2. Liga Żużlowa w Motowizji. Gabriel Waliszko koordynatorem projektu

  • Telewizja
Autor: mbog

Telewizja Motowizja pokaże wszystkie spotkania 2. Ligi Żużlowej w 2020 roku. Wcześniej stacja retransmitowała wybrane mecze.

O mistrzostwo 2. Ligi Żużlowej w 2020 roku powalczy sześć drużyn: OK Bedmet Kolejarz Opole, Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, SpecHouse PSŻ Poznań, Stainer Unia Kolejarz Rawicz, Wilki Krosno oraz niemieckie Wolfe Wittstock. W każdej z 10 kolejek kibice obejrzą po trzy mecze. Awans do 1. ligi uzyska najlepszy zespół całych rozgrywek.

Na antenie Motowizji transmitowane będą wszystkie spotkania sezonu 2020 2. Ligi Żużlowej. Dodatkowo każda kolejka będzie podsumowywana w specjalnym magazynie.

To niezwykle ważny moment – po raz pierwszy w historii wszystkie mecze 2. Ligi Żużlowej będą transmitowane w telewizji. Bardzo się cieszę, że została nią właśnie Motowizja i że przez kolejne lata stanie się tym szczególnym miejscem, gdzie fani będą mogli kibicować 2. Lidze Żużlowej i wielu innym rozgrywkom tego wspaniałego sportu motorowego – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się znaleźć partnera telewizyjnego, który tak mocno stawia na motorsport. Stacja Motowizja od wielu lat współpracuje z Polskim Związkiem Motorowym przy różnych projektach. Cieszymy się, że teraz żużel w tak dużym wymiarze zagości na antenie stacji, która bardzo szeroko promuje motoryzację. To historyczna chwila, bo pierwszy raz 2. liga żużlowa będzie w całości pokazywana na żywo w telewizji. To znakomita informacja dla kibiców, jak i klubów, samorządów oraz sponsorów – poinformował Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Koordynatorem żużlowego projektu w Motowizji będzie Gabriel Waliszko. Dziennikarz przez 14 lat był związany z Canal+. Komentował wydarzenia żużlowe w ramach Ekstraligi oraz cyklu Grand Prix.

To dla mnie ekscytujące wyzwanie. Jestem bardzo zmotywowany i pełen pozytywnej energii. Cieszę się, że będziemy promować żużel w nowej formule. Pory meczów nie będą kolidować z transmisjami innych lig, dzięki czemu rozgrywki dotrą do sympatyków żużla w całym kraju, a zasięg Motowizji i Internetu umożliwi przeżywanie żużlowych emocji na całym świecie. Zespół dziennikarsko-realizatorski będzie naszą silną stroną – powiedział Gabriel Waliszko.

Terminarz spotkań 2. Ligi Żużlowej zostanie niebawem opublikowany.

Logo Motowizja

Motowizja

Telewizja kierowana dla wielbicieli czterech oraz dwóch kółek. Motowizja rozpoczęła nadawanie 15 stycznia 2014 roku. Kanał Obecnie posiada w swojej ofercie ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 europejskich i amerykańskich formatów.