2. Liga Żużlowa na antenie Motowizji

  • Telewizja
Autor: mbog

2. Liga Żużlowa rozpoczyna sezon. W sobotę widzowie Motowizji zobaczą w akcji faworyzowany zespół z Opola, a w niedzielę drugiego polskiego pretendenta do awansu, czyli ekipę z Rzeszowa.

Inauguracja rozgrywek w 2. Lidze Żużlowej odbyła się w ostatnią sobotę na Łotwie. Po ciekawym spotkaniu Lokomotiw Daugavpils pokonał Landshut Devils 47:42. Objawieniem meczu okazał się niespełna 17-letni Norick Bloedorn, który w sześciu startach zdobył 12 punktów.

Debiutowałem w polskiej lidze i nie spodziewałem się, że pójdzie mi tak dobrze. Tor nie był łatwy, ale mimo to pokazaliśmy się z dobrej strony. Myślę, że w kolejnych meczach może być jeszcze lepiej – komentował swój występ w Magazynie Żużlowym w Motowizji nastolatek z Niemiec.

W najbliższy weekend mecze 2. Ligi Żużlowej odbywać się będą w Polsce. W sobotę w Opolu OK Bedmet Kolejarz pod wodzą nowego menedżera Piotra Mikołajczaka podejmie Spechouse PSŻ Poznań. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy aspirują w tym sezonie do pierwszoligowego awansu. Na inaugurację sezonu przed własną publicznością opolanie awizowali najsilniejszy skład z nowymi obcokrajowcami Jacobem Thorsellem i Andriejem Kudriaszowem. Siła gości z Poznania wydaje się mniejsza, ale Robert Chmiel liczy na dobre spotkanie. Początek transmisji o godzinie 11:45.

W niedzielę na tor w Rawiczu wyjadą gospodarze i goście z Rzeszowa. Mecz Metaliki Recycling z 7R Stolaro Rzeszów nie powinien rozczarować kibiców. Drużyna zaplecza Unii Leszno w każdym sezonie jest niezwykle ambitna i nieobliczalna, a żużlowcy ze stolicy Podkarpacia chcą w tym roku wjechać do I ligi. Ewentualne zwycięstwo najpewniej zadedykują kontuzjowanemu Andriejowi Karpowowi. Mecz o godzinie 11:45.

Motowizja na swojej antenie pokaże również retransmisje spotkań. Ponadto we wtorki o godzinie 21:00 widzowie stacji zobaczą „Magazyn 2. Ligi Żużlowej”.