Browse By

Sportlight #221 Champions League Edition

Czwarta kolejka Czempions Ligi – już teraz nie ma momentu na potknięcia! A dzisiaj zrobimy „bach bach!” w Madrycie i obejrzymy kanonadę w Neapolu! To magazyn numero 221 (duecento venti uno), forza!

Sponsorem transmisji jest dostawca skrótów z Czempions Ligi na YouTube,, dzięki czemu życie jest piękniejsze!

W straszny halloweenowy wtorek odwiedziliśmy po raz pierwszy Estadio Metropolitano w Madrycie, by obejrzeć starcie tamtejszego Atletico z gośćmi z egzotycznego Azerbejdżanu, czyli Karabachem Agdam! W poprzedniej kolejce, jak doskonale kojarzycie, Karabach u siebie zremisował (!!!) z nimi bezbramkowo, we wtorek była okazja nawet ich pokonać, bo co jak co, Atletico nie prezentuje obecnie dobrej formy ani w La Lidze, ani w Lidze Mistrzów. Karabach tradycyjnie gromi w lidze każdego, więc komentarz zbędny! W tym meczu mamy polski akcent, bo zagrał całe spotkanie Kuba Rzeźniczak w barwach Karabachu. A mecz sędziuje Deniz Aytekin, a towarzyszyć mu będzie 5 kolegów z Niemiec! My tymczasem zaczynamy nasze widowisko! Pierwszą szansę Atletico miało w 4 minucie, kiedy to Griezmann oddał strzał z woleja, który Szehić paruje na korner. Kolejne strzały Atletico to były rozpaczliwe próby, więc przenieśmy się do 28 minuty i pierwszej okazji Karabachu! Pedro Enrique próbował strzału zza pola karnego, ale ten złapał Oblak. Potem nadeszła 40 minuta i korner. Wrzutka….MICHEEEEEL GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!!! PIŁKA JESZCZE SIĘ ODBIJA OD RĘKI OBLAKA, KTÓRY SIĘ SPÓŹNIŁ, I MAMY ZERO JEDEN DLA KARABACHU W CZTERDZIESTEJ! Co za główka Michela, to było coś niewiarygodnego! Ogólnie rzecz biorąc i rymując, bach bach Karabach – w czterdziestej zrobił Oblakowi trach! I z takimi nastrojami schodziliśmy na przerwę, by po kwadransie wrócić na emocjonujące drugie trzy kwadranse! Emocjonująco zrobiło się już w 56 minucie gry. Saul..piłka się nie klei do Griezmanna, nachodzi PARTEEEEYYYYYYYYY CO ZA GOOOOOOOOOOOOOOOOL! W PRAWY GÓRNY RÓG I JEST JUŻ REMIS PO JEDEN! Kapitalne uderzenie Thomasa Parteya, które ląduje w bramce, a Szehić się spóźnił i to wyraźnie ze swoją reakcją, ale piłkę po tym rogalu do bramki wbił! W tym momencie nadzieje na triumf kibiców Atletico odżyły, no bo dla nich jeden punkt to nie trzy, a na szali stał ich dalszy udział w Czempions Lidze! W 59′ mogli się cieszyć jeszcze bardziej bo Enrique wyleciał z boiska za brutalny faul na Godinie, zdzielił go z laczka w twarz, w dodatku, w locie po piłkę! Z kolejnych okazji w 70 Filipe Luis mógł ładnie trafić do bramki, jednak strzał po ziemi poleciał obok bramki. Za to w 88′ sędzia chciał wyrównać szanse i zrobić gorącą końcówkę, więc za skasowanie jednego z zawodników Karabachu wyrzucił z boiska Savicia, drugie żółtko, ot, taka sprawiedliwość i prawo! Ale za to Simeone przy linii zwariował – może i nawet posiwiał. W 90 była okazja Saula, by z główki dać trzy punkty Atletico, lecz wyraźnie przestrzelił. Pisałem o gorącej końcówce. W 5 minucie doliczonego czasu Salgado mocno uderzył, lecz Szehić odbił piłkę, powtórne uderzenie zostało wybite z pola karnego. Jak się domyślicie, do niczego więcej nie doszło i w taki sposób bach bach Karabach – w Czempions Lidze zrobił Atletico trach! To było gorące starcie, zdominowane przez Atletico, które próbowało na wszelkie sposoby wbić piłkę do bramki Szehicia, ale on i jego obrońcy nie dali żadnych złudzeń Griezmannowi i spółce! Statsy: Possession: 55 (%) 45, Attempts: 33 (10) to 4 (3), Faule: 15 do 3. Trochę tymi strzałami mnie to przypomniało mecz Legia vs Real, grunt, że Karabach udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie! Tym starciem Atletico teoretycznie (popatrzcie na ich formę) pozbawiło się szans na grę w rundzie 16 Czempions Ligi i może co najwyżej awansować do Ligi Europy. Zawsze jednak jest szansa na to, że Karabach kogoś pokona i Atletico zostanie z niczym!

THE CHAMPIONS!

A tymczasem w środowy wieczór listopadowy witamy w Neapolu i oglądamy starcie tamtejszego Napoli z Manchesterem City! Było to spotkanie na szczycie, Manchester City prowadzi w tabeli ligi angielskiej, a Napoli sobie świetnie poczyna w Serie A, więc ten mecz zapowiadał się niezwykle pasjonująco! Z Polaków na ławce siadł Piotrek Zieliński, ale jak wiecie doskonale, nie wszedł na boisko. Mecz sędziował Niemiec Felix Brych, a z nim było jego 5 kolegów! A na stadionie San Paolo zaczyna się rywalizacja! Pierwsza szansa Napoli była już w szóstej minucie, kiedy to Hamszik uderzył z dystansu, piłkę wyłapał jednak Ederson. Kolejny atak w 13 minucie, teraz w roli głównej Mertens, jego strzał z ostrego kąta też wyłapał bramkarz Citizens. Dwudziesta pierwsza. Insigne… podaje do Mertensa….Insigne idzie w pole karne, piłka do Insigne, INSIGNEEE I GOOOOOOOOOL, JEDEN ZERO DLA NAPOLI!! Co za świetnie rozegrana akcja, a wykończenie było znakomite, strzał powietrzem w prawy górny róg bramki, Ederson był bez szans. W 32′ okazja City, Sterling odegrał do Aguero, a ten po ziemi, obok słupka umieścił swój strzał. Trzydziesta czwarta i korner. Krótko rozegrany, dośrodkowanie, OTAMENDI GŁÓWKA I PIŁKA W SIATCE, JEST PO JEDEN! Zdecydowanie w drużynie Napoli zawiodła organizacja w polu karnym, więc zejście, uderzenie z głowy nie było problemem, a Reina nie zdążył złapać piłki. City potem odżyło i nadal próbowało trafić do siatki, dwie nieudane próby, w 39 minucie nawet piłka obiła poprzeczkę, ale to nie było to, na co czekali. W 40 nieudany rzut wolny de Bruyne, można nawet powiedzieć, że tyle się działo do przerwy! A po niej w 47′ Sterling próbował ładnie, technicznie wykończyc akcję, piłka jednak wylądowała tylko na kornerze. W 48′ mieli kolejny rożny. Dośrodkowaniee… STONEEESSS! I? I GOL! JEDEN DWA DLA CITY, GOAL-LINE TECHNOLOGY SYGNALIZUJE BRAMKĘ! Powtórka tego uderzenia z głowy, wraz z technologią komputerową ewidentnie pokazuje, że piłka wpadła do bramki, odbiła się już w niej i wypadła z jej wnętrza. Napoli szukało pomysłu na odróbkę, parę akcji, w tym ta w 56′, kiedy Insigne popisywał się uderzeniem z dystansu, ale tym razem piłka obiła poprzeczkę! W 61′ Raul Albiol po rzucie rożnym został sfaulowany w polu karnym, więc mieliśmy rzut karny, do którego podszedł Jorginho! JOORGINHOOOO…. PEWNIE W LEWY DOLNY I DWA DWA NA SAN PAOLO! Ederson był bez szans, bo rzucił się w lewo, no także… W 68′ mieli szansę na podwyzszenie wyniku, Callejon jednak posłał piłkę w kosmos po podaniu Mertensa! Sześćdziesiąta dziewiąta. Atak z kontry Sane, idzie na sam na sam, jednak sfaulowany brutalnie, akcja kontynuowana, Aguero wchodzi w pole karnego, AGUEROOOOOOOOOOOOOOOO!!!! I DWA TRZY DLA MAN CITY! SERGIO AGUERO PRZECHODZI DO HISTORII CITY!!! Jest najlepszym strzelcem w historii klubu! Ten gol to taka truskawka na torcie jego osiągnięć, przeszedł, przejął piłkę, strzelił i bajecznie wyciągnął na prowadzenie Mieszczuchów! Oni jednak nadal walczyli o podwyższenie wyniku, Sane z wolnego nad bramką, w 87 Silva w ręce Reiny. Mieliśmy 4 minuty doliczone, zobaczmy na drugą. De Bruyne, zagrywa w pole karne, ma tam Sterlinga, STERLING I DWA CZTERY! Ewidentnie zdewastowali w końcówce Napoli, obrona się rozsypała, posypała się mentalność, więc i takie skutki ich czekały. I w tym meczu to wszystko, Man City potwierdza świetną formę, pokonuje kolejną drużynę, są już w rundzie szesnastu, mają ogólnie tak fajnie, jak jeszcze nigdy! Oby znowu faza pucharowa ich nie zweryfikowała tak, że odpadną za szybko. Napoli jeszcze ma szansę na awans, jeśli pokonają następnych rywali, a w to nie wątpię, to zobaczymy się na wiosnę. Statsy: 46 (%) 54, Attempts: 12 (6) to 19 (5), Faule: 8 do 12.

I tym akcentem kończy się 221 magazyn, zapraszam na kolejny, gdzie w piątek zrelacjonuję na żywo towarzyski mecz reprezentacji z Urugwajem, podczas którego pożegnamy Artura Boruca. Bądźcie ze mną już o 20:25! Do zobaczenia, trzymajcie się, na razie!