Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Zagrajmy! – lipiec 2017

,,Zagrajmy!”, czyli nowości ze świata gier na miesiąc lipiec 2017 r., oto propozycje godne polecenia, zakupienia i pogrania:

Okładka Black The Fall (PC)Black The Fall

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Square-Enix / Eidos

Gatunek: przygodowe

Platforma: PC, PS4, XONE

Data premiery: 11-07-2017

 

Opis: Opracowana przez niezależny zespół Sand Sailor Studio gra przygodowo-zręcznościowa. Akcja Black The Fall rozgrywa się w komunistycznej, przemysłowej dystopii, której mieszkańcy są całkowicie podporządkowani poleceniom reżimu. Główny bohater imieniem Black jest posłusznym pracownikiem jednej z fabryk. Kiedy jednak prowadzące do zakładu drzwi ulegają awarii, postanawia on skorzystać z okazji i podjąć próbę wyrwania się na wolność. Akcja gry prezentowana jest z perspektywy bocznej, a główny element zabawy stanowi eksploracja pełnego tajemnic otoczenia. W kolejnych lokacjach czekają zaś na nas liczne pułapki i przeszkody, a także zróżnicowane zagadki środowiskowe. Podczas zabawy Black robi użytek ze specjalnego urządzenia zwanego desygnatorem, które pozwala mu przejmować kontrolę nad pozostałymi robotnikami, maszynami i innymi, przyjaźnie nastawionymi stworzeniami. Cechą charakterystyczną gry jest oszczędna pod względem kolorystyki oprawa graficzna 2.5D.

 

Okładka Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2 (PC)Minecraft: Story Mode – A Telltale Games Series – Season 2

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Telltale Games

Gatunek: przygodowe

Platforma: PC, PS4, XONE

Data premiery: 11-07-2017

 

Opis: Drugi sezon epizodycznej przygodówki osadzonej w uniwersum Minecrafta. Tym razem Jesse znalazł tajemniczą, przeklętą rękawicę; na dodatek utknęła w niej jego ręka. To jednak dopiero początek wielkiej przygody.

 

Okładka Serial Cleaner (PS4)Serial Cleaner

Wersja gry: język angielski

Wydawca: iFun4all

Polski wydawca: Techland

Gatunek: akcja

Platforma: PC, PS4, XONE

Data premiery: 11-07-2017 (PS4), 14-07-2017 (PC, XONE)

Opis: Utrzymana w stylu retro gra akcji z elementami skradanki, odtwarzająca gangsterski klimat Ameryki lat 70. ubiegłego wieku. Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego sprzątacza, którego zadaniem jest czyszczenie miejsc zbrodni za plecami patrolujących teren policjantów.

 

Okładka DeadCore (PS4)DeadCore

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Gatunek: akcja

Platforma: PS4, XONE

Data premiery: 14-07-2017

 

Opis: DeadCore to pierwszoosobowa zręcznościówka autorstwa zespołu 5 Bits Games, która łączy elementy strzelanki i platformówki. Zadaniem gracza jest dotarcie na sam szczyt potężnej wieży składającej się z dryfujących w powietrzu struktur. Po drodze walczymy z przeciwnikami, rozwiązujemy zagadki i wykorzystujemy akrobacje w celu dotarcia do z pozoru niedostępnych miejsc.

 

Okładka Gigantic (PC)Gigantic

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Perfect World Entertainment

Gatunek: akcja

Platforma: PC, XONE

Data premiery: 20-07-2017

 

Opis: Gigantic to opracowana przez zespół Motiga sieciowa gra akcji doprawiona lekkimi elementami MOBA. W niej gracze wcielają się w bohaterów walczących u boku sterowanych przez sztuczną inteligencję gigantycznych strażników i próbują przejąć kontrolę nad terytoriami na mapie.

 

Okładka Car Mechanic Simulator 2018 (PC)Car Mechanic Simulator 2018

Wersja gry: język polski i angielski

Wydawca: PlayWay

Polski wydawca: Cenega S.A.

Gatunek: symulacje

Platforma: PC

Data premiery: 21-07-2017

 

 

Opis: Trzecia odsłona popularnej serii symulatorów, w których wcielamy się we właściciela warsztatu samochodowego. Naszym celem jest oczywiście zarabianie pieniędzy poprzez naprawianie kolejnych samochodów oddawanych w nasze ręce przez klientów.

 

Okładka Aven Colony (PC)Aven Colony 

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Team 17

Gatunek: strategiczne

Platforma: PC, PS4, XONE

Data premiery: 25-07-2017

 

Opis: Gra strategiczna typu city builder, stworzona przez niezależne studio Mothership Entertainment. Gracz trafia na planetę Aven Prime, wcielając się w założyciela jednej z pierwszych pozaziemskich kolonii. Do jego zadań należy ekspansja i zasiedlanie nowych terytoriów, dbanie o zaplecze technologiczne osady i morale jej mieszkańców, a także walka z niebezpieczną fauną i skutkami ekstremalnych warunków pogodowych. Akcja toczy się w zróżnicowanych środowiskach: od mokradeł, przez pustynie, po skute lodem obszary podbiegunowe, co nie pozostaje bez wpływu na warunki panujące w kolejnych misjach. Trzon Aven Colony stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza, a na sprawdzenie czeka również tryb piaskownicy, gdzie zabawa koncentruje się na dowodzeniu kosmiczną bazą, bez dodatkowych warunków do wypełnienia. O wysokiej jakości oprawy graficznej decyduje nie tylko ładnie wykonane otoczenie, lecz także interesujące projekty futurystycznej zabudowy.

 

Okładka Fortnite (PC)Fortnite

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Epic Games

Gatunek: akcja

Platforma: PC, PS4, XONE

Data premiery: 25-07-2017

 

 

Opis: Nastawiona na tryb współpracy gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Deweloping tytułu powierzony został polskiemu oddziałowi firmy Epic Games (dawne studio People Can Fly). Akcja Fortnite toczy się w świecie nawiedzanym przez przypominające zombie demony. Gracze wcielają się w role członków oddziałów, które mają za zadanie powstrzymać potwory przybywające na Ziemię przez sieć portali. Rozgrywka podzielona została na dwie fazy. Za dnia należy zbudować twierdzę, w której nocą można będzie odpierać ataki demonów. Zabawa polega głównie na poszukiwaniu materiałów, konstruowaniu umocnień i walce z przeciwnikami. Gra dystrybuowana jest w modelu biznesowym free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności za niektóre udogodnienia.

 

Okładka Pyre (PC)Pyre

Wersja gry: język angielski

Wydawca: Supergiant Games

Gatunek: RPG

Platforma: PC, PS4

Data premiery: 25-07-2017

 

 

Opis: Oryginalny, taktyczny RPG akcji, opracowany przez niezależne, amerykańskie studio Supergiant Games. Akcja Pyre osadzona została w tajemniczej krainie Downside, będącej czymś w rodzaju chrześcijańskiego czyśćca. Główny bohater gry zostaje uratowany przez trójkę zamaskowanych podróżników, którzy proszą go o pomoc w odkryciu prawdy na temat tzw. Rytuałów – czyli nietypowej konkurencji, w której zwycięstwo zapewnia odpuszczenie win i możliwość opuszczenia Downside. Rozgrywka dzieli się na dwie zasadnicze części. Podczas zabawy podróżujemy za pomocą specjalnej karocy, będącej miejscem, z którego zarządzamy naszą drużyną i podejmujemy rozmaite decyzje, wpływające na losy krainy oraz jej mieszkańców. Kluczowym elementem rozgrywki jest jednak uczestnictwo w kolejnych potyczkach, stanowiących połączenie mechaniki produkcji spod znaku MOBA oraz gier sportowych. Zadaniem każdej z 3-osobowych drużyn jest tu przejęcie specjalnej kuli i dostarczenie jej na drugą stronę mapy, do obozu przeciwnika.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *