Najważniejsze #informacje ze świata mediów

Browse By

Telewizja Polska zaprezentowała swoje plany na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang

Wczoraj na konferencji, Telewizja Polska zaprezentowała swoją ofertę na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, które rozpoczynają się 9 lutego! Publiczny nadawca wyemituje 200 godzin transmisji.

Do 200 godzin transmisji, dochodzi także 50 godzin studia i programów pobocznych dotyczących ZIO. Ceremonię otwarcia widzowie będą mogli obejrzeć 9 lutego od 11:55, a ceremonię kończącą Igrzyska w niedzielę 25 lutego także od tej godziny. Obie transmisje będą miały miejsce w Jedynce. 

Transmisje z Igrzysk Olimpijskich będą prowadzone na antenie Jedynki i Dwójki. Rozpoczynać się będą po północy (rano czasu koreańskiego), a będą trwały do godzin popołudniowych (czyli wieczornych czasu koreańskiego). Całość będą uzupełniały programy: „Halo, tu PjongCzang” (TVP1 ok. godz. 16.20), „Skrót wydarzeń” (TVP1, ok. godz. 16:30) i „Dzień na igrzyskach”, w którym zostaną pokazane najważniejsze momenty dnia. TVP wysyła 35 osób, w tym komentatorzy, siedem ekip reporterskich oraz obsługa produkcyjna.

Na pewno najważniejszymi transmisjami z polskiego punktu widzenia będą skoki narciarskie. Mamy tu na myśli konkurs na skoczni normalnej (10 lutego o 13:00), konkurs na skoczni dużej (17 lutego o tej samej porze) i konkurs drużynowy (19 lutego o tej samej porze). Również będą transmitowane treningi i kwalifikacje przed zawodami indywidualnymi.  Wszystkie transmisje w TVP1 okraszone komentarzem Przemysława Babiarza i Włodzimierza Szaranowicza. Nie zapominajmy także o biegach narciarskich i ostatnich występach olimpijskich Justyny Kowalczyk. Te transmisje będą mogli widzowie obejrzeć w TVP2. Tam również widzowie obejrzą transmisje z łyżwiarstwa szybkiego i – być może – kolejne medale „polskich panczenów” z komentarzem Piotra Dębowskiego; również warto pamiętać o biathlonistkach i będącej ostatnio w dobrej formie Weronice Nowakowskiej, która może zaskoczyć.

Stałym ekspertem TVP w PjongCzang będzie Adam Małysz – czterokrotny medalista olimpijski. Rywalizację hokeistów będzie komentował Mariusz Czerkawski – były zawodnik NHL i olimpijczyk z Albertville. Telewizja Polska również pokaże w internecie i w aplikacji mobilnej po kilkanaście godzin dziennie transmisji. Warto przypomnieć, że Telewizja Polska otrzymała na zasadzie sublicencji od Discovery Communications (nadawcy Eurosportu) tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie, jak i Letnie Igrzyska Olimpijskie, które już za dwa lata będą miały miejsce w Tokio. Obie imprezy w całości będzie można obejrzeć na antenach Eurosportu i w aplikacji Eurosport Player.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *