Dziesiąta edycja show „MasterChef” od 12 września w TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

„MasterChef” powraca po raz dziesiąty. W niedzielę, 12 września telewizja TVN rozpocznie emisję kolejnej edycji show, w którym poszukiwany jest najlepszy kucharz wśród amatorów.

W jesiennej edycji tradycyjnie nie zabraknie spotkań z gośćmi. Już w pierwszym odcinku na Placu Szczepańskim w Krakowie uczestników wyłonionych w castingu online powita zwyciężczyni pierwszej edycji programu – Basia Ritz. Kucharze-amatorzy przygotują dania z przegrzebków i tatara wołowego. Następnie na kucharzy czekać będą kulinarne pojedynki. Zmagania odbywać się będą w trójkach. Z każdej trójki jedna osoba przejdzie dalej, jedna odpadnie, a jedna trafi do dogrywki. Wsparciem dla zawodników będzie Przemysław Klima, szef kuchni z gwiazdką Michelin w Krakowie.

Przemysław Klima
Gościem pierwszego odcinka będzie Przemysław Klima – fot. TVN

W kolejnych konkurencjach kuchnię odwiedzą też specjalista od dań mięsnych – Tomasz Jakubiak oraz laureatka ostatniego sezonu – Ola Juszkiewicz. W studiu pojawi się również najlepsza trójka szóstej edycji „MasterChefa Juniora” – Jagoda Łaganowska, Kazik Józefowicz i Staś Zawłocki. Natomiast Małgorzata Socha wesprze zawodników w przygotowaniu dań na pierwszą randkę. Uczestnicy w nowym sezonie przygotują także posiłki z produktów, które w swojej lodówce ma brytyjski kucharz Jamie Olivier. Z kolei masterclass przeprowadzi Paco Perez, zdobywca 5 gwiazdek Michelin.

Dania uczestników ponownie oceniać będą Magda Gessler, Ania Starmach i Michel Moran. Zwycięzca otrzyma 100 tysięcy złotych, kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej i statuetkę 10. polskiego „MasterChefa”.

Michel Moran, Magda Gessler, Przemysław Klima
Kto otrzyma „fartucha”? – fot. TVN

Dziesiąta edycja programu „MasterChef” będzie emitowany w niedziele o godzinie 20:00 w TVN, od 12 września.