Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Michael Jackson – film fabularny o Królu Popu w telewizji Lifetime!

W dniu 59. urodzin Króla Popu – we wtorek, 29 sierpnia o godz. 22.00 telewizjaLifetime wyemituje film fabularny„Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia” stanowiący adaptację bestsellerowej książki napisanejprzez ochroniarzy Jacksona. W tytułową rolę w filmie wcielił się debiutujący na ekranie Navi, który poznał osobiście Jacksona i był przez niego zatrudniany jako sobowtór.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem w trakcie przygotowań do spektakularnej trasy “This is it”. W czasie jej artysta miał wykonywać swoje największe hity takie jak”Thriller”, „Beat It” czy „Billie Jean”. Pomimo tego, że od śmierci Króla Popu minęło prawie 8 lat, popularność jego twórczości i zainteresowanie życiem prywatnym nie zmalały.

W filmie„Michael Jackson: W poszukiwaniu szczęścia”ukazane zostaną zarówno prywatne chwile między Jacksonem i jego dziećmi jak i zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe. W filmie pojawią się osoby z bliskiego grona artysty jak np. rodzeństwo, manager oraz osobisty lekarz Jacksona – Dr Conrad Murray, który w 2011 roku został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa piosenkarza. Reżyserką filmu jest Dianne Houston, nominowana w 1996 roku do Oscara za film krótkometrażowy „TuesdayMorningRide”.

Film oparty jest na książce Billa Whitfielda i JavonaBearda „Remember the Time: The LastDays of Michael Jackson” i opowiada o prywatnych chwilach między Jacksonem i jego dziećmi, dokumentuje zawirowania w życiu zawodowym artysty, które wpędziły go w kłopoty finansowe i zmusiły do prób przed planowaną trasą „ThisIs It”, co w rezultacie doprowadziło do jego przedwczesnej śmierci, a także odpowiedzieć na pytanie nurtujące fanów na całym świecie: co się naprawdę stało z królem popu? Na ekranie widzimy, jak gwiazdor próbuje połączyć obowiązki rodzicielskie ze sławą. – Nie chce być królem popu, chce być Mikiem, zwyczajnym amerykańskim tatą – mówi jeden z ochroniarzy. W roligłównejwystąpiNavi, popularnyartystaznany z występów w hołdzieJacksonowi. Polska premiera „Michael Jackson: w poszukiwaniu szczęścia” wyznaczona została na wtorek, 29 sierpnia na godz. 22:00. Stacja Lifetime wcześniej stworzyła film o BritneySpears (premiera w maju 2017 roku)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *