- omediach.info - https://www.omediach.info -

Będzie nowa formuła Polsat News 2. „Nie likwidujemy kanału”

Telewizja Polsat planuje zmianę formatu kanału Polsat News 2. W okresie przejściowym nadawca wygasi programy, które obecnie są produkowane dla Polsat News 2 i będzie nadawał powtórki – dowiedziały się portale tvpolsat.info i omediach.info.

– Nie likwidujemy kanału. Planujemy zmianę formatu stacji. Więcej informacji będziemy mogli podać w niedługim czasie – mówi nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

W czerwcu Polsat News 2 zaprzestanie nadawania własnych premierowych programów. Cześć produkcji od pewnego czasu jest przenoszona na główną antenę Polsat News. Tak stało się już w przypadku: „To był dzień na świecie” [1], „W bliskim planie” [2] i „Wysokiego C” [3]. Telewizja Polsat wkrótce przedstawi nową formułę i ofertę programową kanału.

Polsat News 2 nadaje od 9 czerwca 2014 roku. Początkowo stacja emitowała swój program pod nazwą Polsat News+ [4]. Pierwotnie Polsat News 2 skupiał się na pogłębionej publicystyce. Później postawił na transmisje najważniejszych wydarzeń [5].