Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Premiery filmowe (DVD, Blu-ray) – grudzień 2017

Premiery filmowe na DVD i Blu-ray na miesiąc grudzień 2017 r., oto wybrane przez nas propozycje godne polecenia, kupienia i obejrzenia w domu:

Annabelle: Narodziny zła (Annabelle: Creation)

Gatunek: horror (USA, 2017)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: David F. Sandberg

Obsada: Stephanie Sigman, Talitha Elia

Data premiery: 01-12-2017

 

Opis: Doświadczyliście jej niszczycielskiej mocy. Teraz podejmijcie wyzwanie twórców „Obecności” i poznajcie przerażającą historię jej narodzin. Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przygarniają pod swój dach zakonnicę wraz z sześcioma dziewczętami z sierocińca. To, co zdawało się być odpowiedzią na ich modły, okazuje się jednak przekleństwem.

 

Volta

Gatunek: komedia kryminalna (Polska, 2017)

Dystrybutor: Kino Świat

Wersja filmu: język polski

Reżyseria: Juliusz Machulski

Obsada: Andrzej Zieliński, Olga Bołądź

Data premiery: 04-12-2017

 

Opis: Juliusz Machulski, legendarny twórca „Seksmisji”, „Kilera” i „Vabanku”, powraca z przewrotną komedią pełną najlepszego humoru, oryginalnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. W rolach głównych prawdziwa plejada gwiazd: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Andrzej Zieliński, Cezary Pazura, Tomasz Kot, Michał Żurawski, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz Monika Olejnik, ze specjalnym udziałem. Bruno Volta to prawdziwy kiler w rozwiązywaniu zagadek. Pewnego dnia Agnieszka – jego znacznie młodsza partnerka – w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle cenny przedmiot. Volta nie może przepuścić okazji wartej miliony i postanawia zagrać vabank, aby wejść w posiadanie skarbu.

 

Valerian i Miasto Tysiąca Planet (Valerian and the City of a Thousand Planets)

Gatunek: akcja, sci-fi (Francja, 2017)

Dystrybutor: Kino Świat

Wersja filmu: polski lektor, polski dubbing, polskie napisy

Reżyseria: Luc Besson

Obsada: Dane DeHaan, Cara Deleving

Data premiery: 04-12-2017

 

Opis: Luc Besson, legendarny twórca „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy” przedstawia wizjonerską adaptację przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował pokolenia artystów, pisarzy i filmowców. 28 wiek. Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Minister Obrony zleca im tajemniczą misję w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – gdzie przez wieki zamieszkały gatunki z całego wszechświata, aby dzielić się wiedzą, inteligencją i kulturami ze sobą nawzajem. W jego sercu przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego świata. W film wystąpiły sławy ze świata muzyki i filmu: Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen!

 

Milczenie (Silence)

Gatunek: dramat historyczny (Japonia, Meksyk, USA, Włochy, Tajwan, 2016)

Dystrybutor: Gutek Film

Wersja filmu: polski lektor, audiodeskrypcja, polskie napisy

Reżyseria: Martin Scorsese

Obsada: Andrew Garfield, Adam Driver

Data premiery: 13-12-2017

 

Opis: Inspirowany autentycznymi wydarzeniami, poruszający film Martina Scorsese. Opowieść o tym, jak przetrwać w świecie, w którym wszystko w co wierzysz karane jest śmiercią. Dwóch młodych misjonarzy pokonuje tysiące kilometrów, szukając zaginionego mistrza. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą na najcięższą próbę. „Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę. Wydanie z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących.

 

Mroczna Wieża (The Dark Tower)

Gatunek: fantasy, horror (USA, 2017)

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Nikolaj Arcel

Obsada: Matthew McConaughey, Idris Elba

Data premiery: 13-12-2017

 

Opis: Ekranizacja bestsellerowej serii powieści mistrza gatunku Stephena Kinga. Ostatni Rewolwerowiec, Roland (Idris Elba) uwikłany w odwieczną, niekończącą się walkę z Człowiekiem w czerni (Matthew McConaughey), za wszelką cenę stara się powstrzymać go przed obaleniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. Gdy na szali ważą się ich losy, a dobro i zło zderzają się w ostatecznej walce – tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

 

Dunkierka (Dunkirk)

Gatunek: dramat, wojenny (Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania, 2017)

Dystrybutor: Galapagos

Wersja filmu: polski lektor, polskie napisy

Reżyseria: Christopher Nolan

Obsada: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney

Data premiery: 18-12-2017

 

Opis: Christopher Nolan, twórca obrazów takich jak „Interstellar”, „Incepcja” oraz trylogii „Mroczny Rycerz”, przedstawia epickie dzieło. Film otwiera scena, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów. Oddziały uwięzione na plaży, między morzem a siłami przeciwnika, muszą stawić czoła niemożliwemu. Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi wyruszają w desperacką misję ratunkową.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *