Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Nowości muzyczne: 25.09-01.10

Nowości muzyczne na tydzień 25.09-01.10.17 r., oto wybrane przez nas albumy godne polecenia, kupienia i posłuchania:

Natalia Kukulska - Halo tu ziemia!Natalia Kukulska – Halo tu ziemia!

Gatunek: pop

Dystrybutor: Agora S.A.

Data premiery: 29-09-2017

 

 

Opis: „Halo tu ziemia” to dziewiąty studyjny album Natalii Kukulskiej. Większość kompozycji została stworzona przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Ideą całej płyty był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. Tam powstała większość piosenek. Dzięki temu album ma w sobie żywiołowość, rodzaj koncertowej energii ale również nie ucieka esencja czyli jakość kompozycji. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów, żywa, dynamiczna perkusja i charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona artystki. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie, ale nie brakuje powagi i refleksji. Poszukiwanie duchowości – to o tym jest ta płyta… Płytę “Halo tu Ziemia” wieńczą słowa piosenki pt.”Rekonstrukcja” – “Podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”. Jak mówi artystka: „Ten album jest w moim życiu przełomowy. Nie lubię wielkich słów i kategorycznych stwierdzeń, ale moment, w którym powstawała ta płyta, był wyjątkowy. Metafizyka”.

 

Gatunek L - GrubsonGrubson – Gatunek L

Gatunek: hip-hop

Dystrybutor: Agora S.A.

Data premiery: 29-09-2017

 

 

 

Opis: „Gatunek L” to czwarty album studyjny GrubSona. Artysta, który wielokrotnie udowadniał, że potrafi łączyć różne gatunki muzyczne, tym razem przedstawia swoją najbardziej przemyślaną i spójną płytę, która stanowi jego największe muzyczne przedsięwzięcie w całej dotychczasowej karierze. Gościnnie na płycie pojawia się jego przyjaciel Jarecki oraz niezaprzeczalni międzynarodowi gracze – Szwed Promoe z Looptroop Rockers oraz Nowojorczyk Chip-Fu z grupy Fu-Schnickens. Dodatkowo do płyty, poza wsparciem koncertującego z GrubSonem live bandu SANEPID, dograła się orkiestra „eM Band”. „Gatunek L” to podsumowanie całej dotychczasowej muzycznej kariery i życia GrubSona, mieszanka jego ulubionych stylów i gatunków, mocnych tekstów – pisanych w oparciu o sumę doświadczeń w trasie i poza nią, a także – co najważniejsze – pierwszy album nagrany i stworzony całkowicie niezależnie. Za produkcję albumu odpowiedzialni są DJ BRK, SoDrumatic, OER oraz GrubSon, a za za mix i mastering Dj Eprom.

 

Hurts - DesireHurts – Desire

Gatunek: pop

Dystrybutor: Sony Music Entertainment

Data premiery: 29-09-2017

 

 

Opis: „Desire” to czwarta w karierze płyta brytyjskiego duetu Hurts. Podczas gdy dwa pierwsze albumy Hurts zanurzone były w mrocznych, gotyckich klimatach, trzeci krążek Surrender skierował zespół na nowe, bardziej optymistyczne tory. I ten kierunek utrzymany jest na nadchodzącej płycie, szczególnie w takich utworach jak Chaperone, People Like Us czy wpadający w ucho, aktualny singiel Ready To Go, zachęcający do okazywania swoich uczuć i korzystania z życia. Wcześniej z płyty udostępniony został kawałek „Beautiful Ones”, któremu towarzyszył przejmujący i prowokujący videoklip.. Wywołujący skrajne emocje obraz był prawdziwym ‘świętowaniem indywidualności’ – nie brak w nim skrajnych emocji: od nienawiści do miłości, od brutalności po piękno. W 2017 roku mija już 7 lat od kiedy Europę opanował hit „Wonderful Life” z ich debiutanckiej płyty Happiness. Od tego czasu Hurts stali się jednym z najpopularniejszych europejskich duetów muzyki pop XXI wieku. Ich kolejne hity „Stay”, „Better Then Love”, „Some Kind Of Heaven” czy „Lights” podbiły listy przebojów w większości krajów Europy, w Polsce przynosząc im Platynowe i Złote Płyty. W samym 2016 roku Hurts sprzedali ponad 100 tys. biletów na swoje koncerty, stając się jednym z najbardziej ‘dochodowych’ zespołów brytyjskich ostatniej dekady.

 

David Gilmour - Live At PompeiiDavid Gilmour – Live At Pompeii (DVD, Blu-ray)

Gatunek: koncerty/live

Dystrybutor: Sony Music Entertainment

Data premiery: 29-09-2017

 

Opis: 7 i 8 lipca 2016 roku w legendarnym amfiteatrze w Pompejach odbyły się dwa widowiskowe koncerty Davida Gilmoura. Artysta wrócił na scenę starożytnego obiektu u stóp wulkanu Wezuwiusz 45 lat po swoim pierwszym występie w tym miejscu, zarejestrowanym na filmie Pink Floyd Live at Pompeii. Koncerty w ramach trasy Rattle That Lock Tour były pierwszym show z udziałem publiczności, jakie odbyły się w wybudowanym w 90 r p.n.e. rzymskim amfiteatrze, arenie walk gladiatorów do czasu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. „To magiczne miejsce. Powrót tutaj, zobaczenie tej sceny, było czymś przytłaczającym. To miejsce pełne duchów…” – mówił o antycznej budowli, w której odbył się koncert, David Gilmour. Nagranie, zarejestrowane w systemie 4K przez reżysera Gavina Eldera, zawierać będzie najlepsze momenty z obu występów. Spektakularne widowisko pełne jest też niezwykłych efektów specjalnych, w tym laserów, efektów pirotechnicznych i wizualizacji wyświetlanych na okrągłym ekranie superpanoramicznym. UWAGA: w specjalnym boxie „Live in Pompeii” (2 CD+2 Blu-Ray) znalazł się wybór utworów z koncertu we Wrocławiu, w tym wykonanie „The Girl In The Yellow Dress” z Leszkiem Możdżerem. David Gilmour, wraz z szeregiem wybitnych muzyków, wykonał w Pompejach między innymi tytułowe utwory ze swoich ostatnich dwóch, solowych płyt – „Rattle That Lock” i „On An Island”, a także klasyczne kompozycje Pink Floyd – „Wish You Were Here”, „Comfortably Numb” i „One Of The Days” – utwór, który Pink Floyd zagrali w Pompejach także w 1971 roku. Na obu koncertach publiczność usłyszała także „The Great Gig In The Sky z Dark Side Of The Moon”, który artysta bardzo rzadko wykonuje solo.

 

Robin Schulz - UncoveredRobin Schulz – Uncovered

Gatunek: elektronika

Dystrybutor: Warner Music Poland

Data premiery: 29-09-2017

 

 

Opis: Trzecia płyta w dorobku Robina Schulza nosi tytuł „Uncovered”. Znajduje się na niej 18 piosenek. Wcześniejsze wydawnictwa niemieckiego didżeja i producenta to „Prayer” (2014) i „Sugar” (2015). Rok 2016 30-letni didżej z Dolnej Saksonii przypieczętował fantastyczną kolaboracją z jednym ze swoich idoli, Davidem Guettą. Piosenka „Shed A Light (feat. Cheat Codes)” już od dawna jest w Niemczech złotym singlem, a na Spotify przekroczyła barierę 100 milionów streamów, ostatnio będąc na poziomie ponad 157 mln odsłuchów. Rezultat na YouTubie to przeszło 38 mln wyświetleń (łącznie klipu i lyric wideo). W roku 2017 Robin Schulz także doświadczył już niemałego sukcesu. Było nim otwieranie w lutym trzech koncertów Justina Biebera w Meksyku, na stadionie w stolicy tego kraju. Niemiec doprowadził swoim setem latynoską publikę do szaleństwa! Na dotarcie na światowy top muzyki klubowej Robin potrzebował zaledwie trzech lat.

 

Michał Bajor - Od Kofty... do Korcza. Vol. 2Michał Bajor – Od Kofty… do Korcza

Gatunek: pop

Dystrybutor: Sony Music Entertainment

Data premiery: 29-09-2017

 

 

Opis: Trudno uwierzyć, że od debiutu Michała Bajora minęło prawie 45 lat. Ostatnia płyta artysty, zatytułowana „Moja miłość” – wydana przez Sony Music w 2015 roku i będąca swoistym hołdem, złożonym Wojciechowi Młynarskiemu, jeszcze za jego życia, bo zawierająca wyłącznie jego teksty – okazała się niebywałym sukcesem fonograficznym. Zyskała status Platynowej Płyty, 50 razy pojawiła się na Ogólnopolskiej Liście Sprzedaży OLiS, zagarnęła najwyższą pozycję w TOP 50, a w drugim roku od wydania, była wciąż jedna z 10-ciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Nowa pyta Michała Bajora „Od Kofty… do Korcza” niejako podsumowuje kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką i jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). Na repertuar jubileuszowego zestawu złożyły się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te, o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora. Dla sympatyków Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii. Materiał został podzielony na dwie części, pierwsza wyszła w maju b.r., druga część zawiera wyłącznie kompozycje Włodzimierza Korcza, do tekstów wybitnych autorów, m.in. Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego.

 

Miley Cyrus - Younger NowMiley Cyrus – Younger Now

Gatunek: pop

Dystrybutor: Sony Music Entertainment

Data premiery: 29-09-2017

 

 

Opis: Album „Younger Now” jest następcą płyty „Bangerz” (2013), którą śmiało uznać można za jeden z najważniejszych albumów pop ostatniej dekady – to z niego pochodzą hity „Wrecking Ball” czy „We Can’t Stop”. Na nowym krążku oprócz utworu tytułowego i „Malibu” znajdzie się też piosenka „Inspired” nagrana w ramach obchodów Pride, jaką zaśpiewała m.in. podczas koncertu One Love Manchester. Miley jest też jedną z najczęściej wyszukiwanych artystek w internecie z ponad 160 milionami fanów na platformach społecznościowych i 3 miliardami odtworzeń swoich klipów.

 

Ponadto w tym tygodniu w dobrych sklepach muzycznych m.in.:

– pop

Loney, Dear – Loney Dear

– rock

Radio Moscow – New Beginnings

Vessels – The Great Distraction

– metal

Incursed – Amalur

Galneryus – Ultimate Sacrifice

Primus – The Desaturating Seven

UFO – The Salentino Cuts

Celeste – Infidèle(s)

Grave Pleasures – Motherblood

Nocturnal Rites – Phoenix

Act Of Defiance – Old Scars, New Wounds

Altarage – Endinghent

Arkaik – Nemethia

– hip-hop

Igorilla – Wbrew

– elektronika

Władysław Komendarek – Hibernacja nr 1

– alternatywa

Slime – Hier und Jetzt

Variete – Nie wiem

– jazz/blues

Marek Napiórkowski – WAW NYC

Krzysztof Komeda – People Meet and Sweet Music Fills the Heart

– muzyka filmowa

Andrzej Korzyński – Wielki Szu

Jerzy Matuszkiewicz – Antologia

– folk/ludowa

Jessica Lea Mayfield – Sorry Is Gone

Kożuch – Idzie burza

– muzyka klasyczna

Jakub Jakowicz, Dominika Bednarczyk – Schubert: Jakowicz i Bednarczyk

Glenn Gould – Bach: The Goldberg Variations

– składanki

Różni Wykonawcy – Meloradio: Dobra muzyka i wszystko gra

– inne

Różni Wykonawcy – Piosenki Pana M.

Ben Frost – The Centre Cannot Hold

 

OLiS – Oficjalna Lista Sprzedaży (sprzedaż albumów muzycznych za okres 08-14.09.2017):

 1. Sting – The Best of 25 Years (P)
 2. Kult – Made in Poland (N) 
 3. Taco Hemingway – Szprycer (-1)
 4. U2 – 18 Singles (-3)
 5. Planet ANM – Flashback (N) 
 6. Różni Wykonawcy – Męskie Granie 2016 (-2)
 7. Różni Wykonawcy – Bravo Hits Lato 2017 (-2)
 8. Natalia Przybysz – Światło nocne (-5)
 9. Quebonafide – Egzotyka (-3)
 10. Zbigniew Wodecki – The Best: Zacznij od Bacha (-3)
 11. The National – Sleep Well Beast (N)
 12. Leonard Cohen – You Want It Darker (P)
 13. Różni Wykonawcy – Mój Empik – moja muzyka: polska muzyka vol. 2 (-4)
 14. Nothing But Thieves – Broken Machine (N)
 15. Sławomir – The Greatest Hits (+6)
 16. Sylwia Grzeszczak – Tamta dziewczyna (-3)
 17. Guns N’ Roses – Greatest Hits (+1)
 18. Alvaro Soler – Eterno Agosto (-8)
 19. Tori Amos – Native Invader (N)
 20. Imagine Dragons – Evolve (-6)

OLiS Winyle (sprzedaż albumów winylowych za okres 08-14.09.2017):

 1. The National – Sleep Well Beast (N)
 2. Różni Wykonawcy – Empik WinyLove: Jazz (=)
 3. Różni Wykonawcy – Empik WinyLove: Muzyka polska (-2)
 4. Perfect – Unu (2017) (N)
 5. Dżem – Cegła (+)
 6. Kult – Tata Kazika (2017) (+22)
 7. Krzysztof Komeda – Muzyka filmowa (-1)
 8. Marillion – Misplaced Childhood (2017) (+6)
 9. Pink Floyd – Dark Side of the Moon (2011, Experience) (+1)
 10. Queen – Greatest Hits II (+)
 11. Metallica – Metallica (+12)
 12. Metallica – Master of Puppets (-3)
 13. Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba – Minione (+11)
 14. Brygada Kryzys – Brygada Kryzys (2017) (N)
 15. Muzyka filmowa – Twin Peaks (3. sezon) (N)
 16. Muzyka filmowa – Pulp Fiction (N)
 17. Paradise Lost – Medusa (-13)
 18. Guns N’ Roses – Use Your Illusion I (2017) (+4)
 19. Muzyka filmowa – Game of Thrones (+)
 20. Pink Floyd – Wish You Were Here (2011, Experience) (+)

AirPlay (najpopularniejsze single w stacjach radiowych za okres 09-15.09.2017):

 1. Ania Dąbrowska – Nieprawda (Gromee Remix) (+1)
 2. Calvin Harris feat. Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean – Feels (+4)
 3. P!nk – What About Us (+7)
 4. Axwell /\ Ingrosso – More Than You Know (+3)
 5. Kamil Bednarek – Poczuj luz (=)
 6. Sound’n’Grace & Filip Lato – 100 (-3)
 7. Ofenbach – Katchi (+8)
 8. Rudimental feat. James Arthur – Sun Comes Up (+1)
 9. Alle Farben & Janieck – Little Hollywood (-1)
 10. Sigala & Ella Eyre – Came Here for Love (-6)
 11. Filatov & Karas – Time Won’t Wait (-10)
 12. Imagine Dragons – Thunder (+4)
 13. Felix Jaehn, Hight, Alex Aiono – Hot2Touch (=)
 14. Natalia Nykiel – Spokój (+4)
 15. Loka – Atom miłości (+22)
 16. Avicii – Without You (+3)
 17. Lanberry – Ostatni most (-5)
 18. Alvaro Soler, Morat – Yo Contigo, Tu Conmigo (+3)
 19. Rita Ora – Your Song (+1)
 20. Jennifer Lopez feat. Gente de Zona – Ni Tú Ni Yo (-6)

Legenda:

+ awans, – spadek, = bez zmian, N – nowość, P – powrót

Pełne zestawienie OLiS: http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Pełne zestawienie OLiS Winyle: http://bestsellery.zpav.pl/olis/winyltygodniowy.php

Pełne zestawienie AirPlays: http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *