12. Polski Top Wszech Czasów. Ruszyło głosowanie

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

15 marca ruszyło głosowanie w plebiscycie „Polski Top Wszech Czasów”. W tym roku odbędzie się dwunasta edycja zabawy Programu 3 Polskiego Radia.

Od 1994 roku radiowa Trójka, na przełomie roku, ogłasza listę piosenek, które cieszą się wśród słuchaczy największą popularnością – „Top Wszech Czasów”. Jednak dopiero w 2008 roku Program 3 po raz pierwszy zorganizował polski odpowiednik plebiscytu. Przez 9 lat lista była prezentowana w Święto Narodowe Trzeciego Maja. Od 2017 roku notowanie jest przedstawiane dzień wcześniej – w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Największym uznaniem słuchaczy w „Polski Top Wszech Czasów” cieszą się: „Autobiografia” Perfectu, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. W ubiegłym roku plebiscyt zwyciężył utwór Obywatela G.C „Nie pytaj o Polskę”. Natomiast na drugim miejscu uplasowała się wspomniana „Autobiografia”, a na trzecim „Wieża radości, wieża samotności” Sztywnego Pala Azji.

Słuchacze mogą głosować na 50 utworów spośród 852 piosenek. Głosowanie trwa do 26 kwietnia (do godziny 12:00) na stronie internetowej „Listy Przebojów Programu 3”.