Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w „Gazecie Stołecznej”

Już we wtorek i w środę, 1 i 2 sierpnia br. z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego czytelnicy „Gazety Stołecznej” otrzymają powstańcze spacerowniki. Redakcja serwisu Warszawa.Wyborcza.pl przypomni wyjątkowy reportaż multimedialny poświęcony powstaniu.

We wtorek, 1 sierpnia br. z „Gazetą Stołeczną” ukaże się spacerownik „Powstańczy szlak batalionu >>Zośka<<” Tomasza Urzykowskiego. Czytelnicy znajdą w nim opisy miejsc związanych z walkami legendarnej grupy harcerzy-powstańców. Szlak bojowy „Zośki” wiedzie przez prawie całą powstańczą Warszawę: z Woli na Stare Miasto, kanałami do Śródmieścia, a potem na Czerniaków.

Natomiast w środę, 2 sierpnia br. czytelnicy otrzymają spacerownik „Powstanie w Śródmieściu Południowym” przygotowany Jerzego S. Majewskiego. Będzie można chodzić z nim po ulicach tej części miasta, snując opowieść o prowadzonych tu 73 lata temu walkach, powstańczym życiu cywilów, a także o próbach ratowania dzieł sztuki.

Wydania „Gazety Stołecznej” z powstańczymi spacerownikami wspiera promocja w radiu (Radio Kampus, Radio Plus, Radio Zet Gold) i w internecie (Wyborcza.pl), a także autopromocja. Kampanię przygotował dział promocji „Gazety Wyborczej”.

 

Ponadto w wydaniu „Magazynu Stołecznego” z piątku, 28 lipca br. można było przeczytać rozmowę o micie powstania z dr hab. Iwoną Kurz – historyczką kultury i badaczką kultury audiowizualnej, a także wywiad z Agnieszką Cubałą – pasjonatką historii powstania.

Dziś – w poniedziałek, 31 lipca br. redakcja serwisu Warszawa.Wyborcza.pl przypomniała wyjątkowy reportaż multimedialny poświęcony historii powstania – można go zobaczyć tutaj.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *