Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

nc+ debiutuje z transmisją w 4K

Od dzisiaj abonenci platformy nc+ mogą oglądać transmisje spotkań Ligi Mistrzów w jakości 4K. Wszystko to za sprawą kanału Canal+Now 4K, który przeprowadził po raz pierwszy w Polsce transmisję w jakości 4K z meczu Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Borussią Dortmund a Tottenhamem Hotspur. Spotkanie można było również obejrzeć również w HD na antenie Canal+Sport.

Canlal+Now  jest kanałem serwisowym nc+ uruchamianym w celu wsparcia pozostałych anten Canal+ np. gdy brakuje anteny do emisji jakiegoś spotkania. W tym przypadku kanał ten został przełączony z jakości HD do 4K. Warto wspomnieć, że kanał 4K potrzebuje kilka razy więcej miejsca na transponderze od zwykłego kanału High Definition. 

Nadawca, oprócz tej, zapowiada inne transmisje w 4K. Następna już w tę sobotę, z hitu Premier League Liverpool FC vs Chelsea Londyn.  5 grudnia zostanie wyemitowany kolejny mecz Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Bayernem Monachium.  Wszystkie mecze będą równocześnie emitowane także w HD na antenie Canal+Sport.

plansza przed startem, foto by SatKurier.pl

Przypomnijmy, że nc+ wprowadziło do swojej oferty dekoder 4K, umożliwiający dostęp do treści w tejże rozdzielczości, oferowanych także przez Internet. Może to oznaczać, że nc+ w przyszłości nie będzie chciało tylko transmitować w 4K piłkę nożną, ale też może wystartować z kanałem spod szyldu Canal+ w 4K, gdzie będą emitowane filmy, seriale i sport.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

One thought on “nc+ debiutuje z transmisją w 4K”

  1. Pemek says:

    Wczoraj oglądałem mecz obraz super

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *