Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

9 miast, ponad 30 artystów i 3000 km na liczniku – VOX FM startuje z „Najszybszym Koncertem Świata”

III edycja cieszącej się ogromną popularnością akcji Radia VOX FM „Najszybszy Koncert Świata” nabiera rozmachu. Od 5 maja prezenterzy stacji wraz z zaproszonymi muzycznymi gośćmi będą odwiedzać największe polskie miasta. Na miejsce dotrą specjalnie przygotowanym na potrzeby akcji samochodem ciężarowym, będącym jednocześnie studiem radiowym oraz mobilną sceną. Przez 9 kolejnych piątków na scenie VOX FM wystąpi ponad 30 artystów.

Najnowsza edycja „Najszybszego Koncertu Świata” startuje w zupełnie odmienionej formule. Po raz pierwszy w historii akcji ekipa VOX FM przemierzy przeszło 3000 km specjalnie oznakowaną ciężarówką, by odwiedzić aż 9 największych miast Polski, w których nadawany jest program stacji. Będą to: Olsztyn, Poznań, Wrocław, Sopot, Radom, Łódź, Kraków, Katowice, Warszawę. Pojawi się w najbardziej charakterystycznych miejscach danego miasta, aby z nich nadawać swoje audycje oraz przeprowadzić specjalny koncert.

Przez dwa miesiące od maja do czerwca w każdy piątek od godz. 18:00 na objazdowej scenie VOX FM wystąpią najpopularniejsi artyści disco, znani z anteny stacji. Wśród muzyków znaleźli się m.in.: Piękni i Młodzi, Weekend, After Party, Czadoman, Fun Factory, Mario Bischin, Jorrgus, MIG i wielu innych. Nowością tej edycji jest ilość występujących zespołów – w każdym mieście na scenie VOX FM pojawi się co najmniej 3 artystów. Koncerty poprowadzą prezenterzy VOX FM. Dla mieszkańców miast zostały przygotowane liczne konkursy, w których będzie można wygrać sprzęt elektroniczny, gadżety VOX FM, a także samochód na weekend.

Piątkowe wydania programów „Pierwsza Zmiana” oraz „Raport Dnia” będą nadawane wyjątkowo z mobilnego studia. Już od godz. 6.00 gospodarze poranka Magda Gawlik, Norbert Bieńkowski i Konrad Piwowarski będą zagrzewać słuchaczy do wieczornej imprezy. Następnie od godz. 15:00 pałeczkę przechwycą Maria Guzek, Kamil Rutkowski i Przemysław Sasowski. W „Raporcie Dnia” będą na bieżąco relacjonować przygotowania do koncertów. Od godz. 18:00 na antenie radiowej oraz poprzez przekaz video na fanpage’u stacji na Facebooku transmitowany będzie finał „Najszybszego Koncertu Świata”. Relacje będzie można śledzić także w VOX Music TV, na voxfm.pl oraz kanale stacji na YouTube’ie.

Akcji sponsorują: Renault Polska SA, The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o, Manta SA.

Pierwszy koncert w ramach „Najszybszego Koncertu Świata” odbędzie się 5 maja w Olsztynie na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Od godz. 18:00 na scenie VOX FM pojawią się: Markus P., Joker i Jorrgus.

„Najszybszy Koncert Świata” to seria plenerowych występów popularnych artystów znanych z anteny VOX FM, które odbywają się w centralnych punktach największych polskich miast. Akcja odbywa się raz w roku. III edycja to jak dotychczas największe przedsięwzięcie w historii stacji, angażujące rekordową liczbę gości specjalnych, z wykorzystaniem specjalnie oznakowanego tira z objazdowymi studiem radiowym i sceną.

Radio VOX FM to ponadregionalna rozgłośnia radiowa należąca do Grupy Radiowej Time nadająca w 18 miastach Polski. Prezentuje szeroko rozumianą muzykę taneczną – głównie przeboje lat 80. i 90., w tym gatunki: disco, euro disco, Italo disco, euro dance oraz disco polo pod hasłem „W Rytmie Hitów”.

Radio VOX FM od grudnia 2013 roku nadaje w następujących miastach: Białystok (88,6 MHz), Gdańsk (104,4 MHz), Gdynia (105,6 MHz), Katowice (95,5 MHz), Kielce (95,5 MHz), Koszalin (95,4 MHz), Kraków (107,0 MHz), Lublin (106,1 MHz), Łódź (97,9 MHz), Olsztyn (94,7 MHz), Płock (90,4 MHz), Poznań (107,4 MHz), Rzeszów (97,1 MHz), Szczecin (95,7 MHz), Siedlce (91,3 MHz), Warszawa (104,4 MHz), Wrocław (101,5 MHz), Zielona Góra (95,3 MHz).

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *