Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

„Święta bez granic 2017”, czyli pierwsza tegoroczna „piłkarska” licytacja w Trójce

W piątek 1 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: „Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!”. A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby-przyjaciół Trójki na potrzeby akcji „Święta bez granic 2017”. W związku z losowaniem grup piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w Rosji, pierwsza tegoroczna aukcja będzie miała sportowy charakter – wśród darów znajdą się m.in.: koszulka reprezentacji Polski, murawa ze Stadionu Narodowego i krawat Zbigniewa Bońka. Dochód z tej oraz trzech kolejnych aukcji zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom w Aleppo.

Radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi  akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl), odbywa się pod hasłem „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły”.

– Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego „Karpia”. W tym roku piosenka nosi tytuł „Z karpia wąż”, a skomponował ją Wojciech Kaleta, natomiast słowa napisali Michał Zabłocki i Kuba Strzyczkowski.Utworu można posłuchać codziennie w Trójce lub na specjalnej, wydanej przez Agencję  Muzyczną Polskiego Radia płycie „Święta bez granic 2017” (wśród wykonawców m.in. Kayah, Stanisława Celińska, Magda Umer, Perfect, Zakopower, Rodzina Pospieszalskich i supergrupa Artyści dla Aleppo). Album od jutra dostępny będzie w sklepiku „Walendziku” w siedzibie Trójki przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie oraz w internecie na stronie sklep.polskieradio.pl. A od soboty także w pozostałych dobrych sklepach muzycznych.

Najważniejszą częścią akcji „Święta bez granic” są licytacje na antenie drogocennych pamiątek przekazanych przez darczyńców-przyjaciół Trójki. Odbywają się one w każdy piątek grudnia. Pierwsza z aukcji już 1 grudnia w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”, a poprowadzi ją tradycyjnie Kuba Strzyczkowski.

Słuchacze będą mogli powalczyć o: koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy oraz kawałek murawy ze Stadionu Narodowego z ostatniego meczu, który dał nam awans do Mistrzostw Świata (Polska-Czarnogóra 4:2); buty piłkarskie i krawat od Zbigniewa Bońka (w którym wystąpi podczas losowania grup MŚ); obraz Elżbiety Baneckiej; torebkę i płytę z autografem od Ireny Santor oraz ulubioną filiżankę Wiesława Michnikowskiego. W trakcie audycji nie zabraknie oczywiście relacji z Moskwy, gdzie odbywać się będzie losowanie grup przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Za zebrane środki Fundacja Świętego Mikołaja opłaci potrzebującym dzieciom z Syrii czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i – jeśli wystarczy pieniędzy – wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

Działa już specjalny numer 7545, pod który można wysyłać charytatywne smsy – koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT (wszyscy operatorzy zrzekli się dochodu z połączeń).

Cały czas można również wpłać również wolne datki (konto bieżące:  Volkswagen Bank Polska S.A.
37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „Trójka – Aleppo”).

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku – dzięki hojności słuchaczy – podczas akcji „Święta bez granic” Trójka zebrała ponad milion złotych, którą to sumę w całości otrzymała uzdolniona młodzież z niezamożnych rodzin – stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *