Aplikacja Polskie Radio Kierowców

16 października ruszy Polskie Radio Kierowców. W ramówce serwisy drogowe i pogodowe w czterech językach

mbog

W piątek, 16 października roku po raz pierwszy zabrzmi sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Stacja dostępna będzie w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Polskie Radio Kierowców to pierwszy w Polsce całodobowy program sprofilowany pod wymagania i potrzeby użytkowników dróg, między innymi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, rowerzystów oraz motocyklistów. Serwisy informacyjne będą nadawane co godzinę w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim, a w nich przede wszystkim informacje drogowe i pogodowe.

Cyfryzacja to przyszłość radia – podkreśla Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. – Dlatego szczególnie cieszy, że to właśnie publiczny nadawca, świętujący w tym roku 95-lecie istnienia, wprowadza w życie tak innowacyjny projekt. Jestem przekonany, że kierowcy szybko docenią funkcjonalność i nowoczesność radia stworzonego specjalnie dla nich.

Wszystkie informacje drogowe podawane na antenie i dostępne w aplikacji pochodzić będą ze źródeł takich jak: policja, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Straż Graniczna.

Polskie Radio Kierowców logo
Logo Polskiego Radia Kierowców – Polskie Radio

Muzyka, serwisy drogowe i felietony

Nadawca informuje, że w ciągu dnia przez około 40 minut w każdej godzinie będzie można usłyszeć muzykę. Pozostały czas zostanie wykorzystany na treści słowne dedykowane użytkownikom dróg: wejścia reporterskie, rozmowy z gośćmi, edukację z dziedziny bezpieczeństwa i zasad poruszania się na drodze. W pasmach porannym i nocnym utwory muzyczne będą emitowane przez około 50 minut.

Interaktywna aplikacja mobilna

Ważnym elementem projektu Polskie Radio Kierowców jest dedykowana aplikacja mobilna. Daje ona możliwość kontrolowania na bieżąco sytuacji drogowej w promieniu 100 kilometrów od miejsca pobytu, zgłaszania wskazówek cennych dla innych kierowców, ostrzeżeń o utrudnieniach czy wypadkach oraz przekazania pozdrowień z trasy.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii stwarza innowacyjne możliwości dla mediów, a publiczny nadawca jest jednym z liderów w ich wprowadzaniu w życie – mówi Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. – Kierowcy to w Polsce najliczniejsza grupa słuchaczy radia. Teraz mają program tworzony specjalnie dla nich przez profesjonalistów, znanych dziennikarzy i pasjonatów motoryzacji.