Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Nowości literackie: 13-19.11

Nowości literackie na tydzień 13-19.11.17 r. oto wybrane przez nas książki godne polecenia, kupienia i przeczytania:

Rafael Buschmann, Michael Wulzinger - Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks / Rafael Buschmann, Michael Wulzinger - Football LeaksRafael Buschmann, Michael Wulzinger – Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks

Gatunek: sport

Wydawnictwo: Agora

Data premiery: 15-11-2017

 

 

 

 

Opis: Książka o brudnych tajemnicach futbolu wykradanych przez grupę młodych ludzi z Football Leaks. John, tajemniczy przywódca tej grupy, łączy siły z dziennikarzami z „Der Spiegel” i innych redakcji, by razem wyciągać na widok publiczny większe i mniejsze grzechy piłkarzy, menedżerów i prezesów piłkarskich. Dzięki autorom zaglądamy za kulisy wielkiego piłkarskiego biznesu. Czytamy o wielkich gwiazdach, które oszukują na podatkach, mimo że pieniędzmi mogłyby palić w piecu; o piłkarskich kontraktach, w których wszystko jest wycenione: nie tylko bramki i wygrane mecze, ale tez dobre i złe zachowania poza boiskiem. Poznajemy świat, w którym właściwie każda kwota jest sprawa umowna: cena piłkarza, wysokość jego pensji, wysokość menedżerskiej prowizji. I niemal wszystko da się obejść jakąś tajna klauzula. Świat, w którym najważniejsze jest to, żeby z brutto zrobić jak najwięcej netto. Świat stworzony do prania brudnych pieniędzy.

 

Katarzyna Marciszewska - Wiedźmy HimmleraKatarzyna Marciszewska – Wiedźmy Himmlera

Gatunek: sensacja i kryminał

Wydawnictwo: Novae Res

Data premiery: 15-11-2017

 

 

 

 

Opis: Na dachu poznańskiego Okrąglaka zostaje znalezione ciało badaczki największego zbioru dokumentów masońskich w Europie. Archiwalia przechowywane w okolicach Poznania zostały zebrane na polecenie samego Heinricha Himmlera. Tymczasem stan zwłok zamordowanej sugeruje, że została… pochowana według zasad owianej tajemnicą starożytnej religii. Śledczy na czele z Rogerem Kalitą mającym za sobą traumatyczne przeżycia będą musieli wejść w świat tajnych organizacji, hermetycznych sekt i ukrytych obsesji esesmanów, ale największą zagadką okaże się sama ofiara. Gdyby Dan Brown był Polakiem, z pewnością napisałby o tym największym, europejskim archiwum dokumentów masońskich. Tymczasem masonika sprzed wieków rozpaliły wyobraźnię Katarzyny Marciszewskiej, której dotychczasowe pomysły wykorzystywane w tekstach jeden z recenzentów uznał za godne Fredericka Forsyth’a.

 

Irena Jarocka, Mariola Pryzwan - Nie wrócą te lata. Autobiografia i listy do mężaIrena Jarocka, Mariola Pryzwan – Nie wrócą te lata. Autobiografia i listy do męża

Gatunek: biografia

Wydawnictwo: Prószyński Media

Data premiery: 16-11-2017

 

 

 

 

Opis: Niepublikowana autobiografia oraz nieznane listy Ireny Jarockiej! Irenę Jarocką jako gwiazdę estrady poznały i pokochały miliony. Ale tylko nieliczni mogli ją poznać prywatnie. I tylko najbliżsi wiedzieli, że miała potrzebę zapisywania swoich myśli. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych zaczęła pisać autobiografię. Skończyła ją w 2007 roku. Przez całą dekadę zapiski przeleżały w szufladzie i dopiero teraz trafiają w ręce czytelników. Książkę dopełniają listy Ireny Jarockiej do męża, Michała Sobolewskiego. Intymna opowieść o miłości przez przyjaźń, pasję i codzienność. Tę szczerą, wielobarwną opowieść ilustrują po raz pierwszy publikowane zdjęcia z prywatnego archiwum Ireny Jarockiej.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *