2 sceny pełne muzyki – 26 sierpnia odbędzie się „Lato z Radiem Festiwal 2018”

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

Polskie Radio przygotowało wyjątkowe wydarzenie na zakończenie tegorocznej edycji „Lata z Radiem”. 26 sierpnia na gdyńskim Skwerze Kościuszki wystąpi 16 czołowych gwiazd polskiej muzyki.

Artyści zostali podzieleni na dwie grupy: „Polski Top Wszech Czasów” oraz „Idzie nowe”. 11 lipca w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce odbyło się losowanie kolejności występów artystów.

Szczególnie na scenie „Top Wszech Czasów” wystąpią artyści o bardzo podobnym statusie i trudno było kogoś wyróżnić. Losowanie to absolutna nowość na tego typu festiwalach i dowód na wyjątkowość naszego projektu – poinformował kierownik artystyczny Festiwalu Piotr Metz na antenie Polskiego Radia.

Na pierwszej scenie zagrają: Smolik, Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek oraz Krzysztof Zalewski. Natomiast na scenie „Idzie nowe” wystąpią: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska. Część koncertowa rozpocznie się o godzinie 13:00, a zakończy około północy.

„Lato z Radiem Festiwal 2018″ to wydarzenie wyjątkowe z dwóch powodów – po pierwsze jest to największa niebiletowana impreza muzyczna w kraju, a po drugie gromadzi ona absolutną czołówkę artystów polskiej sceny muzycznej. Ich talent jest gwarancją najwyższej jakości naszego przedsięwzięcia – mówił Jacek Sobala, prezes zarządu Polskiego Radia.

Imprezę poprowadzą dziennikarze znani z anten Polskiego Radia, m.in.: Piotr Metz, Anna Gacek, Marcin Kusy, Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona. Dziennikarze Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.