10 lat kanału Puls 2. Powstanie serial z maskotką stacji

  • Telewizja
Autor: rafs

Puls 2 17 lipca będzie obchodził swoje 10. urodziny. Stacja wystartowała w 2012 roku. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla widzów.

Ogólnopolski kanał uniwersalny Puls 2, obok siostrzanego TV Puls, nadaje już od 10 lat. W ramówce znajdziemy m.in. polskie i zagraniczne seriale, wśród nich serial kryminalno-obyczajowy „Dzielnica strachu” z Andrzejem Młynarczykiem, Agatą Załęcką, Filipem Gurłaczem, Lechem Dyblikiem i Bogdanem Kalusem, emocjonujące programy (m.in. „Rinke. Na krawędzi 2″) i filmy fabularne.

 Zapraszamy naszych widzów do świętowania tego pięknego jubileuszu: w połowie lipca ruszamy w Puls 2 z Wielką Loterią, w której codziennie przez kilkadziesiąt dni będzie można wygrać nagrody pieniężne. Szykujemy również nowe, ciekawe programy, w tym m.in. nowy sezon serialu „Dzielnica strachu”. – mówi Dariusz Dąbski, Prezes Telewizji Puls.

Pasmo Puls Kids liderem wśród dzieci

Od marca 2020 roku Puls 2 zaprasza na codzienne, wielogodzinne pasmo Puls Kids, w którym młodsi widzowie mogą oglądać animacje pozbawione przemocy:

Od premiery Puls Kids, kanał Puls 2 jest niezmiennie liderem wśród dzieci z wynikiem 29,5% w naziemnej telewizji cyfrowej oraz 12% udziału w widowni dziecięcej. – mówi Dariusz Dąbski i dodaje: – Mamy nadzieję, że nasze pasmo Puls Kids nadal będzie liderem, aczkolwiek ubolewamy nad tym, że nasza przewaga konkurencyjna została osłabiona przez nierówne traktowanie nadawców komercyjnych w procesie zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej. Od poniedziałku 4 lipca br. kanał dla dzieci należący do nadawcy publicznego znalazł się na uprzywilejowanej pozycji: jest nadawany w podwójnym, starym i nowym standardzie, i widzowie znajdą go bez problemu – w odróżnieniu od naszych kanałów. Mimo to nie poddajemy się, a na jesień szykujemy wiele nowości.

W ofercie pasma Puls Kids znajdują się m.in.: „Smerfy”, „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”, „Bing”, „Ciekawski George” i wiele innych. Jesienią Puls 2 szykuje na Puls Kids m.in.: nowe odcinki „Psiego Patrolu”, „Tomka i przyjaciół” czy „Smerfów”, oraz seriale jak „Rogata ekipa” czy „Gus. Mały wielki rycerz”. Animacje w ramach Puls Kids można oglądać od poniedziałku do piątku od 7.00 do 20.00 i w sobotnie poranki.

Serial animowany z maskotką stacji

Ambasadorem Puls Kids jest Jeżyk, którego wraz z jego przyjaciółką Sprężynką można spotkać na antenie Puls 2 w serii zabawnych krótkich form animowanych.  Jeżyk jest przewodnikiem po świecie Puls Kids, dzieci mogą się z nim zaprzyjaźnić również poza anteną: w sklepach dostępna jest pluszowa maskotka Jeżyka oraz seria książeczek i kolorowanek dla najmłodszych o przygodach Jeżyka i zabawnej Sprężynki.

Cały czas rozwijamy świat naszego Jeżyka – pod koniec roku pojawi się na rynku gra planszowa i puzzle, rozpoczęliśmy także prace nad własną produkcją – animowanym serialem, którego bohaterem będzie Jeżyk. podsumowuje Dariusz Dąbski.

Uzupełnieniem pasma Puls Kids jest obecność on-line: strona pulskids.pl oraz profile na Facebooku, TikToku, Instagramie i YouTube, gdzie można obejrzeć m.in. krótkie formy animowane z Jeżykiem.

Sobotnie Super Animacje

W każdą sobotę o 20.00 Puls 2 zaprasza do pasma Super Animacje w którym będzie można zobaczyć=najpopularniejsze pełnometrażowe filmy animowane. Wśród nich m.in. „Iniemamocni 2″, „Auta”, „Ratatuj”, „Balerina”, „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru”, „Mała wielka Stopa”, „Kumba”, „Odlot”.