Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Sportlight LIVE #217 FINAŁ European Qualifiers MŚ: POL vs MNE

To jest ten dzień! Finał eliminacji do Mistrzostw Świata i starcie z osłabioną Czarnogórą. W Warszawie. Też tutaj cieszyliśmy się z awansu do ME. Jak będzie dzisiaj? Na 217. wydanie na żywo z meczu o awans zaprasza RS, a F5 odświeży w to gorące popołudnie!

17:30 RS Ostatnie, dziesiąte starcie. Wracamy na Narodowy pełni motywacji po miażdżącym triumfie nad Armeńczykami. Ostatni przed wjazdem do Rosji oczekują na nas osłabieni Czarnogórcy. Bez Joveticia, Savicia i Veszowicia, bo tych dwóch ostatnich wykluczyło starcie z Danią i kartki, tego pierwszego uraz. Można powiedzieć, że już prawie awans mamy w kieszeni, tylko nie wolno podchodzić z taką pewnością, trzeba zachować umiar. A jak będzie? Pojedziemy do Rosji? Odpowiedź na to pytanie już za dwie godziny, albo mniej! Cześć dzień dobry, zaczynamy ostatnią relację eliminacyjną do Mistrzostw Świata, a przed nami niesamowite, ostatnie 90 minut przed wjazdem do Rosji!

Ostatnie również w towarzystwie Mateusza Borka i Tomasza Hajto. Szkoda. Na podziękowania przyjdzie pora po meczu, ale już wstępnie dzięki za wszystko, panowie!

17:33 Sytuacja w grupie E jest dobra. Prowadzimy z 22 pkt na koncie, drugie miejsce zajmują Duńczycy i 19 pkt, Czarnogórcy są trzeci z 16 pkt, przegrali ostatnie starcie z Duńczykami 0:1. Czwarta jest już wyeliminowana z gry o Rosję Rumunia i 12 pkt, Armenia ma 6 pkt, a Kazachowie zamykają tabelę z 2 pkt. Dzisiaj apogeum przypominania, że do Rosji na pewno pojedzie zwycięzca grupy, a druga drużyna będzie musiała liczyć na złapanie się w limit 8 z 9 drużyn, które powalczą w listopadowym dwumeczowym barażu!

Dzisiaj o tej porze starcia równoległe rozgrywają:

Kazachstan vs Armenia, czyli mecz o pietruszkę!
Dania vs Rumunia, czyli najciekawsze z naszego punktu widzenia starcie!
GRUPA F: Litwa vs Anglia
Słowenia vs Szkocja
Słowacja vs Malta

17:36 SCENARIUSZE: Polska awansuje na Mundial, gdy CO NAJMNIEJ zremisuje z Czarnogórą, ale oczywiście wszyscy wierzymy najbardziej w triumf! Polska ZAGRA W BARAŻACH, jeśli (tfu tfu) przegra z Czarnogórą. Czarnogóra ZAGRA W BARAŻACH, jeśli (tfu tfu) pokona Polskę, a Dania przegra z Rumunią. Dania awansuje na Mundial (tfu tfu), gdy Polska przegra z Czarnogórą, a ona wygra z Rumunią .

17:39 Sprintersko przypomnę, co się działo w eliminacjach od 4.9.2016. Zaczęliśmy od remisowej porażki 2:2 z Kazachstanem u nich, wiele osób stwierdziło, że reprezentacja się wypaliła, no ale… Potem przyszła pora na serię pięciu triumfów, najpierw dwa mecze na Narodowym, przeciwko Danii odnieśliśmy triumf 3:2, mimo prowadzenia 3:0 po hat-tricku Lewego, dwa gole straciliśmy po dość niefortunnym samobóju Kamila Glika i golu Poulsena, a drugi z Armenią w jednym z najsłabszych starć eliminacji, kiedy to wygraliśmy 2:1, ale dopiero w doliczonym czasie Lewandowski strzelił gola, dającego 3 pkt. Pozostale bramki strzelali Armeńczycy, Mkoyan samobója dla nas oraz Pizzeli dla nich gola. Było nerwowo, ale tego nie można powiedzieć o starciu z Rumunią, wygrane pewnie 0:3 na Arena Natiunal, pierwszy gol Turbo Grosika w 11′, następnie, po tej petardzie, która ogłuszyła Lewego w 50′ padły jego dwa gole, jeden w 83′, drugi z karnego w 90’+1. Dzięki temu przed zimą mieliśmy 10 pkt na koncie i prowadziliśmy w grupie.

W marcu wylądowaliśmy w Podgoricy na ciężkim starciu z Czarnogórą, które wygraliśmy 2:1, gole strzelali Lewandowski z wolnego (pierwszy taki gol w reprze!) oraz Piszczek z podcinki po ładnej asyście Zielińskiego, dla Czarnogóry Mugosza. Potem nastąpił mecz z Rumunią w Warszawie, wygrany 3:1, hat-trick kapitana i honorowy gol Stancu. 1.09 zagraliśmy najgorszy mecz eliminacji, odnosząc klęskę 4:0 na Parken w Kopenhadze z Danią. Przyszedł ten słabszy moment – dobrze, że nie za późno. Trzy dni później przekonywująco rozjechaliśmy 3:0 Kazachstan, Milik, Glik i Lewy, mogło być nawet i 4, ale sędzia i linia bramkowa…a szkoda gadać! No i ostatnio 1:6 w Erywaniu z Armenią, miazga, hat-tirck Lewego, który pobił Lubańskiego w tabeli strzelców wszechczasów, ponadto strzelał też Grosik, Kuba i Wolski, honorowo Hambardzumyan. Tak to wygląda! 22 pkt, bilans to 7-1-1. Po tym meczu możemy mieć albo 25 pkt i 8-1-1, albo 23 pkt i 7-2-1. Wierzę w to pierwsze!

17:42 A oto składy obu drużyn:

TEAM POLAND (coach Adam Nawałka, na biało – być może kolejny w historii „zwycięski skład”): Szczęsny – Bereszyński, Glik, Pazdan, Piszczek – Mączyński, Krychowiak – Zieliński – Grosicki, Błaszczykowski – Lewandowski (C) 4-2-1-2-1
ŁAWKA: Fabiański, Skorupski, Cionek, Góralski, Makuszewski, Wolski, Rybus, Stępiński, Kamiński, Wszołek, Kędziora, Kądzior.

Optymalnie, jesteśmy gotowi! Mączyński za Linettego, nie ma też Teo i Wilczka, a to wszystko przez problemy żółądkowe, czymś się struli i nie będą dzisiaj mieli okazji do pokazania się na murawie.

TEAM MONTENEGRO (coach Ljubisza Tumbaković, na czerwono): Petković – Stojković, Klimenta, Mijuszković, Tomaszević – Janković, Szczekić, Vukczević, Jovović – Ivanić – Becziraj (C) 4-4-1-1
ŁAWKA: Bożović, Mijatović, Saviczević, Mugosza, Djordjević, Kojaszević, Zverotić, Haksabanović, Simić, Maruszić.
NIE ZAGRAJĄ: Jovetić (uraz), Savić i Veszowić (kartki)

W społeczności Twittera, Fejsika i Insta mecz pod haszem #POLMNE. Pokażcie też swoje szampany!

17:45 Nie wiemy co poleci po ewentualnym awansie na Narodowym, czy Zenek, czy Zenek LIVE, czy coś innego, może Seven Nation Army. W każdym razie, powinno być nieźle! Ja coś przygotowałem dla Was, może się domyślacie, także czekajcie i oglądajcie!

17:50 Finał eliminacji posiędziuje Włoch Daniele Orsato, asystować na liniach będą Riccardo Di Fiore i Lorenzo Manganelli, a sędzią tablicowym będzie Paolo Valeri. Piłkarze ustawiają się już powoli w tunelu, aby wyjść na murawę po ostatnie trzy punkty tych eliminacji. Dla Polski. Decydujące. Najważniejsze. Dzisiaj Roberta Lewandowskiego wyprowadzi niepełnosprawny Franek, który będzie przed Robertem jechał na wózku inwalidzkim. Delegat FIFA zgodził się na taki sposób wyprowadzenia. Piękny gest!

17:52 Dzisiejszy mecz będzie obserwował między innymi szef FIFA Gianni Infantino, potocznie znany jako „Łysy z UEFA/FIFA”! To świadczy o klasie tego spotkania, o wielkości naszej walki o awans!

17:55 WYCHODZĄ NA BOISKO! Przed nami hymny państwowe, pierwszy hymn Czarnogóry, a potem na Narodowym będzie rozbrzmiewał na ponad 58 tysięcy gardeł „Mazurek Dąbrowskiego”!

17:59 Wymieniamy proporczyki, rzucamy monetą i zaczynamy wielką grę!

18:01 1P POL 0:0 MNE GWIZDEK, RUSZAMY PO OSTATNIE PUNKTY W TYCH ELIMINACJACH! OD ŚRODKA POLACY. DO BOJU POLACY!

18:03 1P POL 0:0 MNE Czarnogórcy mieli aut, przejęli, jednak teraz my, gramy idziemy do przodu. Gubimy jednak piłkę. Pierwsze sekundy dość nerwowe w tej grze. Odzyskujemy jednak pilkę i gramy do tyłu i zaczynamy od obrony.

18:05 1P POL 0:0 MNE Polacy powoli, rozgrywają jednak na prawe skrzydło do Kuby, ten oddaje do Piszczka, ten znowu do Kuby, , Mąka, gubimy piłkę, ale aut dla Czarnogóry. Teraz oni idą na naszej połowie, szybko gubią piłkę.

18:07 1P POL 0:0 MNE  Polakom brakuje zbytnio pewności w rozegraniu skrzydłem, musimy szybko jednak strzelić gola. Czysto odbieramy piłkę.  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL1!!!!!!111O1OENEONEOEN! KRZYSIEK MĄCZYŃSKI I JEDEN ZEROOOOOO!!

18:08 1P POL 1:0 MNE Ładnie rozegrane, podania w polu karnym, Zielu, Lewy, PIszczu, Mąka i GOL! PROWADZIMY W TAK WAŻNEJ GRZE! LIVE mamy 25 pkt.

18:09 1P POL 1:0 MNE Teraz szukamy gry na ich polowie boiska, ale oni jednak rozgrywają w obronie. Teraz ruszają z kontrą, ale Szczęsny łapie piłkę w tak groźnej akcji! Obrona z lekka nieporadna.

18:11 1P POL 1:0 MNE Odzyskujemy piłkę, ponadto słyszymy o problemach  z trawą. Ojoj. To jest właśnie ten detal. Za późno ją położono. Zaledwie parę godzin przed meczem. Jednak teraz na spokojnie rozprowadzamy piłkę.

18:12 1P POL 1:0 MNE Czarnogórcy przy piłce, rozgrywają w obronie i próbują wejść na naszą połowę, też pod szesnastkę.  Teraz rzut wolny, bo Kuba sfaulowany, odważnie chronił piłkę pod naszą szesnastką.

18:14 1P POL 1:0 MNE Czarnogórcy nadal walczą, mają piłkę pod polem karnym naszym. , rozgrywają, próba, wrzutki, ale ostatecznie strzał i Szczęsny łapie. Dobrze przygotowana akcja.

18:15 1P POL 1:0 MNE Rzut wolny dla Czarnogóry, szybko  rozegrane, groźna sytuacja, Szczęsny i Mączyński wywalają ją z pola karnego.  Ponownie groźnie atakują. a próba wrzutki ląduje w koszyczku Wojtka.

18:17 1P POL 1:0 MNE A my dalej rozgrywamy w obronie, wysoko stoi Czarnogóra.  my próbujemy rozprowadzić atak, ale piłka wraca do obrony i nie możemy niczego wymyślić, Grosicki rozkłada ręce, teraz idziemy GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! GROSICKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

18:19 1P POL 2:0 MNE Ładnie rozegrane, Zielu do Lewego, Lewy do Grosika, strzał w prawy dolny róg i mamy bramkę! Chyba nam już nikt tego awansu nie wydrze!

18:20 1P POL 2:0 MNE Idziemy teraz lewym skrzydłem, próbujemy wrzucić w pole karne. Jak to szybko się zaczyna! Osiemnasta minuta. Ja mam prawie zdarte gardło! xD Kuba prawym,  Zielu do Grosika, ale z pierwszej strzał nieudany.

18:21 1P POL 2:0 MNE  59 do 41 w posiadaniu piłki. Mimo posiadania jednak Czarnogórcy zagrozili parę razy, ale wynik wynikiem, sytuacje sytuacjami.  Teraz nieudana próba rozprowadzenia ataku na Kubę, ale łapie Petković, dzisiaj na -2.

18:22 1P POL 2:0 MNE  Czarnogóra przy piłce, Janković po sznurku na skrzydł, mamy piłkę, do LEWANDOWSKIEGO! Lewy do Turbo, źle dograne, ale to jest korner, bo po głowie obrońcy. Ładnie rozegrane! Wrzuca Zielu i nie pykło.

18:24 1P POL 2:0 MNE  Czarnogórcy ponownie rozgrywają, Vukczević na środek, piłka idzie po sznurku u nich od nogi do nogi, próbują rozegrać atak, na skrzydło, ale my to zatrzymujemy, nadal jednak oni przy piłce, a próba longshota zatrzymana, a my kolejną próbę wrzutki neutralizujemy na korner.

18:25 1P POL 2:0 MNE Pierwszy nieudany, będzie drugim, zatrzymujemy, a uderzenie z dystansu łapie Szczęsny. Ono było mocno nieudolne.  Połowa połowy za nami.

18:26 1P POL 2:0 MNE  Lewy na spalonym, ale piękna wrzutka.

18:28 1P POL 2:0 MNE Czarnogóry atak źle rozegrany, ale jest faul na Mączyńskim. Trzyma się za nogę, faul Vukczevicia, dostaje żółtko, słuszne. A Krzysiek wstał i jest w miarę OK.

18:30 1P POL 2:0 MNE Polacy rozgrywają piłkę w obronie, a próba rozegrania nieudolna.  Czarnogóra wrzuca, a Jovović strzela nad bramką. Błąd Glika, który chciał wybić. Ojoj.

18:31 1P POL 2:0 MNE Faul na Lewandowskim przed polem karnym, jest wolny. Więc pewnie Lewy uderzy i…mur tym razem.  Potem wrzutka Turbo, nieudana.

18:33 1P POL 2:0 MNE Kolejna wrzutka, która się nie udała. Czarnogóra z próbą ataku, znowu na wrzutkę, Bereś czyści. Mamy atak,  próba wejścia, zgromadzenia Polaków, Mąka jednak nieudanie, ale  odzyskujemy piłkę.

18:35 1P POL 2:0 MNE Teraz znowu była próba, nieudana. Czarnogóra rozgrywa w obronie, Polacy wysoko podchodzą, to jednak nie udaje się nam, ale odzyskujemy po paru sekundach piłkę. 35 minuta na Narodowym.  Faul na Kubie.

18:38 1P POL 2:0 MNE Polacy rozgrywają. Ale jednak są lekko rozkojarzeni.  Czarnogórcy mają piłkę, próba rozejścia ponownie prawym skrzydłem, do środka Becziraj, Ivanić oddaje strzał, ale obok bramki.

18:40 1P POL 2:0 MNE Pazdan zatrzymuje Ivanicia. Może to powrót legendy EURO2016? Na pewno obecnie w klubie tego nie pokazuje. Faul na Piszczku Becziraja i żółtko dla niego. Agresywni dzisiaj Czarnogórcy.

18:42 1P POL 2:0 MNE   Jovović w polu karnym, ale Pazdan neutralizuje i korner dla Czarnogóry. Znowu groźnie. Niebezpiecznie. W 41 minucie. Ale nad bramką przechodzi uderzenie. Uff!

18:44 1P POL 2:0 MNE Piszczek leży na murawie, oby to nic poważnego. Jest schładzany. Chyba będzie szykowany Cionek albo Rybus, bo Nawałka dyskutuje z asystentem. Gramy przez moment w dychę. 43 minuta gry.

18:45 1P POL 2:0 MNE Piszczek gra, gramy już w 11.  Czarnoigóra gra, wrzutka, nie, strzał Jovovicia, rzucił się Szczęsny i złapał, piłka nawet by nie wleciała do bramki.

18:46 1P POL 2:0 MNE Kończy się czas podstawowy pierwszej części gry.  Ale Montenegro dalej gra, Lewy uderzony przez Czarnogórca. Nie było faulu, sędzia nie zauważył.

18:47 1P POL 2:0 MNE (+1) Jeszcze minuta doliczona. Czarnogórze pokojowo oddaliśmy piłkę, teraz oni grają, lewym skrzydłem, wrzutka do środka, uderzenie słabiutkie.

18:47 HT POL 2:0 MNE KONIEC PIERWSZEJ CZĘSCI GRY! NA RAZIE JEST BARDZO, BARDZO, ALE TO BARDZO DOBRZE!

18:54 HT POL 2:0 MNE No to podsumowanie połowy. Polacy zagrali przyzwoite pierwsze 45 minut, było dobre rozegranie piłki, mimo tego, że w wielu momentach było widać, że Polacy po prostu się gubią. Niektóre piłki były w głupi sposób oddane Czarnogórcom i my musimy tego ustrzec się w drugiej części gry. Bardzo podobały mi się akcje bramkowe, wszystko bardzo ładnie rozklepane, rozprowadzone, szczególnie akcja na 2:0 była dobrze zagrana, piłka Ziela do Lewego, Lewy znalazł po swojej prawej stronie Grosika, po czym ten podbiegł i oddał piękny strzał do bramki. Zgodnie z przewidywaniami obrona Czarnogóry nie działa zbyt dobrze i my musimy to wykorzystywać. I strzec się głupich błędów. A także musimy pamiętać, że Czarnogórcy bardzo dobrze rozprowadzają ataki skrzydłami. To jest u nich bardzo mocne i przede wszystkim musimy chronić skrzydeł.  Liczę na więcej bramek w drugiej polowie i na to, abyśmy ustrzegli się głupich błędów!

Statsy: Possession: 57 (%) 43, Attempts: 4 (2) to 8 (1), Faule: 1 to 8.

Kazachstan vs Armenia, 0:1
Dania vs Rumunia 0:0, stabilnie!
GRUPA F: Litwa vs Anglia 0:1
Słowenia vs Szkocja 0:1
Słowacja vs Malta 1:0

18:56 HT POL 2:0 MNE Teraz macie czas na meliskę, wodę, czy cokolwiek, bo te 45 minut będzie niezwykle decydujące i niezwykle ważne!

18:58 HT POL 2:0 MNE Powoli pakujemy się i zbliżamy do granicy. Bilety się drukują, a czy drukarka nie stanie, czy w drukarce nie zabraknie tuszu, o tym przekonamy się w tych 45 minutach, jednych z najważniejszych w historii polskiej piłki nożnej!

19:00 HT POL 2:0 MNE Pamiętajcie, aby zrobić dobrze Polsatowcom i zagłosować na polsatsport.pl na najlepszego piłkarza meczu! Faworytów jest kilka, ale wybór jest już wasz.

19:01 2P POL 2:0 MNE Rybus za Piszczka. Uraz może być poważniejszy.

19:03 2P POL 2:0 MNE GRAMY DALEJ! Od 45 do 49 minut do Mundialu w Rosji! Gramy panowie! Do końca.

19:05 2P POL 2:0 MNE Polacy zaczynają spokojnie, Czarnogórcy z wysokim pressingiem lecą do nas.  Wybijają nas z rytmu.  Teraz oni mają piłkę i my musimy walczyć.

19:07 2P POL 2:0 MNE  Czarnogóra wrzutka w pole karne, ale łapie Szczęsny. I znowu mają piłkę i znowu rozgrywają. Czarnogóra bardzo wysoko u nas.  Zatrzymaliśmy jednak ich piłkę, ale to nie koniec akcji. My jednak zatrzymujemy ich akcje, to nie koniec, bo mieli aut. I powoli wszystko rozprowadzają, mamy piłkę po błędzie, nie doszedł Zielu po piłce od Lewego.

19:08 2P POL 2:0 MNE Pazdan na korner, doszedł do napastnika Czarnogóry. Oni wrzucają,Szczęsny wybija na aut. To nie koniec ich ataku.  Może krótko rozegrają, coś w tym stylu, ale do tyłu i od obrony.

19:10 2P POL 2:0 MNE Na spalonym Becziraj. Ewidentny. I Polacy mają piłkę, tylko co z tego wyjdzie? 53 minuta. Był faul, mają piłkę Czarnogórcy.

19:11 2P POL 2:0 MNE  Mamy piłkę, faul na Krychowiaku i żółtko dla Ivanicia. Brudna gra Czarnogórców, uporem i faulowaniem niczego nie osiągną. Chyba, że czerwo.

19:13 2P POL 2:0 MNE Polakom zabrakło zgrania, Czarnogóra przy piłce. Idziemy teraz prawym skrzydłem, Bereś miał i pilka na aucie, Czarnogóra ma ją. Becziraj zderzył się z Glikiem, lekko głowa poboli, ale raczej wszyscy zostaną na boisku.

19:15 2P POL 2:0 MNE Gramy ewidentnie na czas. Wymieniamy piłkę w obronie. Próba dalekiej piłki jednak wraca do naszej obrony jak bumerang.. A Czarnogóra sobie rozgrywa piłkę. Znowu faul na Kubie, mamy wolny.

19:17 2P POL 2:0 MNE  Lewy w polu karnym, do Rybusa, mamy korner.   Ale łapie bramkarz Czarnogóry, po czym wyprowadzają kontrę, Krychowiak jednak fauluje. Bez kartki.

19:19 2P POL 2:0 MNE  Kolejny korner, piłka Grosickiego wybita. Wrzutka Kuby, będzie jeszcze jedna próba.  Nie pyklo, jeszcze jedna wrzutka, do Krychowiaka, ale po ziemi poszło, a mógł z pierwszej.

19:21 2P POL 2:0 MNE  Czarnogóra rozgrywa, piłka zatrzymana, mamy aut.  Rozgrywamy piłkę prawym skrzydłem, mamy kolejny aut.  63 minuta. Piłka jednak w nogach Czarnogóry. Teraz nawet faul.

19:23 2P POL 2:0 MNE  Faul Lewandowskiego.  Nie było jednak ponoć nic i Czarnogóra ma pilkę.  Krótko odgrywają, Wojtek ma jednak piłkę po naszym błędzie. 66 minuta.  Powoli gramy, Czarnogóra pressing zakłada dość wysoki, co jest niebezpieczne.

19:25 2P POL 2:0 MNE Dalej gramy na czas, w strefie obronnej, wymieniamy podania. Próbujemy wyprowadzić atak, piłkę główką odbija bramkarz, ale i tak spalony bo Lewandowski był na tej pozycji. Za Ivanicia wejdzie Haksabanović.

19:27 2P POL 2:0 MNE  Polacy z kontrą, KUBA, KUBA, KUBA, traci pilkę w polu karnym, a szkoda.  Aut Czarnogóry. Odzyskujemy piłkę, ale jest faul na Kubie.

19:28 2P POL 2:0 MNE Do Rosji mamy jeszcze 20 minut + doliczony czas.  Ale Polacy nadal grają podaniowo, bardziej na czas, nie na wyprowadzenie ataku. Dalej w obronie gramy. Wrzucamy daleko, Stojković łapie.

19:30 2P POL 2:0 MNE  Bereś źle rzucił piłkę.  57 538 kibiców na Narodowym. Brawo my! Ale trzeba bronićsię, atakuje Czarnogóra, prawym skrzydłem, ale spalony.

19:32 2P POL 2:0 MNE Mamy korner, Kamil Grosicki próbował wrzucać, zablokował go obrońca Montenegro.  Sam będzie wrzucał z kornera.   Ale Glikowi źle naszła piłka. Wulgaryzmy też się sypnęły!

19:34 2P POL 2:0 MNE Napisałem we wstępie „gramy z osłabioną Czarnogórą”, tylko jakoś ona taka osłabiona nie wygląda, udało im się znaleźć jakieś alternatywy i nieraz wyprowadzają dobre ataki.  Czasem wynikające z naszej nieudolności w grze obronnej. Na przykład teraz grają, wrzucają, niekryty zawodnik, ale to się na szczęście nasze nie udało.

19:35 2P POL 2:0 MNE Za Jovovicia Mugosza. Dobra gra Jovovicia w tym meczu. Teraz MNE gra na dwóch napastników, czyli bardziej ofensywnie.

19:37 2P POL 2:0 MNE Teraz groźnie Becziraj, ale na szczęście nie ma, bo uderzyło w ręce Szczęsnego, korner ich.  I NIESTETY GOL! 2:1, Mugosza.

19:37 2P POL 2:1 MNE Gol z przewrotki, naszła piłka, Szczęsny nie widział. Ładna bramka.

19:38 2P POL 2:1 MNE Mecz z Irlandią tutaj też się skończył 2:1, tylko wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Faul na Lewandowskim.

19:39 2P POL 2:1 MNE 10 minut + doliczony.  Gramy teraz źle, Czarnogórcy rozprowadzają akcję, co to byłby za powrót, jakby teraz strzelili dwie bramki. Oby nie, tfu tfu.  Spalony Stojkovicia.

19:41 2P POL 2:1 MNE Czarnogóra cały czas przy piłce, Polacy nie mają w ogóle dojścia, pomysłu, brak spalonego, grają dalej, a Mączyński na korner.

19:41 2P POL 2:1 MNE I TAK KOŃCZY SIĘ ZBYT WIELKA PEWNOŚĆ SIEBIE! 2:2. Ja nie mogę…

19:42 2P POL 2:2 MNE Szczęsny bez szans, bramkę strzelił Tomaszewić. Nie no, to będzie horror. Prawdziwy horror. Co za powrót Czarnogóry!

19:43 2P POL 2:2 MNE Spalony Rybusa. Polacy ewidentnie nie grają dobrze. Ewidentnie. Straciliśmy dwie bramki. Zawiodło coś. I my mamy grać tak na Mundialu?

19:44 2P POL 3:2 MNE  GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL1!!!!!!!1 KAAAAPTITANAOO!!! LEWANDOOOOOOWSKIIIIIIIIIIIII! JEDZIEMY!!!!!!!!! BŁĄD BRAMKARZAAAAAA, OBROŃCÓW, ON TO DOBIŁ!!!!!!!!

19:45 2P POL 3:2 MNE Musimy grać dalej, ale co to był za błąd kuriozalny i Lewy to wykorzystał! Fenomenalnie!

19:46 2P POL 3:2 MNE O MMÓJ BOŻĘEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!! SAMOBÓJJJJJJ!!! JEIDZEMY TAMM!!! JEDZIEMY TAMMM1!!! STOJKOVIĆ CO ZA BŁĄD PO UDERZENIU KUBY!!!!!!!!!!!!!! KURDE CO ZA MECZ!

19:47 2P POL 4:2 MNE Matko co za horror! Co tam się działo! Polacy się obudzili nagle, walczyli, piłka znowu Lewandowski, Zieliński, Lewy, ŹLE DOGRAŁ, Kuba w pole karne, Bereś, Kuba,, ale to nie pykło ostatecznie. Co za waleczność Polaków!

19:48 2P POL 4:2 MNE Za Grosickiego Makuszewski. Soczysty, znakomity mecz Kamila! Matko, ależ dramat. Co za wariatkowo te ostatnie 10 minut!

19:49 2P POL 4:2 MNE (+4) Ostatnie cztery minuty eliminacji. Na pewno eliminacji. Czarnogóra dalej walczy.

19:50 2P POL 4:2 MNE (+4) Faul i rzut wolny dla nas. Narodowy śpiewa Mazurka. Dwie zwrotki. Za Mączyńskiego Wolski. Panie sędzio kończymy!

19:51 2P POL 4:2 MNE (+4) Obudziliśmy się z letargu, zaatakowaliśmy, zaskutkowało. I nawet dwukrotnie! Mógłbym teraz litanię. W DANII JEDEN JEDEN! CO ZA MECZ! JAKBY CANAL+ ROBIŁ MULTILIGĘ, TO BY CAŁY CZAS DZWONIŁO!

19:52 2P POL 4:2 MNE (+4) Makuszewski w nogi bramkarza, mógł podać Lewemu. Jeszcze walczymy. OSTATNIA MINUTA ELIMINACJI! Szykujcie szampany!

19:52 FT POL 4:2 MNE Korner Czarnogóry. NIE PYKŁO!  GWIZDEK, JEDZIEMYYYYYYYYYY DO ROSJIIIIIIIIIIIII!!!!! CZTERY DWAAAAAAAAA PO HORRRORZEEEEEEEEE, MAMY TOOOOOOOO!! TO JEST PRAWDAAAAAA!!!

19:54 FT POL 4:2 MNE To był mecz najlepszy w tych eliminacjach pod względem bramkowym! TO BYŁO COŚ! Ale nerwówka była i to niesamowita. Na Narodowym konfetti, odpalamy petardy i jedziemy!

19:56 FT POL 4:2 MNE Mati i Tomek się żegnają. Jak doskonale wiecie to byl ostatni mecz reprezentacji w Polsacie otwartym z komentarzem Mateusza Borka i Tomasza Hajto. Mała refleksja. Początkowo nie myślałem, że to duo odniesie taki sukces, ale okazało się, że odnieśli gigantyczny sukces, większy od duo Szpaku i Jusko, czy Szpaku i Żewłak podczas reprezentacji, gdzie jest dużo błędów. Słuchanie spotkań z ich komentarzem to była prawdziwa uczta, te niezwykłe nowości językowe, nowe zwroty pana Hajto, to naprawdę zabarwiało komentarz spotkań reprezentacji. Jego wczucie i bycie jakby był na boisku, no i komentarz pana Borka, który też w wielu przypadkach przeszedł do historii, pamiętne z ostatnią piłką, piłką meczową na Hampden „GROSICKI… MARSHALL…I JEST! JEST GOL! COŚ NIE-SA-MO-WI-TE-GO! CO TUTAJ SIĘ STAŁO?! W GLASGOW! SZOK! SZOK, SZOK, SZOK!”, „LEWANDOWSKI…JEST SZANSA MILA GOL! GOL! GOL! GOL! POLSKA DWA, NIEMCY ZERO, SEBASTIAN MILA! JUŻ NAM NIKT TYCH PUNKTÓW NIE WYDRZE!”, „NA POLU KARNYM MILIK LEWANDOWSKI I GOL! I GOL! ARKADIUSZ MILIK!” będą zapamiętane na wiele wiele lat w annałach komentatorstwa. Hajtowe truskawki na torcie, antycypowanie po niemiecku, detale, 23% do jakości gry, wspomnienia z murawy, kierowanie zawodnikami – to będzie się wspominać. Ludzie lubili ich, albo nienawidzili, ja ich lubiłem, cenię i szanuję. Będzie brakowalo ich podczas Mistrzostw Świata, ponoć będą podczas Ligi Narodów, ale dopiero po 23:00, bo TVP ma prawo do meczów LIVE. Ale to chyba nie będzie to samo. Dziękuję Panowie za wszystko! Bez Was oglądanie reprezentacji nie będzie takie samo. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś usłyszę Was podczas meczów reprezentacji. Byłoby fajnie! To już była i będzie TRUSKAWKA NA TORCIE!

20:05 FT POL 4:2 MNE  Podsumowanie meczu. Zawał, szok, dramat, lekka kompromitacja Polaków. Zbyt spokojna gra zaowocowała stratą dwóch bramek, złe krycie, zły pomysł na grę, to był prawdziwy dramat, komedia, którą oglądaliśmy na Narodowym. Walczymy do końca, co jest najważniejsze i nie daliśmy się, dostaliśmy obuchem w łeb i ruszyliśmy, strzelił Lewy, strzelił Kuba do Stojkovicia, który wbił do siatki, mega. Obudziliśmy się i ważne, że nie straciliśmy trzeciego, bo byłby prawdziwy dramat dramatów. Najważniejsze jest to, że ruszyliśmy i lecimy wpieriot do Rosiji, może po medal, może po wyjście z grupy, na razie jednak po wyjście z grupy. Cele zostaną określone. Zobaczymy jak będzie. Prawdziwa historia została napisana i jeszcze dalej będzie pisana. Końcówkę zagraliśmy bardziej pewnie i to jest najważniejsze z ważnych. POLSZA WPIERIOT! DAWAJ! JADZIEM DO RASIJII!

Statsy: Possession: 50 (%) 50, Attempts: 9 (4) to 10 (3), Faule: 8 to 10.

Kazachstan vs Armenia 1:1
Dania vs Rumunia 1:1 !!!!
Słowenia vs Szkocja 2:2
Słowacja vs Malta 3:0

TABELA KOŃCOWA: 1. POL – 25 pkt, 2. DEN – 20 pkt, 3. MNE – 16 pkt, 4. ROU – 13 pkt, 5. ARM – 7 pkt, 6. – KAZ – 3 pkt.

20:07 A ponieważ jest okazja – przed Wami wystąpi jedyny….niepowtarzalny…człowiek, który stworzył hit reprezentacji Polski – król disco polo, ulubieniec prezesa TVP, prawdziwy filantrop, człowiek, którego utwór puszczają po strzelonym golu na stadionie Jagielloni – ZEEEEENEEEEEEEEEEEKKKK MAAAARTYYYYNIIUUUUUK!

(swoją drogą, nie myślałem, że kiedyś tu puścimy disco polo O_o)

20:37 Zrobiłem sobie krótką pauzę. Ale myślę, że zasłużoną! Polacy odnieśli triumf po horrorze, to ja też powinienem mieć przerwę. I na toast czas. Wodą mineralną. Wasze zdrowie!

20:39 Prezydent Duda był, teraz przed kamerami Polsatu wspomina poprzednie lata i chwali kadrę.

20:40 Warto tu dodać, że Adam Nawałka jest pierwszym selekcjonerem, który wprowadził reprezentację do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. I przy okazji pobil rekord zdobytych punktów. 25 pkt. Pobiliśmy 24 pkt z eliminacji MŚ Niemcy 2006.

20:46 No to po kolei. Remis, wygrana, wygrana, wygrana, wygrana, wygrana, przegrana, wygrana, wygrana, wygrana. 8-1-1. Lepiej się na pewno dało, gdyby nie ten Kazachstan i gdyby nie zastój w Danii, ale to już było! Jesteśmy w Rosji, a tam musimy się ustrzec poważnych błędów. Przecież caly świat będzie się na nas gapil!

20:54 Myślę, że warto przypomnieć zwycięski skład reprezentacji Polski z meczu z Czarnogórą, 4:2, sezon siedemnascie osiemnaście: Szczęsny w bramce, w obronie Bereszyński, Glik, Pazdan, Piszczek, od 46 minuty Rybus, w pomocy Mączyński, za niego potem wszedł Wolski, Krychowiak – Zieliński – Grosicki, za niego Makuszewski, Błaszczykowski, a na napadzie Lewandowski (C).

Ballacka nie było. Znowu!

21:00 I tym bardzo pozytywnym akcentem kończy się 217. Sportlight LIVE, gdzie awansowaliśmy na Mistrzostwa Świata po dwóch edycjach przerwy! Polacy z 25 pkt, triumfem nad Czarnogórą 4:2, z zawałem serca, tabletkami na serce, bilansem 8-1-1 oddalają się na fetę w hotelu, ta noc będzie na pewno dłuuugooo trwać! To jest koniec eliminacji, więc czas podziękowań. Będę przynudzał, więc jeżeli nie lubicie, przewińcie do końca! Chcę podziękować Przemkowi, piszącego pod nickiem przemekp za współkomentowanie sześciu spotkań eliminacji Mistrzostw Świata, była to niesamowita przygoda, której nie zapomnę i pewnie Wy też nie zapomnicie, bo Przemek był takim towarzyszem, z którym pisałem każdą relację. Niestety, nie mam pojęcia, gdzie on jest, straciliśmy z nim kontakt na początku sierpnia, do dziś nie mamy żadnego odzewu, czy to na Messengerze, czy na GG, jeżeli chodzi o kontakt, wielka szkoda, dlatego też ciągnąłem ostatnie 4 relacje sam. Wiem jednak z najnowszych informacji, że ponoć jest zajęty pracą. Jeżeli Przemku czytałeś tę relację, daj znać w komentarzu, Wy również, jeżeli chcecie mnie, nam podziękować za te eliminacje. Dziękuję wszystkim za słowa otuchy, za słowa pochwały, dziękuję za komentowanie w komentarzach Krzyśkowi. Dziękuję Polakom, że awansowali! Każdemu z osobna! Dziękuję więc: trenerowi Nawałce i Fabiańskiemu, Szczęsnemu, Jędrzejczykowi, Cionkowi, Bereszyńskiemu, Pazdanowi, Glikowi, Piszczkowi, Rybusowi, Grosickiemu (Turbo!), Kapustce (bo KAZ,DEN,ARM), Makuszewskiemu, Linettemu, Zielińskiemu, Krychowiakowi, Mączyńskiemu, Błaszczykowskiemu, Wolskiemu, Milikowi, Wilczkowi, Teodorczykowi i przede wszystkim kapitanowi kapitanów kapitanów i legendzie reprezentacji – Robertowi Lewandowskiemu! Wam dziękuję za czytanie ostatnich 10 relacji LIVE z meczów reprezentacji, mam i mamy nadzieję, że nie przynudzaliśmy, jeżeli tak, to usuwamy się w cień, spuszczamy zasłonę milczenia, by wrócić niedługo, na mecze towarzyskie! A 1 grudnia losowanie grup MŚ 2018 w Moskwie, z którego również dla Was przeprowadzę LIVE. Bądźcie wtedy, bądźcie zawsze! Albo przynajmniej za tydzień, kiedy dokonam ostatecznego podsumowania eliminacji we wszystkich grupach! Dzięki za uwagę i do zobaczenia następnym razem tutaj, w Sportlighcie, cześć!

Aha – Stojković od dzisiaj naszym bohaterem narodowym!

POLSKA – CZARNOGÓRA 4:2, MĄCZYŃSKI, GROSICKI, LEWANDOWSKI I STOJKOVIĆ! JEDZIEMY DO ROSJIII!!!! SPASIBA TAWARISZE! SPASIBA POLSZA! JADZIEM NA CZEMPIONAT!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

2 thoughts on “Sportlight LIVE #217 FINAŁ European Qualifiers MŚ: POL vs MNE”

1. Krzysiek says:

Nieprawdopodobny mecz – było pięknie przy 2:0, później zupełnie niepotrzebne dramatyczne 20 ostatnich minut. Nie wiem z czego to wynika, chyba za bardzo myslami Polacy już byli przy świętowaniu. Nie powinno się dopuścić do takiej sytuacji, nie pierwszy już raz w tych eliminacjach. Na szczęście nasi szybko zareagowali i uspokolili kibiców bramkami na 3 i 4:2. Gratulacje i podziękowania na naszych za całe eliminacje no i oczywiście za awans 🙂 Ale dużo pracy przed naszymi, zwłaszcza nad koncentracją przez cały mecz i grą w defensywie, szczególnie przy stałych fragmentach gry (za dużo bramek traciliśmy, zwłaszcza po rzutach różnych). Jeżeli to poprawimy, to na Mundialu mamy szansę przynajmniej powtórzyć ćwierćfinał z Euro, bo naszych na to stać. Na koniec podziękowania dla Rafała i nieobecnego Przemka za świetne relacje tekstowe zrobione naprawdę bardzo profesjonalnie, wykonaliście naprawdę kawał dobrej roboty! Mam nadzieję, że to nie jest Wasze ostatnie słowo. Wielkie dzięki!