Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe: 01-07.12

Premiery filmowe na tydzień 01-07.12.17 r., oto 10 propozycji filmowych, godnych polecenia i obejrzenia w kinach:

Znalezione obrazy dla zapytania zabicie świętego jelenia film plakatZabicie świętego jelenia (The Killing of a Sacred Deer)

Gatunek: dramat (Irlandia, Wielka Brytania, 2017)

Reżyseria: Yorgos Lanthimos

Obsada: Colin Farrell, Nicole Kidman

Dystrybutor: Monolith Films

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

Opis: Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.

 

Znalezione obrazy dla zapytania na karuzeli życia film plakatNa karuzeli życia (Wonder Wheel)

Gatunek: dramat (USA, 2017)

Reżyseria: Woody Allen

Obsada: Kate Winslet, Juno Temple

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

Opis: Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty’ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania nie jestem twoim murzynem film plakatNie jestem twoim murzynem (I Am Not Your Negro)

Gatunek: dokument (Francja, USA, 2016)

Reżyseria: Raoul Peck

Dystrybutor: Against Gravity

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

 

Opis: Raoul Peck wykorzystując niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, bogaty materiał archiwalnych filmów i zdjęć, opowiada historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA. Film był nominowany do Oscara® w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny W 1979 roku afroamerykański powieściopisarz i eseista James Baldwin napisał list do swojego agenta literackiego, w którym przedstawił projekt, nad którym wówczas pracował – książkę „Remember This House”. Była to historia życia i następujących po sobie zabójstw trzech jego przyjaciół: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Baldwin nie dokończył książki przed swoją śmiercią w 1987 roku. Pozostawił zaledwie trzydzieści stron, a spadkobiercy pisarza powierzyli rękopis reżyserowi Raoulowi Peckowi. Postanowił on sfinalizować zarysowaną w książce Baldwina historię, tworząc zbudowaną wokół jego słów filmową podróż przez historię Afroamerykanów. Zagłębił się w złożoną spuściznę życia i śmierci trzech wybitnych osobowości amerykańskiego ruchu antyrasistowskiego, które na trwałe zmieniły społeczny i polityczny krajobraz USA.

 

Znalezione obrazy dla zapytania co wiecie o swoich dziadkach film plakatCo wiecie o swoich dziadkach? (Daddy’s Home 2)

Gatunek: komedia (USA, 2017)

Reżyseria: Sean Anders

Obsada: Will Ferrell, Mark Wahlberg

Dystrybutor: United International Pictures

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

Opis: „Co wiecie o swoich dziadkach?” to kontynuacja przebojowej komedii z 2015 roku „Tata kontra tata”. Tym razem ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldshcoolowy ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Te święta będą chaosem…

 

Znalezione obrazy dla zapytania serce miłości film plakatSerce miłości 

Gatunek: dramat (Polska, 2017)

Reżyseria: Łukasz Rodunda

Obsada: Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek

Dystrybutor: Gutek Film

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

Opis: Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

 

Znalezione obrazy dla zapytania morderstwo w hotelu hilton film plakatMorderstwo w hotelu Hilton (The Nile Hilton Incident)

Gatunek: thriller (Dania, Francja, Niemcy, Szwecja, 2017)

Reżyseria: Tarik Saleh

Obsada: Fares Fares, Mari Malek

Dystrybutor: Aurora Films

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

Opis: Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

 

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza gwiazdka film plakatPierwsza gwiazdka (The Star)

Gatunek: animacja, familijny, komedia (USA, 2017)

Reżyseria: Timothy Reckart

Dystrybutor: United International Pictures

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

 

Opis: Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

 

Znalezione obrazy dla zapytania kumple z dżungli film plakatKumple z dżungli (Les As de la Jungle)

Gatunek: animacja, familijny (Francja, 2017)

Reżyseria: David Alaux

Dystrybutor: Best Film

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

 

Opis: Oto zgrana paczka superbohaterów z dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin – Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu… złota rybka – Junior, genialny wyrak – Gilbert, waleczny goryl – Miguel oraz czarująca nietoperka – Batricia. Na drodze wesołej bandy staje piroman koala – Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica – mama Maurice’a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić. Kumple z dżungli – na ratunek!

 

Znalezione obrazy dla zapytania barbie delfiny z magicznej wyspy film plakatBarbie: Delfiny z Magicznej Wyspy (Barbie: Dolphin Magic)

Gatunek: animacja, przygodowy (Kanada, 2017)

Reżyseria: Conrad Helten

Dystrybutor: Warner Bros Entertainment Polska

Data premiery: 01-12-2017

 

 

 

 

Opis: Dołącz do Barbie i jej sióstr — Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż, na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele nurkując trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Nie jest to jednak zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony, delfin szlachetny! Międzyczasie Barbie poznaje na wyspie tajemniczą przyjaciółkę o imieniu Isla, która okazuje się być magiczną syreną! Dziewczyny odkrywają, że delfin jest przetrzymywany przez Marlo, biolożkę, dla której pracuje Ken. Marlo zamierza zbić fortunę, pokazując delfina jako eksponat ze względu na jego niespotykany wygląd. Przyjaciele muszą zjednoczyć siły, aby uwolnić delfina i umożliwić mu ponowne spotkanie z rodziną, zanim Marlo odeśle go gdzie indziej.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj i spółka film plakatMikołaj i spółka (Santa & Cie)

Gatunek: familijny, komedia (Francja, 2017)

Reżyseria: Alain Chabat

Obsada: Alain Chabat, Audrey Tautou

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 06-12-2017

 

 

 

Opis: Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!

 

 

Ponadto w tym tygodniu w kinach: 

– dramat ,,Rodzina na sprzedaż” w reż. Diego Lermana (Argentyna, Brazylia, Dania, Francja, Niemcy, Polska, 2017)

– film familijny ,,Zimowe przygody Jill i Joy” w reż. Saary Cantell (Finlandia, 2015)

 

Box Office Polska (za weekend: 24-26.11.17 r.)

1. Listy do M.3 (dystr. Kino Świat) – 253,9 tys. widzów (w sumie 2,100 mln) =

2. Coco (Disney) – 118,2 tys. (154,7 tys.) N

3. Morderstwo w Orient Expresie (Imperial – Cinepix) – 81,1 tys. (81,1 tys.) N

4. Najlepszy (Mówi Serwis) – 68,6 tys. (261,3 tys.) -1

5. Cicha noc (Forum Film Poland) – 58,9 tys. (65,3 tys.) N

6. Liga Sprawiedliwości (Warner Bros) – 47,2 tys. (206,2 tys.) -4

7. Thor: Ragnarok (Disney) – 15,7 tys. (647,1 tys.) -2

8. Emotki. Film (UIP) – 14,1 tys. (618,2 tys.) -4

9. Totem (Kino Świat) – 8,6 tys. (8,6 tys.) N

10. Sprawa Chrystusa (Rafael Film) – 7,4 tys. (25,1 tys.) =

Legenda:

+ awans, – spadek, = bez zmian, N – nowość, P – powrót

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *