Dziesiąty sezon serialu „Detektyw Murdoch” w styczniu na Epic Drama

  • Telewizja
Autor: mbog

Metodyczny i dziarski detektyw, który w rozwiązywaniu najbardziej makabrycznych morderstw w Toronto wykorzystuje nowatorskie techniki śledcze, powraca w nowym sezonie. „Detektyw Murdoch” już od 4 stycznia na Epic Drama.

Dziesiąty sezon Detektywa Murdocha rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater pragnie szczęśliwego życia u boku swojej żony, dr Julii Ogden, i snuje plany zbudowania nowego domu. Niemniej Murdoch nie wie, że Julia po cichu cierpi z powodu poczucia winy – zabiła bowiem swoją prześladowczynię, psychotyczną Evę Pearce. Próbując zapomnieć o swoim lęku, Julia Ogden zaprasza swoją nowo przyjezdną przyjaciółkę, Suzanne Atherly (Samantha Bond) oraz jej córkę, na bal debiutantek, aby oswoiły się z nowym miejscem. Niestety wystawne wydarzenie zmienia się całkowicie, gdy ktoś morduje jedną z kobiet pragnących poślubić najatrakcyjniejszego kawalera w Toronto.

W kolejnych odcinkach Detektyw Murdoch oraz jego żona muszą stanąć twarzą w twarz z przypuszczeniem, że z ich winy w więzieniu siedzi niewinny człowiek. Wskazuje na to fakt, że ich dowody w sprawie zostają zakwestionowane przez nowe badania sądowe. Małżeństwo powróci do okropnej przeszłości – momentu, w którym poznali mordercę przekonanego, że posiadł go diabeł.

Constable Crabtree kontynuuje swój związek z tancerką burleski, Niną Bloom (Erin Agostino), a także decyduje się otworzyć warsztat samochodowy wraz ze swoim bratem Samuelem. Jednak niedługo Constable poznaje nieustraszoną reporterkę, Louise Cherry (Bea Santos) i wkrótce ich wzajemne zainteresowanie staje się oczywiste.

Murdochowi asystuje także młody, skrupulatny detektyw Watts (Daniel Maslany). Wydarzenia z jego życia okazują się leżeć u podstaw jego niekończącego się dochodzenia w sprawie grupy zaginionych kobiet. Jest zuchwały i szorstki, ale jego determinacja w rozwiązywaniu spraw prowadzi służby do nietypowej komuny.

Dziesiąty sezon serialu „Detektyw Murdoch” będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 20:30 na kanale Epic Drama, od 4 stycznia.