21 000. wydanie „Kroniki sportowej” 1 października w radiowej Jedynce

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mbog

W czwartek, 1 października na antenie Programu 1 Polskiego Radia zostanie wyemitowana „Kronika Sportowa” numer 21 000. Najstarsza audycja w kraju nadawana jest bez przerwy od 30 listopada 1954 roku.

W specjalnym wydaniu „Kroniki” będzie można posłuchać archiwalnych fragmentów relacji z najważniejszych sukcesów polskich sportowców. Wspomnienia pojawią się również w portalu PolskieRadio.pl.

„Kronika sportowa” jest codziennym podsumowaniem wydarzeń sportowych. Historię audycji tworzyli dziennikarze i sprawozdawcy tacy jak: Konrad Gruda (jej pomysłodawca), Bohdan Tomaszewski, Bogdan Tuszyński, Lesław Skinder, Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Krzysztof Miklas, Andrzej Janisz, Tomasz Zimoch i Sylwia Urban.

Transmisje to kawaleria radiowa, coś efektownego i błyszczącego. A bezcenna „Kronika Sportowa”, przez którą od tylu lat przewijają się wspaniałe postacie, to cudowna, dzielna piechota. Szara, codzienna praca, bez której nie byłoby zwycięstwa sportowego – mówił przed laty Bohdan Tomaszewski.

Obecnie audycja emitowana jest od poniedziałku do soboty o godzinie 22:30 w Programie 1 Polskiego Radia i Polskim Radiu 24, a w niedzielę o tej samej porze na antenie Polskiego Radia 24.

Audycja ma niepowtarzalny charakter i skupia w sobie niemal wszystkie elementy misji radia publicznego: informacje, relacje na żywo, wywiady, reportaże i komentarze – powiedział Cezary Gurjew, kierownik Redakcji Sportowej Programu 1 Polskiego Radia.

„Kronika sportowa” wydanie nr 21 000 już w czwartek, 1 października po godzinie 22:30 w radiowej Jedynce i PR24.