-05-2017

Opis: „Sztuka kochania” to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej, kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *