Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe: 06-12.10

Premiery filmowe na tydzień 06-12.10.17 r., oto 5 propozycji filmowych, godnych polecenia i obejrzenia w kinach:

Znalezione obrazy dla zapytania blade runner 2049 film plakatBlade Runner 2049

Gatunek: thriller, sci-fi (Kanada, USA, Wielka Brytania, 2017)

Reżyseria: Denis Villeneuve

Obsada: Ryan Gosling

Dystrybutor: United International Pictures

Data premiery: 06-10-2017

 

 

 

 

Opis: Kiedy w 1982 r. „Łowca androidów” Ridleya Scotta trafił do kin, świat oszalał na punkcie śmiałej wizji przyszłości, a film szybko stał się jednym z najważniejszych obrazów science fiction w historii kinematografii. Za reżyserię sequela filmu odpowiada Denis Villeneuve („Sicario”, „Labirynt”, „Enemy”). W rolach głównych zobaczymy Ryana Goslinga i Harrisona Forda, który ponownie wciela się w postać Ricka Deckarda. Akcja filmu dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w 1982 roku. Scenariusz autorstwa Hamptona Fenchera i Michaela Greena powstał w oparciu o oryginalny koncept Ridleya Scotta i Fenchera. Za zdjęcia odpowiada trzynastokrotnie nominowany do Oscara Roger Deakins.

 

Znalezione obrazy dla zapytania twój vincent film plakatTwój Vincent (Loving Vincent)

Gatunek: animacja, dramat, kryminał (Polska, Wielka Brytania, 2017)

Reżyseria: Dorota Kobiela

Dystrybutor: Next Film

Data premiery: 06-10-2017

 

 

 

 

Opis: 27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wszyscy moi mężczyźni film plakatWszyscy moi mężczyźni (Home Again)

Gatunek: komedia romantyczna (USA, 2017)

Reżyseria: Hallie Meyers-Shyer

Obsada: Reese Witherspoon

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 06-10-2017

 

 

 

 

Opis: Po rozstaniu z mężem, Alice (Reese Witherspoon) wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?

 

Znalezione obrazy dla zapytania photon film plakatPhoton

Gatunek: dramat, sci-fi (Polska, 2017)

Reżyseria: Norman Leto

Obsada: Andrzej Chyra

Dystrybutor: Alter Ego Pictures

Data premiery: 06-10-2017

 

 

 

Opis: Film „Photon” jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy, w formule znanej widzom choćby z Animal Planet, ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata. Pierwsza część filmu traktuje o powstawaniu materii, gwiazd i planet. Niezwykle realistyczna wizualnie historia przedstawiona jest tutaj przez narratora: postać będącą aktorską interpretacją postaci noblisty Richarda Feynmana oraz wybitnego polskiego psychiatry, Antoniego Kępińskiego. Na ekranie widzimy w tej roli Andrzeja Chyrę. W drugiej części narrator wyjaśnia, co dzisiaj wiemy (i czego nie wiemy) na temat powstawania życia. W jaki sposób uformowały się złożone systemy cząsteczkowe? Dzięki kilku przykładom zaczerpniętym z codzienności przeciętnej rodziny, poznajemy biologiczne podłoże emocji, źródła przemocy i alkoholizmu, naturę tzw. wolnej woli. W filmie zobaczymy przekrój mózgu w chwili podejmowania prostej, rutynowej decyzji. W świetle najnowszych badań naukowych pojawia się interesujące pytanie: czy tak naprawdę sami decydujemy o czymkolwiek? Takie sprawy, dotyczące bezpośrednio wszystkich ludzi, ukazane zostają na przykładzie jednego dnia z życia Wojciecha i jego żony, Emilii. W ostatnim akcie filmu przyszłość ukazana jest w formie programu telewizyjnego, oglądanego przez wspomniane małżeństwo. Przewidywania oparte są na obecnych trendach futurologii. Internet stopniowo ewoluuje w stronę specyficznej formy sztucznej inteligencji, być może nawet świadomości. Podczas gdy Emilia i Wojciech zasypiają przed ekranem, film sięga dalej, odważnie prognozując dalsze łączenie człowieka z technologią. Narracja jest tutaj niezwykle realistycznymi „ujęciami” przyszłych baz danych, miast przyszłości. Widzimy nie tylko znane z filmów sci-fi metropolie, ale również mniejsze obszary miejskie. Jak może wyglądać Płock albo Lublin za 500 lat? W dalszych prognozach film ukazuje zaskakujące rozwiązania architektoniczne oraz samo replikujące się maszyny. Jaki będzie koniec wszechświata?

 

Znalezione obrazy dla zapytania my little pony film plakatMy Little Pony. Film (My Little Pony: The Movie)

Gatunek: animacja, komedia, przygodowy (Kanada, USA, 2017)

Reżyseria: Jayson Thiessen

Dystrybutor: Monolith Films

Data premiery: 06-10-2017

 

 

 

 

 

Opis: Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

 

Ponadto w tym tygodniu w kinach:

– dramat ,,Fantastyczna kobieta” w reż. Sebastiána Lelio (Hiszpania, Niemcy, USA, Chile, 2017)

– dramat ,,Ciao Italia!” w reż. Pif (Włochy, 2016)

– dramat ,,Dziecko apokalipsy” w reż. Mario Cornejo (Filipiny, 2015)

– dramat ,,Jestem Rosa” w reż. Laísa Bodanzky (Brazylia, 2017)

 

Box Office Polska (za weekend: 29.09-01.10.17 r.)

1. Botoks (dystr. Kino Świat) – 711,9 tys. widzów (w sumie 711,9 tys.) N

2. LEGO® NINJAGO: FILM (Warner Bros) – 85,3 tys. (251,9 tys.) -1

3. Tarapaty (Next Film) – 43,7 tys. (152,6 tys.) +1

4. To (Warner Bros) – 35 tys. (636 tys.) -2

5. Kingsman: Złoty krąg (Imperial – Cinepix) – 31,5 tys. (129,7 tys.) -2

6. Linia życia (UIP) – 27,7 tys. (27,7 tys.) N

7. Gang Wiewióra 2 (Monolith Films) – 9,9 tys. (429 tys.) =

8. Barry Seal: Król przemytu (UIP) – 6,8 tys. (301 tys.) -2

9. American Assassin (Monolith Films) – 5,8 tys. (94,7 tys.) -4

10. The Square (Gutek Film) – 4,9 tys. (60,9 tys.) =

Legenda:

+ awans, – spadek, = bez zmian, N – nowość, P – powrót

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *