Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe: 08-14.12

Premiery filmowe na tydzień 08-14.12.17 r., oto 6 propozycji filmowych, godnych polecenia i obejrzenia w kinach:

Znalezione obrazy dla zapytania wojna płci film plakatWojna płci (Battle of the Sexes)

Gatunek: biograficzny, komedia, sportowy (USA, Wielka Brytania, 2017)

Reżyseria: Jonathan Dayton

Obsada: Emma Stone, Steve Carell

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Data premiery: 08-12-2017

 

 

 

Opis: Legendarny mecz tenisowy z 1973 r. pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobbym Riggsem (Steve Carell), zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

 

Znalezione obrazy dla zapytania redwood film plakatRedwood

Gatunek: horror (Wielka Brytania, 2017)

Reżyseria: Tom Paton

Obsada: Mike Beckingham, Tatjana Nardone

Dystrybutor: Wistech Media

Data premiery: 08-12-2017

 

 

 

Opis: Chory na białaczkę chłopak – Josh, dowiaduje się od swego managera – Nika, że dzika przyroda National Park „Reed Wood” kryje w sobie bestię, o nadprzyrodzonej, uzdrawiającej sile, która zadziała tylko pod jednym warunkiem, na jej ołtarzu trzeba poświęcić życie ukochanej osoby.

 

Znalezione obrazy dla zapytania reakcja łańcuchowa film plakatReakcja łańcuchowa 

Gatunek: dramat (Polska, 2017)

Reżyseria: Jakub Pączek

Obsada: Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Włosok

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 08-12-2017

 

 

 

Opis: Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać…

 

Podobny obraz24 godziny po śmierci (24 Hours to Live)

Gatunek: thriller, akcja (Hongkong, RPA, 2017)

Reżyseria: Brian Smrz

Obsada: Ethan Hawke, Qing Xu

Dystrybutor: Kino Świat

Data premiery: 08-12-2017

 

 

Opis: Travis Conrad (Ethan Hawke) jest płatnym zabójcą, który podejmuje się najtrudniejszych zleceń w najbardziej niebezpiecznych zakątkach świata. Jego kolejna misja miała polegać na schwytaniu kobiety super-szpiega. W trakcie konfrontacji ze swoim celem, Travis zostaje śmiertelnie raniony, a kobiecie udaje się uciec. Dzięki eksperymentalnej operacji, płatny zabójca powraca do życia, ale tylko na jedną dobę. Ma 24 godziny, aby odnaleźć swoją pogromczynię zanim jego serce się zatrzyma. Wkrótce jednak okaże się, że to nie ona jest jego prawdziwym wrogiem. Po odkryciu prawdy, Travis rusza na poszukiwanie ludzi, którzy są odpowiedzialni za śmierć jego ukochanej żony i dziecka. Czas, który ma na zemstę kurczy się nieubłaganie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania przy planty 7/9 film plakatPrzy Planty 7/9

Gatunek: dokument (Polska, USA, 2016)

Reżyseria: Michał Jaskulski

Dystrybutor: Metro Films

Data premiery: 08-12-2017

 

 

 

 

Opis: 4 lipca 1946 roku, rok po drugiej wojnie światowej, milicja, żołnierze i zwykli Kielczanie zabijają ponad 40 ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w komitecie żydowskim w centrum miasta. Ranią około 80 osób w całych Kielcach. Pogrom kielecki staje się symbolem polskiego powojennego antysemityzmu w świecie żydowskim. W Polsce jest tematem zakazanym przez władze ludowe. Z upadkiem komunizmu, Bogdan Białek, polski katolik, z wykształcenia psycholog, otwiera puszkę Pandory: zaczyna publicznie mówić o tym, co wydarzyło się w 1946 roku. Przebija się przez teorie spiskowe dotyczące pogromu, wyparcie pogromu ze świadomości kielczan i utrwalane przez lata wzajemne stereotypy Polaków i Żydów. Zbliżenie między kielczanami a Żydami zaczyna się rodzić, lecz ma też swoją cenę. Reżyserzy filmu – polski katolik i amerykański Żyd – przez blisko dziesięć lat realizacji filmu uczyli się wspólnego spojrzenia na historię pogromu. W 70. rocznicę tragedii przedstawiają widzom historię o tym, jak wiele może się zmienić między ludźmi, gdy nawet najtrudniejsza prawda przekazywana jest z miłością.

 

Znalezione obrazy dla zapytania gwiezdne wojny ostatni jedi film plakatGwiezdne Wojny: Ostatni Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

Gatunek: przygodowy, sci-fi (USA, 2017)

Reżyseria: Rian Johnson

Obsada: Daisy Ridley, John Boyega

Dystrybutor: Disney

Data premiery: 14-12-2017

 

 

 

Opis: Rey, którą poznaliśmy w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oraz Finn, Poe i Luke Skywalker kontynuują swoją wielką podróż w kolejnej odsłonie gwiezdnej sagi Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.

 

Box Office Polska (za weekend: 01-03.12.17 r.)

1. Listy do M.3 (dystr. Kino Świat) – 160 tys. widzów (w sumie 2,399 mln) =

2. Coco (Disney) – 95,5 tys. (292,6 tys.) =

3. Pierwsza gwiazdka (UIP) – 74,8 tys. (74,8 tys.) N

4. Morderstwo w Orient Expresie (Imperial – Cinepix) – 60,5 tys. (200 tys.) -1

5. Najlepszy (Mówi Serwis) – 56,4 tys. (387,4 tys.) -1

6. Cicha noc (Forum Film Poland) – 47,1 tys. (162,7 tys.) -1

7. Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy (Warner Bros) – 36,6 tys. (36,6 tys.) N

8. Na karuzeli życia (Kino Świat) – 25,3 tys. (25,3 tys.) N

9. Co wiecie o swoich dziadkach? (UIP) – 23,7 tys. (23,7 tys.) N

10. Liga Sprawiedliwości (Warner Bros) – 22,5 tys. (253,2 tys.) -4

Legenda:

+ awans, – spadek, = bez zmian, N – nowość, P – powrót

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *