Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe: 03-09.11

Premiery filmowe na tydzień 03-09.11.17 r., oto 5 propozycji filmowych, godnych polecenia i obejrzenia w kinach:

Znalezione obrazy dla zapytania mother film plakatMother! 

Gatunek: horror (USA, 2017)

Reżyseria: Darren Aronofsky

Obsada: Jennifer Lawrence

Dystrybutor: United International Pictures

Data premiery: 03-11-2017

 

 

 

 

Opis: Ona (Jennifer Lawrence) i on (Javier Bardem) wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy mężczyzna (Ed Harris) i kobieta (Michelle Pfeiffer), niezaproszeni, pojawią się w ich domu. Odpowiedź na pukanie do drzwi przerwie spokojną egzystencję obojga. Ale do drzwi zapuka więcej gości. Matka będzie zmuszona zweryfikować wszystko, co wie o miłości, oddaniu i poświęceniu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania złe mamuśki 2 film plakatZłe mamuśki 2: Jak przetrwać święta (A Bad Moms Christmas)

Gatunek: komedia (Chiny, USA, 2017)

Reżyseria: Jon Lucas

Obsada: Mila Kunis

Dystrybutor: Monolith Films

Data premiery: 03-11-2017

 

 

 

 

Opis: Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu jak wiadomo szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się przekabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy? Święta to czas cudów!

 

Znalezione obrazy dla zapytania pewnego razu w listopadzie film plakatPewnego razu w listopadzie

Gatunek: dramat obyczajowy (Polska, 2017)

Reżyseria: Andrzej Jakimowski

Obsada: Agata Kulesza

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 03-11-2017

 

 

 

 

Opis: Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

 

Znalezione obrazy dla zapytania kobieta z lodu film plakatKobieta z lodu (Bába z ledu)

Gatunek: dramat, komedia, romans (Czechy, Francja, Słowacja, 2017)

Reżyseria: Bohdan Sláma

Obsada: Zuzana Kronerová

Dystrybutor: Aurora Films

Data premiery: 03-11-2017

 

 

 

Opis: Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nienajlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać…

 

Znalezione obrazy dla zapytania młynarski piosenka finałowa film plakatMłynarski. Piosenka finałowa

Gatunek: dokument (Polska, 2017)

Reżyseria: Alicja Albrecht

Dystrybutor: Best Film

Data premiery: 03-11-2017

 

 

 

 

Opis: „Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy”, „Niedziela na głównym” , „Róbmy swoje”, czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. „Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

 

Box Office Polska (za weekend: 27-29.10.17 r.)

1. Thor: Ragnarok (dystr. Disney) – 166,6 tys. widzów (w sumie 224,2 tys.) N

2. Emotki. Film (UIP) – 62,5 tys. (428,7 tys.) =

3. Piła: Dziedzictwo (Monolith Films) – 60,3 tys. (60,3 tys.) N

4. Botoks (Kino Świat) – 58,9 tys. (2,184 mln) -3

5. Potworna rodzinka (Monolith Films) – 46,2 tys. (119 tys.) -1

6. Między nami wampirami (Kino Świat) – 32,8 tys. (32,8 tys.) N

7. Geostorm (Warner Bros) – 26,6 tys. (113,5 tys.) -4

8. Ach śpij kochanie (Monolith Films) – 25,7 tys. (90,1 tys.) -1

9. Śmierć nadejdzie dziś (UIP) – 25,7 tys. (25,7 tys.) N

10. Blade Runner 2049 (UIP) – 24,2 tys. (456,3 tys.) -5

Legenda:

+ awans, – spadek, = bez zmian, N – nowość, P – powrót

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *