20 grudnia rusza Alfa TVP. Jak odbierać?

  • Internet
  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Telewizja Polska we wtorek, 20 grudnia uruchomi kanał dla nastolatków – Alfa TVP.

W ramówce kanału od nadawcy publicznego będą audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane (m.in. Garfield czy Supa Strikas) oraz fabularne seriale aktorskie. Wśród nowości będą brytyjskie seriale „Prawie nigdy” oraz nowy sezon „Malory Towers”, a także program edukacyjny podczas ferii. Kanał planuje także realizację produkcji własnych, w tym autorskiego sitcomu. Według dostępnej ramówki, w pierwszych dniach kanał będzie rozpoczynał emisję o 5:30, a kończył około 23:00. Od okresu świąteczno-noworocznego stacja ma nadawać od 6:00 do 0:25 dnia następnego.

Alfa TVP to nasza troska o dorastających widzów. Honorem telewizji publicznej jest zaproponowanie kanału, który połączy atrakcyjność z bezpieczeństwem i walorami edukacyjnymitak mówi o nowym kanale Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Zdaniem nadawcy publicznego, nowy kanał ma uzupełnić ofertę TVP o nową grupę docelową, jaką są nastolatki. Dzięki temu będzie możliwe płynne przechodzenie widza w ramach oferty TVP: od TVP ABC 2, przez TVP ABC do Alfa TVP i kanałów dedykowanych dorosłym. Redakcja poprzez kontakt z widzami ma tworzyć nowe rozwiązania programowe. W planach jest uruchomienie dedykowanej aplikacji na wzór aplikacji „Kraina ABC”.

Jak będzie można odbierać Alfa TVP?

Kanał Alfa TVP nie będzie dostępny w telewizji tradycyjnej. Stację będzie można odbierać za pośrednictwem strony Telewizji Polskiej, aplikacji TVP GO oraz w formie kanału wirtualnego dostępnego w naziemnej telewizji cyfrowej. Wszystko będzie dostępne za darmo. Wymagane jest jedynie połączenie z internetem.