Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Od 11.11 TVP Polonia dostępne także w Internecie

Od soboty, 11 listopada od godziny 7:30 kanał Telewizji Polskiej adresowany do Polonii na całym świecie, TVP Polonia, będzie możliwy do odbioru także drogą internetową za pośrednictwem strony kanału.

Nadawca w swoim komunikacie wspomina, że uruchomienie przekazu online wiąże się z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 25 rocznicą powstania stacji.

Przekaz kanału będzie można odebrać za pośrednictwem strony polonia.tvp.pl, którą należy uruchomić w przeglądarce internetowej.  Kanał będzie dostępny do oglądania na całym świecie. Nadawca zapowiada, że w niedalekiej przyszłości kanal będzie dostępny także za pośrednictwem Smart TV oraz aplikacji VOD dedykowanej na urządzenia mobilne.

Warto dodać, że taka możliwość dystrybucji przyczyni się do zwiększenia zasięgu stacji, zwłaszcza w miejscach, gdzie lokalni dystrybutorzy kanałów w sieciach kablowych czy w platformach cyfrowych nie posiadają TVP Polonia w swojej ofercie. Przykładem może być Japonia i Brazylia, gdzie TVP Polonia nie znajduje się w żadnej z ofert dystrybutorów płatnej telewizji.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *