Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Sportlight LIVE #201 European Qualifiers MŚ: POL vs ROU

Wracamy na Narodowy! Po sezonie w klubach, dzielni polscy gladiatorzy wracają na polską ziemię, aby zmierzyć się w szóstym starciu o Mistrzostwa Świata w Rosji z Rumunią. U nich wygraliśmy 0:3, czy na Narodowym powtórzymy ten wyczyn? Wiosna lato jesień zima. Polska Rumunia kurczak komunia! Rafał i Przemek. F5 odświeża!

20:25 RS Sezony zakończone, herbata wypita, więc powracają oni do walki! Turniej jest już coraz bliżej nas, jeżeli dzisiaj wygramy, postawimy kolejny krok w drodze po awans – może nawet przedostatni, bo ostatni postawimy w Danii, zdobywając awans do turnieju. Czy wygramy, czy utrzymamy serię bez porażki? Cześć, dzień dobry (jeszcze jasno!) lub dobry wieczór, zaczynamy szóstą relację w osiemdziesiątą szóstą miesięcznicę, a przed nami kolejne pasjonujące 90 minut w drodze do Rosji!

Nie, przemówienia prezesa Wam tutaj nie damy! Musicie coś sobie sami ogarnąć…

20:28 Organizacja transmisji: dzisiaj Przemek jest z Wami w pierwszych połowach, a ja w drugich. Tradycyjnie w przerwie i po meczu statystyki, podsumowania, wyniki spotkań równoległych, a także tabela grupy E, być może zwiastująca awans do Rosji, który będzie pewnym we wrześniu! Oby we wrześniu.

20:31 Sytuacja w grupie E jest znakomita, prowadzimy z rezultatem 13 pkt, 10 pkt ma Dania, 7 pkt Czarnogóra, 6 pkt mają dzisiejsi rywale z Rumunii, tyle samo (!) Armenia, a tabelę tradycyjnie zamyka Kazachstan z 2. Swoje starcie rozegrali już Kazachowie z Duńczykami, to starcie wygrali faworyci z Danii 1:3, Kazachowie stali się łatwiejsi, bo w 44′ Islamkhan poszedł do szatni za czerwo! Warto przypomnieć, że awans na MŚ wywalczy tylko triumfator grupy, a druga drużyna musi liczyć na to, że złapie się w limit 8 z 9 drużyn i wystąpi w listopadowym barażu!

Nie jesteśmy sami, bo mecze też rozgrywają:

Litwa vs Słowacja
Norwegia vs Czechy
Niemcy vs San Marino (uwaga pogrom!)
Czarnogóra vs Armenia

Również swoje mecze o 18:00 grała Słowenia z Maltą (2:0), rozegrano hit Szkocja vs Anglia (2:2, Kane wyrównał w 90+3′, końcówka strasznie zacięta, od 0:1 do 2:1 dla Szkocji i wtedy wyrównanie – to są dopiero derby!) i Azerbejdżan zagrał z Irolami Północnymi (0:1).

20:33 A oto składy obu drużyn na mecz z Rumunią na Narodowym!

TEAM POLAND (coach Adam Nawałka, na biało-czerwono): Szczęsny – Jędrzejczyk, Pazdan, Cionek, Piszczek – Grosicki, Linetty, Mączyński, Błaszczykowski – Zieliński – Lewandowski (C), 4-4-1-1
ŁAWKA: Fabiański, Skorupski, Lewczuk, Bereszyński, Rybus, Kamiński, Peszko, Góralski, Milik, Teodorczyk, Wilczek.

Kamil Glik ma zawiasy za kartki, co doskonale wiecie. I wielki powrót Szczęsnego do bramki!

TEAM ROMANIA (coach: Cristopher Daum, na żółto): Tataruszanu – Benzar,Chicheres (C), Szapunaru, Toszca, Latovlevici – Stancu, Pintili, Marin, Chipciu – Andone. 5-4-1
ŁAWKA: Pantilimon, Nita, Gardosz, Rotariu, Grozav, Ivan, Baluta, Tiru, Bicfalvi, Hanca, Ganes, Stanciu.

U Rumunów zero kontuzji i zawiasów. Poza tym strasznie defensywnie. A mecz pod hasztagiem #POLROU lub #POLROM, jeżeli lubicie tweetować i wariować pod hasztagami, to śmiało wpisujcie!

20:36 Mecz sędziuje Francuz Ruddy Bukiet…sorry, Bouqet, na liniach będa Guillaume Debart i Frederic Cano, a sędzią tablicowym będzie Nicolas Rainville. Nie, w tym meczu sędziów VAR nie będzie! Aż takich luksusów w Polsce nie mamy! Oddaję klawiaturę Przemkowi, widzimy się w połowie połowy, do zobaczenia!

20:40 Pociągnę przez moment jeszcze –  wychodzą! Hymny państwowe przed nami!

20:41 przemekp, Witam serdecznie. A teraz „Mazurek Dąbrowskiego”!

20:43 Jak zwykle emocjonujące wykonanie hymnu – oby to poniosło naszych piłkarzy.

20:44 Kapitanowie obu ekip ze standardową wizytą u sędziów i zaraz zaczynamy.

20:45 1P POL 0:0 ROU I mamy pierwszy gwizdek arbitra!

20:46 1P POL 0:0 ROU Spokojne rozpoczęcie meczu – Polacy na razie na własnej połowie rozgrywają piłkę, głęboko cofnięta Rumunia.

20:47 1P POL 0:0 ROU Grosik dostał piłkę w polu karnym i już wydawało się, że wywalczył rzut rożny, a jednak bramkarz rumuński od bramki.

20:48 1P POL 0:0 ROU Rumuni szybko tracą piłkę, dobra gra defensywna Polaków.

20:49 1P POL 0:0 ROU Skuteczna interwencja Pazdana z boku – tak skuteczna, że nawet aut dla nas.

20:50 1P POL 0:0 ROU Piszczek wywalczył rzut rożny.

20:51 1P POL 0:0 ROU Ale tym razem nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia.

20:53 1P POL 0:0 ROU Na razie obie ekipy bardzo spokojnie, jeszcze nikt jakoś mocniej nie zaatakował.

20:54 1P POL 0:0 ROU Aut dla Rumunów na naszej połowie.

20:55 1P POL 0:0 ROU Pazdan faulował Andone blisko naszego pola karnego. Może być groźnie.

20:56 1P POL 0:0 ROU Ale Lewandowski bezbłędnie przewidział tor lotu piłki i wybił ją głową daleko poza pole karne.

20:57 1P POL 0:0 ROU Polacy ciągle bardzo wolno rozgrywają główni w okolicach własnej połowy, jakoś im się nie spieszy. Może chcą uśpić Rumunów?

20:58 1P POL 0:0 ROU Faul Błaszczykowskiego na Andone w środkowej strefie.

20:59 1P POL 0:0 ROU Nieudane dośrodkowanie jednego z piłkarzy rumuńskich i od bramki Szczęsny.

20:59 1P POL 0:0 ROU Wreszcie jakaś szybsza akcja Polaków, ale dośrodkowanie Grosickiego w pole karne do nikogo.

21:00 1P POL 0:0 ROU Sędzia nie zauważył faulu na Lewandowskim. Po chwili walczący o piłkę Linetty na spalonym.

21:01 1P POL 0:0 ROU Faul Marina na Błaszczykowskim z boku boiska.

21:03 1P POL 0:0 ROU Bardzo wolne tempo meczu, piłkarze Nawałki chyba na razie nie mają pomysłu jak przełamać dobrze zorganizowaną defensywę Rumunów.

21:05 1P POL 0:0 ROU Faul Toşci na własnej połowie, będzie dobra okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego.

21:06 1P POL 0:0 ROU Tătăruşanu jednak pewnie piąstkuje.

21:07 1P POL 0:0 ROU Było zamieszanie w polu karnym gości, ale jednak Rumuni się wybronili. Ja już oddaję głos Rafałowi, do usłyszenia później.

21:09 1P POL 0:0 ROU RS Witam ponownie!

21:11 1P POL 0:0 ROU  Polacy na ten moment wymieniają podania w formacji obronnej.

21:12 1P POL 0:0 ROU Za mocno Zieliński do Lewego. Szans tu nie było. Rumuni chwilę później  próbują ataku.

21:13 1P POL 0:0 ROU  JEST KARNY! FAUL NA LEWYM SAPUNARU! Więc wiecie kto podchodzi…

21:14 1P POL 1:0 ROU …i kto strzela!  GOL NUMER CZTERDZIEŚCI I CZTERY, LEWANDO I JEDEN JAJO! LEWY GÓRNY RÓG!

21:15 1P POL 1:0 ROU Piłka trochę poszła po paluszkach Tataruszanu, ale to nic, ważne, że trafiła do siatki! Jest już prowadzenie Polaków, teraz trzeba wynik podwyższyć/bronić!

21:17 1P POL 1:0 ROU Jest nas 7 na połowie Rumunów, bardzo ofensywnie przystępujemy po tym golu.  Rumuni oddają strzał rozpaczy, który poszedł daleko nad bramką!

21:18 1P POL 1:0 ROU  ALEŻ AKCJA! Najpierw wrzutka nieudana Grosika, a potem akcja Piszczka, ostatecznie Tataruszanu i korner dla Orłów!

21:20 1P POL 1:0 ROU Cionek niecelnie.  Teraz po wybiciu Grosik na spalonym po podaniu Jędrzejczyka. Odpieramy atak Rumunów.

21:21 1P POL 1:0 ROU Zieliński  odgrywa do Mączyńskiego, Grosik przyjął i cudowny strzał, Tataruszanu czujny!

21:23 1P POL 1:0 ROU  Polacy czujnie odpierają kolejny atak Rumunów.  Teraz  wyprowadzają dalekie podanie, co się nie udało.  Gubią się.  Szczęsny łapie główkę Andone!

21:24 1P POL 1:0 ROU LEWY SIĘ SKAPNĄŁ! Nie był na spalonym, był blisko strzału, ale Tataruszanu mu z nóżek piłkę wybił, a szkoda.

21:25 1P POL 1:0 ROU Mączyński przez moment na glebie był, bo go znokautował jeden z obrońców rumuńskich.

21:26 1P POL 1:0 ROU  Grosicki się zgubił i Benzar go zblokował.  Latolevicii blisko bramki, piłka poszła pod kątem 30 stopni od bramki!

21:28 1P POL 1:0 ROU  Ładne podanie do Grosika, Tataruszanu czujny.  A Rumuni klepią.  Czterdziesta trzecia minuta.

21:29 1P POL 1:0 ROU Mączyńskiego zmógł ból, jesteśmy w dychę. Ojoj.  Oby nic poważnego.  Krychowiak się szykuje! Rajuś! Unbelievable!

21:30 1P POL 1:0 ROU  Kuba jeszcze leży po niefortunnym zderzeniu. A Krychowiak wchodzi za Mączyńskiego! Wreszcie na boisku!

21:31 1P POL 1:0 ROU (+2) Stancu uderza obok bramki wykorzystując zaspaną naszą obronę!  Dwie doliczone.

21:32 1P POL 1:0 ROU (+2)  Ładne wybicie, my z kontry, Grosik, ale Kuba poszedł w powietrze! Ładna kontra!

21:33 HT POL 1:0 ROU TYLE DO PAUZY NA NARODOWYM! PROWADZIMY JEDEN JAJO, GDYBY TEN LEWY… ALE WAŻNE PROWADZENIE!

21:40 HT POL 1:0 ROU A więc podsumowanko. Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu Polaków, wykonaliśmy kawał dobrej roboty i praktycznie cały czas zostawaliśmy w ataku, choć Rumuni mieli swoje momenty i trzeba przyznać, zagrozili naszej bramce. Te ataki z kontry, ten Grosik – wow! Szkoda tego, że Lewy kiwał się z bramkarzem, zamiast po prostu uderzyć. Takie setki trzeba wykorzystywać. Troszkę nie spodobała mi się decyzja sędziego o braku wolnego dla Polski po faulu na Lewym, no ale to zależy od sposobu interpretacji, trzeba liczyć na to, że w drugiej połowie również zagramy tak dobrze, jak i teraz, no bo przecież nie mamy prawa marudzić!

Statsy: Possession: 67 (%) 33, Attempts: 6 (2) to 4 (1), Faule: 5 to 5.

SPOTKANIA RÓWNOLEGŁE

Litwa vs Słowacja 0:1
Norwegia vs Czechy 0:1
Niemcy vs San Marino 4:0
Czarnogóra vs Armenia 2:0

Tabela LIVE: 1. POL 16 pkt, 2. MNE 10 pkt, 3. DEN 10 pkt

Oddaję głos Przemkowi, widzimy się w połowie połowy, do zobaczenia!

21:43 przemekp, Witam ponownie.

21:45 HT POL 1:0 ROU Podsumowanie pierwszej połowy musi być jak najbardziej pozytywne, bo mamy dobry wynik. Tym bardziej, że w zasadzie nie dopuściliśmy Rumunów do żadnej jakiejś 100% sytuacji. Tylko oby tak dalej, utrzymać ten poziom, podwyższyć na 2:0 i będzie dobrze. Priorytetem są 3 punkty a nie piękna gra, zwłaszcza w takim terminie, czyli po wyczerpującym sezonie.

21:46 HT POL 1:0 ROU Powoli wracamy na PGE Narodowy.

21:47 HT POL 1:0 ROU Piłkarze też już wychodzą na murawę.

21:49 2P POL 1:0 ROU Sędzia rozpoczął 2. połowę!

21:50 2P POL 1:0 ROU Niebezpieczny faul Linetty’ego na Pintilii tuż przed naszym polem karnym. Będzie groźnie.

21:52 2P POL 1:0 ROU Na szczęście Latovlevici prosto w mur.

21:53 2P POL 1:0 ROU Lewandowski wywalczył rzut rożny.

21:54 2P POL 1:0 ROU Nieudana akcja Piszczka – aut dla Rumunów.

21:55 2P POL 1:0 ROU Grosicki nieudanie dośrodkował w pole karne, ale po chwili Polacy odzyskali piłkę.

21:57 2P POL 1:0 ROU Pintilii ucierpiał w starciu z Krychowiakiem.

21:58 2P POL 1:0 ROU Tymczasem Mączyński, który opuścił murawę niestety trafił do szpitala – komentatorzy otrzymali oficjalne potwierdzenie. Oby to nie było nic poważnego.

21:59 2P POL 1:0 ROU Piszczek wywalczył kolejny rzut rożny dla Polski.

22:00 2P POL 2:0 ROU GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POLSKI, LEWANDOWSKIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!

22:01 2P POL 2:0 ROU Było dośrodkowanie z rzutu rożnego Zielińskiego i Robert idealnie wyskoczył i przymierzył głową do boku. Piłka w siatce! Super, brawo!

22:03 2P POL 2:0 ROU Podwójna zmiana w ekipie rumuńskiej – Stanciu za Chipciu i Grozav za Latovlevic.

22:04 2P POL 2:0 ROU Rzut rożny dla Rumunii, ale bez zagrożenia.

22:05 2P POL 2:0 ROU RZUT KARNY DLA POLSKIII!!!

22:06 2P POL 3:0 ROU GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POLSKI, LEWANDOWSKIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!

22:07 2P POL 3:0 ROU Pewne silne uderzenie Roberta do boku, bramkarz bez szans. Lewandowski tworzy historię.

22:08 2P POL 3:0 ROU Rumuni rozbici kompletnie, nie mogą się pozbierać, ale przy takim wyniku to nie dziwne.

22:09 2P POL 3:0 ROU Trener zespołu rumuńskiego Christoph Daum ma problem, bo naprawdę nie ma powodów do optymizmu. A Polacy już zupełnie spokojnie kontynuują ten mecz, długo utrzymując się przy piłce.

22:11 2P POL 3:0 ROU Oddaję już głos Rafałowi, do usłyszenia po meczu.

22:12 2P POL 3:0 ROU RS Witam ponownie! ALEŻ NOC! ALEŻ HAT-TRICK LEWEGO!

22:14 2P POL 3:0 ROU Na razie spokojnie gramy, rozgrzewa się Arkadiuszo Milik, jest szansa na pierwszy mecz po powrocie do gry.

22:15 2P POL 3:0 ROU Kolejny strzał rozpaczy Rumunów. No ale co im pozostało? Pan Daum chyba już możę się pożegnać z posadą.  Ale jeszcze korner dla Rumunów.

22:16 2P POL 3:0 ROU ARKADIUSZ MILIK WRACA! Za Karola Linettego, czas na powrót, Arkadiuszo! To twój czas!

22:18 2P POL 3:0 ROU Rumuni podają, próbują. No, nie mają opcji, Polacy wysoko podchodzą. Polacy z piłką, będziemy akcję wyprowadzać, choć najpierw trochę popracujmy nad posiadaniem.

22:19 2P POL 3:0 ROU  „Lewy!” na trybunach, no, cudowny gest.  A my nadal gramy w obronie, idziemy powoli do przodu.  I hymn.

22:21 2P POL 3:0 ROU Krychowiak dał pole do popisu, był strzał. Szczęsny obronił. TERAZ MY AKCJA, Milik podaje, Kuba, ale Tataruszanu łapie. Wyprowadza akcję Rumunów, I GOL POCIESZENIA! STANCU!

22:22 2P POL 3:1 ROU Ładny strzał z dystansu, Pazdan nie zareagował, Szczęsny bez szans. Cóż. Trzeba grać dalej.

22:23  2P POL 3:1 ROU Rumuni mieli teraz wolny, nieudany.  Zmiana u Rumunów, Hanca za Marina.

22:25  2P POL 3:1 ROU  Kolejny atak Rumunów, obok bramki Stanciu. Uff. Za Ziela Teo. Ładny mecz Zielińskiego!

22:26  2P POL 3:1 ROU Polacy zbyt pewnie, pozwolili na podejście Rumunów. No halo, mecz trwa 90 minut!

22:27  2P POL 3:1 ROU Rumuni sfaulowali Lewego, był wolny. Sześć minut plus doliczony czas

22:28  2P POL 3:1 ROU Był też faul na Kubie, ale już wstał i gra.   Polacy grają oby do przodu. Teraz dalej w formacji obronnej.

22:30  2P POL 3:1 ROU  Szczęsny spokojnie łapie piłkę. No, nie zachowa czystego konta, ale i tak dobry występ.

22:32  2P POL 3:1 ROU Rzut wolny za faulu na Krychowiaku.  My wciąż gramy defensywnie.  Nad bramką Hanca, bo było ładne dośrodkowanie. Oj, za dużo daliśmy im dochodzić do głosu.

22:33  2P POL 3:1 ROU Szczęsny łapie piłkę po dośrodkowaniu z kornera, oj było blisko!

22:35  2P POL 3:1 ROU Faul na Kubie, będzie wolny.  A  pan Boquet dodaje jeszcze  3 minutki.

22:36  2P POL 3:1 ROU (+3)  Cionek wywala piłkę w aut. Coś się popsuło, bo nie gramy zdecydowanie, teraz nieudana próba ataku.

22:37 2P POL 3:1 ROU (+3) Dobra, chyba ta wygrana jest już klepnięta, jeszcze atak, ale to była nieudana próba.

22:38 FT POL 3:1 ROU KONIEC GRY NA NARODOWYM! TRZY JEDEN, LEWY HAT-TRICK, JESZCZE STANCU TAK HONOROWO, ALE CO JEST WAŻNE? MAMY SZESNAŚCIE PUNKTÓW, WIELKI KROK NA DRODZE DO ROSJI! BRAWO POLACY!

22:41 FT POL 3:1 ROU Lewy piłeczka do domu, WAGsy się cieszą, wygrana klepnięta. A Grosik zabiera nagrodę za 50 mecz. Jest fajnie!

TABELA PO 6/10: 1. POL – 16 pkt, 2. MNE – 10 pkt, 3. DEN – 10 pkt

Statsy: Possession: 57 (%) 43, Attempts: 9 (4)  to  (3) 11, Faule: 11 to 10

22:45 FT POL 3:1 ROU A więc podsumowanko. Druga połowa, a właściwie jej połowa była bardzo dobra, znacznie bardziej poczuliśmy zew, walczyliśmy o piłkę, owocem tego są te dwie bramki, o dziwo wszystkie dla repry padły dzisiaj ze stałych fragmentów i strzelił Robert Lewandowski, legenda, kapitan reprezentacji Polski, 46 bramek, zrównał się z Latą i goni Lubańskiego! A druga połowa połowy? Cieniutko. Poczuliśmy za bardzo pewność siebie, zachciało nam się gry bardzo defensywnej, Rumuni poczuli siłę, Stancu walnął tak na odwal się, polska obrona nie pokryła i strzelił bramkę. Cóż, zasłużył, bo to jego 50 mecz, a nam po prostu obrona poszła w pizdu na moment. Graliśmy autobus! Bardzo cieszy powrót Milika, ale no, nie było go za bardzo czuć. Ważne, że wynik podwyższony, utrzymany, klepnięty, zbliżamy się do Rosji, a następny przystanek w Danii! Dużo cięższy niż w Wawie, ale trzeba walczyć, trzeba grać do końca i wygrać z nimi! Przygotowania meczu właśnie wystartowały! Fajnie, że wygraliśmy, oby tak dalej!

Przemku, twój czas!

22:47 przemekp, Witam ponownie.

22:51 FT POL 3:1 ROU Mecz niemal perfekcyjny w wykonaniu naszych piłkarzy, bo pewne zwycięstwo 3:1. Co prawda po golu Rumunów – honorowym jak się później okazało próbowali oni jeszcze powalczyć, ale w miarę spokojnie to przetrzymaliśmy. A tak same pozytywy – kosmiczny Lewandowski, który ciągle śrubuje swoje rekordy, bo dziś dołożył kolejne 3 bramki. Szczęsny przy straconej bramce nie miał szans, bo rykoszet, a tak raczej pewnie bronił.

22:55 FT POL 3:1 ROU Defensywa solidna, co tym bardziej trzeba podkreślić zważywszy na brak Kamila Glika wykluczonego za kartki. Świetnie pokazywali się pomocnicy – i Mączyński do momentu zejścia, Zieliński, i Linetty, natomiast Grosik tradycyjnie bardzo aktywny, Błaszczykowski również. O Lewandowskim mówiłem. Także bardzo dobra robota trenera Nawałki i naszej ekipy – oby tak dalej a będzie dobrze. Awans na Mundial już blisko, coraz bliżej.

22:56 FT POL 3:1 ROU Ja już serdecznie dziękuję wszystkim za udział w relacji, a także Rafałowi za jak zwykle świetną współpracę. Zapraszam na kolejne relacje. Do usłyszenia kolejnym razem, cześć, dobranoc.

23:02 RS Dzięki również Przemku! Jeszcze zobaczmy starcia równoległe, bo tam się też sporo działo!

Litwa vs Słowacja 1:2
Norwegia vs Czechy 1:1
Niemcy vs San Marino 7:0 (a nie mówiłem?)
Czarnogóra vs Armenia 4:1 – hat-trick Joveticia

23:04 To była szósta kolejka, a przed nami juz niedługo, na horyzoncie zbliża się zarówno Rosja, jak i siódma kolejka spotkań! W piątek 1 września (cóż za data!) my zagramy z Danią u nich, co już wiecie, Czarnogóra zagra o 18:00 z Kazachstanem u nich, a Rumunia zagra równoległy z nami mecz z Armenią. To będzie podwójna kolejka, bo trzy dni później zagramy z Kazachstanem! Teraz będzie już tylko ciekawiej!

23:09 Ale wbrew pozorom to jeszcze nie koniec szóstej kolejki European Qualifiers do Mistrzostw Świata,  jutro swoje mecze gra  Irlandia z Austrią, Włochy z Liechtensteinem, Kosowo gra z Turcją,  Mołdawia z Gruzją, hit kolejki Islandia vs Chorwacja, Macedonia z Hiszpanią – faworyt jeden, Izrael z Albanią i Serbia z Walią. Wbrew pozorom, tutaj na pewno nudów nie będzie! Tak samo jak w meczu Francji ze Szwecją, gdzie Lloris pokazał, jak świetnym jest bramkarzem! No i w meczu Andory z Węgrami, gdzie Węgrzy się skompromitowali, bo polegli 1:0 z malutką Andorą. Święto narodowe! Gibraltar był też blisko remisu. W futbolu nie ma już słabych drużyn!

23:12 Wiecie co, ale praktycznie nie było czuć tego, że nie ma Glika (obecny na trybunach!). Choć czasem tej pewności brakowało i na pewno Glik byłby niezbędny. W Kopenhadze 1 września na stówę będzie, jeżeli (tfu tfu!) żaden uraz mu się nie przytrafi.

23:18 I tym bardzo optymistycznym akcentem kończymy dwieście pierwszy magazyn na żywo, gdzie Lewandowski zrównuje się z Latą!  Absolutna legenda. Przemkowi dziękuję jak zwykle za współpracę, było bardzo perfekcyjnie i profesjonalnie! Polska wygrała, mamy 3 pkt, to się liczy! Za tydzień spotkamy się z poślizgu, to jest pewne jak kredyt w banku, no chyba, że masz debet! A nastepne nasze spotkanie z reprezentacją dopiero (wiem, też byście chcieli szybciej!) 1 września, pykniemy wtedy meczyk w Kopenhadze z Danią, być może przybliżający nas już tak najbliżej do Rosji! Ale spokojnie, te 3 miesiące miną tak, jakbyście pstryknęli w palce!  Jeszcze raz dziękujemy za uwagę, mamy nadzieję, że będziecie z nami 1 września o 20:25, do zobaczenia następnym razem, trzymajcie się i do zobaczenia!

POLSKA vs RUMUNIA 3:1 – LEWY PIŁKA DO DOMU, STANCU GOL W 50 MECZU, KAŻDY COŚ MA!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

2 thoughts on “Sportlight LIVE #201 European Qualifiers MŚ: POL vs ROU”

1. Krzysiek says:

Powiem krótko: zasłużone zwycięstwo Polaków 🙂 Od początku mieliśmy inicjatywę, byliśmy częściej przy piłce, praktycznie nie pozwalaliśmy Rumunom zagrozić bramce Szczęsnego (z wyjątkiem sytuacji Latolevicii, który uderzył niecelnie i tej bramki straconej po uderzeniu Stancu). Naprawdę zagraliśmy mądrze taktycznie i za to wielkie brawa dla trenera Nawałki i naszych piłkarzy 🙂 Pochwały dla całej drużyny, ale ja najbardziej doceniam Lewandowskiego, Mączyńskiego (do momentu kontuzji, która była tak naprawdę jedynym minusem tego meczu) oraz Linettiego, który w końcu zagrał dobry mecz w środku pola 🙂 Dobry mecz też Cionka, dobrze zastąpił Glika na środku obrony 🙂 Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych piłkarzy, i oby już w Kopenhadze świętować awans do Rosji 😉

1. RS says:

Istotnie, to był dobry mecz, trzeba jednak grać do końca, a nie osiadać na laurach po strzeleniu trzeciego gola, bo jak tak będziemy robić, to powtórzymy AC Milan z finału LM w 2005 roku, kiedy to Liverpool dogonil ich ze stanu 0:3 na 3:3 i wiemy co potem się stało – Dudek Dance 😀 Mączyński był bardzo mocnym aspektem w pomocy i wielka szkoda, że dostał z kolana w głowę, światło zgasło i nie kontynuował gry, ale z tego co wiemy teraz, już czuje się OK i to jest najważniejsze 🙂 Warto wspomnieć, że możemy po ew. wygranej z Kazachstanem być już w Rosji, co jest najważniejsze, ale nie wyprzedzajmy faktów, niech to samo się dokona 😉