Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe (DVD, Blu-ray) – sierpień 2017

Premiery filmowe na DVD i Blu-ray na miesiąc sierpień 2017 r., oto wybrane przez nas propozycje godne polecenia, kupienia i obejrzenia w domu:

Pokot 

Gatunek: dramat, kryminał (Czechy, Niemcy, Polska, Szwecja, Słowacja, 2017)

Dystrybutor: AGORA S.A.

Wersja filmu: język polski, polskie napisy

Reżyseria: Agnieszka Holland

Obsada: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Miroslay Krobot, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Andrzej Konopka, Tomasz Kot, Marcin Bosak

Data premiery: 09-08-2017

 

Opis: Filmowa adaptacja głośnej książki Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Janina Duszejko, główna bohaterka nowego filmu Agnieszki Holland „Pokot”, to emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotniew Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze, gdyż jedyne ślady, które znajdują się wokół jego domu, to odciski racic saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, nie konwencjonalne śledztwo…

 

Munio: Strażnik Księżyca - Heboyan AlexandreMunio: Strażnik Księżyca (Mune, le gardien de la lune)

Gatunek: animacja, przygodowy (Francja, 2014)

Dystrybutor: Best Film

Wersja filmu: polski dubbing, polskie napisy

Reżyseria: Alexandre Heboyan

Data premiery: 10-08-2017

 

 

 

Opis: Twórcy hitów „Mały Książę” i „Kung-Fu Panda” przedstawiają magiczną historię małego bohatera, który udowodnił całego światu, że jeśli masz wielkie serce i wiernych przyjaciół, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych! W pewnej krainie, wesoły psotnik, Munio, niepodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem maja strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzających się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie!

 

Life - Espinosa DanielLife

Gatunek: thriller, sci-fi (USA, 2017)

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Daniel Espinosa

Obsada: Jake Gyllenhaal

Data premiery: 16-08-2017

 

 

Opis: „Life” to fascynujący, trzymający w nieustannym napięciu thriller sci-fiction o grupie naukowców na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, których misja przekształca się w prawdziwy koszmar, gdy odkrywają gwałtownie rozwijająca się, niezwykle inteligentną formę życia, która spowodowała wyginięcie życia na Marsie, a teraz zagraża nie tylko załodze, ale życiu na Ziemi.

 

Piękna i Bestia (Beauty and the Beast)

Gatunek: fantasy, musical, romans (USA, 2017)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: polski dubbing, polskie napisy

Reżyseria: Bill Condon

Obsada: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Ewan McGregor, Emma Thompson

Data premiery: 17-08-2017

 

 

Opis: Historia oraz bohaterowie, których znacie i kochacie, ożywają w spektakularnej aktorskiej adaptacji klasycznego animowanego arcydzieła Disneya. Piękna i Bestia to filmowy hołd, złożony jednej z najbardziej uwielbianych baśni wszech czasów.

 

Szybcy i Wściekli 8 (The Fate of the Furious)

Gatunek: akcja (USA, 2017)

Dystrybutor: Filmostrada

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: F. Gray Gray

Obsada: Vin Diesel, Jason Statham, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Charlize Theron, Kurt Russell

Data premiery: 21-08-2017

 

 

Opis: Vin Diesel, Dwayne Johnson i Michelle Rodriguez przewodzą gwiazdorskiej obsadzie kolejnego filmu z przebojowej serii, zapewniającej dawkę wysokooktanowej adrenaliny – „Szybcy i wściekli 8”. Kiedy Brian i Mia wycofują się z gry, Dom (Diesel) i Letty (Rodriguez) pobierają się, by wraz z uwolnionym od wszelkich zarzutów wędrującym dookoła świata zespołem rozpocząć normalne życie. Ale wtedy pojawia się tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która z powrotem wciąga Doma w świat zbrodni i zdrady, z którego nie ma ucieczki. Zespół staje w obliczu próby, trudniejsze niż kiedykolwiek. Od nabrzeży Kuby i ulic Nowego Jorku po lodowe przestrzenie Morza Barentsa będzie gnać przez cały świat, by powstrzymać anarchistkę przed doprowadzeniem świata do chaosu i… powrócić do domu z nowym członkiem rodziny.

 

Ghost In The Shell - Sanders RupertGhost in the Shell

Gatunek: thriller, akcja, sci-fi (USA, 2017)

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Rupert Sanders

Obsada: Scarlett Johansson

Data premiery: 23-08-2017

 

 

Opis: Scarlett Johansson występuje w roli głównej w widowiskowym filmie Ghost in the Shell, osadzonym w świecie przyszłości, w którym technologia pozwala udoskonalać ludzi. Wierząc, że została wyrwana z objęć śmierci, Major (Johansson) staje się pierwszym przedstawicielem nowego gatunku: ludzkim umysłem zamkniętym w sztucznym ciele opr do walki z cyberprzestępczością. Ścigając groźnego przestępcę, dokonuje szokującego odkrycia – twórcy zataili prawdę o jej przeszłości, by mieć nad nią pełną kontrolę. Major nie wie już, w co ma wierzyć, lecz nie cofnie się przed niczym, by poznać swoją prawdziwą tożsamość i zemścić się na korporacji, której miała służyć.

 

Kong: Wyspa Czaszki (Kong: Skull Island)

Gatunek: fantasy, przygodowy (Australia, Chiny, Kanada, USA, Wietnam, 2017)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts

Obsada: Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, John Goodman, John C. Reilly

Data premiery: 30-08-2017

 

Opis: Superprodukcja pełna akcji i efektów specjalnych. Ekipa złożona z naukowców, żołnierzy i podróżników przybywa na tajemniczą wyspę na Pacyfiku. Wkrótce zapuszczają się na terytorium potężnego Konga, a ich badawcza misja zamienia się w ostateczną rozgrywkę między człowiekiem a naturą.

 

Azyl - Caro NikiAzyl (The Zookeeper’s Wife)

Gatunek: biograficzny, dramat (USA, 2017)

Dystrybutor: Filmostrada

Wersja filmu: język angielski, polskie napisy

Reżyseria: Niki Caro

Obsada: Jessica Chastain, Daniel Bruhl

Data premiery: 31-08-2017

 

 

Opis: Prawdziwa historia według światowego bestsellera. W Polsce, w 1939 roku, Antonina Żabińska (dwukrotnie nominowana do Oscara Jessica Chastain) i jej mąż, z powodzeniem zarządzają warszawskim ZOO, gdzie mieszkają wraz z rodziną w idyllicznych warunkach. Jednak ich świat wali się w gruzy, gdy hitlerowcy napadają na Polskę, a oni zostają podporządkowani przybyłemu z Rzeszy zoologowi (Daniel Brühl). Dla odzyskania wszystkiego co stracili, Żabińscy ryzykują życiem, podejmując współpracę z ruchem oporu, wykorzystując klatki i sekretne tunele ZOO do ratowania ludzi przed okrucieństwem nazistów.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *