Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

„Gazeta Wyborcza” i dziennikarze ogólnopolskich mediów muzycznych po raz siódmy wybierają Płytę Roku

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” i mediów Agory już po raz siódmy wybierają Płytę Roku. Po raz drugi do głosowania na najlepsze polskie i zagraniczne płyty zostali zaproszeni znakomici krytycy muzyczni z innych gazet, portali i radiostacji. To jedyne takie podsumowanie w kraju. Zwycięzców plebiscytu poznamy już w najbliższy piątek, 22 grudnia br.

W poniedziałek, 18 grudnia br. w serwisie Wyborcza.pl zostały opublikowane dwie listy wybranych przez dziennikarzy polskich i zagranicznych płyt – od 20. do 11. miejsca. We wtorek, 19 grudnia br. pojawiły się albumy z miejsc od 10. do 4, a od środy, 20 grudnia br. do piątku, 22 grudnia br. na łamach dziennika i serwisu Wyborcza.pl będą prezentowane albumy z czołówki rankingu, od miejsca trzeciego wzwyż. Towarzyszyć będą im rozmowy z ich autorami.

Ranking powstał w oparciu o indywidualne wybory jury, w skład którego weszło w tym roku aż 40 dziennikarzy – z „Gazety Wyborczej” i radiostacji Agory, a także „Polityki”, „Newsweeka”, „Aktivista”, portalu Onet.pl, radiowej Trójki i Dwójki, programu TVP Kultura „Pegaz” czy branżowej „Gazety Magnetofonowej”.

Listę wszystkich jurorów plebiscytu można znaleźć w serwisie Wyborcza.pl.

Każdy juror wybrał po dziesięć ulubionych polskich i zagranicznych płyt 2017 r. – w kolejności od tej „naj”. Płyty z pierwszego miejsca poszczególnych osobistych rankingów otrzymywały 12 punktów, z drugiego – 10, z trzeciego – 8, a dalej według zwykłej punktacji (czwarte – 7 punktów, piąte – 6 itd.).

Po podliczeniu pojawiły się dwa rankingi – 20 najlepszych polskich i 20 najlepszych zagranicznych albumów roku. Ogłoszenie zwycięzców w każdej z kategorii nastąpi w piątek, 22 grudnia br. na łamach „Gazety Wyborczej” i serwisu Wyborcza.pl.

Plebiscyt Płyta Roku był współorganizowany przez Roberta Sankowskiego, zmarłego w tym roku dziennikarza „Gazety Wyborczej”, który był pomysłodawcą i dobrym duchem tego muzycznego podsumowania.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *