18-lecie „Szkła Kontaktowego” w TVN24

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

18 lat temu swoją premierę miał program „Szkło Kontaktowe” w TVN24. Z tej okazji stacja zaprasza na wydarzenie.

Event został nagrany w Teatrze 6. Piętro w Warszawie. Emisja będzie w środę, 25 stycznia i w czwartek, 26 stycznia o godzinie 22:00 w TVN24.  Pierwszy program w historii nadano 25 stycznia 2005 roku.

Już pierwsze wydanie programu z 25 stycznia 2005 roku zapisało się w historii TVN24. Zapowiadając je Bogdan Rymanowski powiedział, że do nowego programu zapraszają Krzysztof Daukszewicz i Grzegorz Miecugowek  wspomina Tomasz Sianecki, redaktor naczelny Szkła Kontaktowego

Kontakt z widzami w „Szkle kontaktowym”

„Szkło kontaktowe” zasłynęło puszczaniem na antenie komentarzy od widzów przesyłanych SMSami. Nie zabrakło także telefonów od znanych ludzi.

Dzwoniły do nas najrozmaitsze osoby. Między innymi: Tadeusz Mazowiecki, Marian Kociniak, Irena Santor, Barbara Horawianka, ale także Stanisław z Kanady, czyli Stanisław Tymiński, kandydat na prezydenta w 1990 rokudodaje Tomasz Sianecki

Kiedy zaczynaliśmy możliwość wypowiedzi na antenie widzów była w TV czymś niespotykanym. Dzisiaj widz chce nie tylko oglądać, ale też współtworzyć programy, mieć szansę być usłyszanymmówi Dominika Sekielska, managerka i producentka Szkła Kontaktowego.

Program oglądały różne osobistości świata kultury i rozrywki. Wśród nich byli między innymi pisarz i scenarzysta Tadeusz Konwicki czy Maria Czubaszek, Wojciech Młynarski, Ilona Łepkowska. Nie zabrakło także takich osób jak Janusz Weiss, Jacek Poniedzielski, Dorota Wellman, Maciej Stuhr, Sylwia Chutnik.

„Szkło kontaktowe” – oglądalność

Dzięki oglądalności program znajduje się w Top 5 najchętniej oglądanych programów TVN24. W 2022 roku program przyciągnął średnio 644 tysięcy widzów, przy udziałach w rynku na poziomie 6,3% (w grupie 4+). „Szkło” nadawano także plenerowo, m.in. z Przystanku Woodstock, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie oraz z Międzynarodowej Wystawy Satyrykon w Legnicy.