Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Agora zaprasza na Kongres Typograficzny „Co TY wiesz o TYPOGRAFII?”

W środę, 20 września br. w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie odbędzie się Kongres Typograficzny „Co TY wiesz o TYPOGRAFII?” organizowany przez Agorę IT. Organizatorzy zapraszają miłośników fontów≠czcionek, liternictwa, kaligrafii oraz potencjalnych projektantów krojów pisma – każdego, kto chce korzystać z fontów w sposób świadomy i zgodny z prawem.

Prelegenci i uczestnicy Kongresu poruszą tematy m.in. fontów, czcionek, krojów pisma, historii druku, licencji, praw autorskich, przyborów kreślarskich oraz narzędzi i technologii. W trakcie Kongresu będzie można uczestniczyć w wykładach, poznać znawców, szkoleniowców i pasjonatów z dziedziny typografii, licencjonowania i komercyjnego używania fontów, a także ekspertów prawa własności intelektualnej.

Wśród prelegentów Kongresu znajdą się m.in. dr Tomasz Wełna – twórca polskiej narodowej czcionki Apolonia, graficzki: Marta Staniszewska – kierownik artystyczna „Dziecka” i Natalia Urbaniak – kierownik artystyczna „Avanti”, Napoleon Bryl – projektant i nauczyciel akademicki, Magdalena Miernik – prawnik specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej oraz Natalia Radzikowska – autorka bloga FontGuide.pl, która doradza i szkoli z licencjonowania fontów.

Więcej szczegółów (godziny poszczególnych spotkań, biogramy prelegentów) można znaleźć na stronie Agorait.pl/konferencje/kongres-typograficzny. Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie Agorait.pl/rejestracja. Bilety można kupić poprzez serwisBilety.Cojestgrane24.pl.

Agora IT, która działa w ramach pionu Technologia Agory, zajmuje się przekazywaniem specjalistycznej wiedzy i doświadczeń związanych z zarządzaniem oprogramowaniem, czyli procesami Software Asset Management (SAM). Organizuje profesjonalne szkolenia i seminaria dla reprezentantów instytucji i firm z różnych sektorów biznesowych. Oferuje również konsultacje i doradztwo w zakresie zarządzania procesami SAM. Więcej: Agorait.pl.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *