24-godzinny wyścig Nurburgring na żywo w Motowizji

  • Telewizja
Autor: mbog

26 i 27 września odbędzie się tegoroczna edycja wyścigu „24h Nurburgring”. Transmisja tego wydarzenia na antenie Motowizji.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja dwudziestoczterogodzinnego wyścigu odbywa się wyjątkowo we wrześniu. Na starcie stanie ponad 100 załóg w przeróżnych samochodach z autami GT3 na czele.

Wszyscy zmierzą się na najdłuższym torze świata – Nurburgring Nordschelife. Ponad 25 kilometrów długości, 170 zakrętów – wszystko wśród lasów pasma górskiego Eifel. Na dodatek pogoda może płatać figle – w jednej części toru może być bezchmurne niebo, a w innej może trwać ulewa.

Nurburgring Nordschleife to symbol. „Zielone Piekło” jest najbardziej mitycznym torem na świecie. Marzeniem każdego pasjonata motoryzacji jest możliwość przejechania tam chociaż jednego okrążenia. W pierwszy jesienny weekend roku zobaczymy w Motowizji prawdopodobnie najodważniejszych kierowców na świecie. Nie mogę się już doczekać tegorocznej edycji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja pokaże na swojej antenie 10 godzin wyścigu „24h Nurburgring”. W sobotę, 26 września wydarzenie będzie można oglądać w godzinach 15:00 – 17:15 i 19:00 – 21:15. Natomiast w niedzielę transmisje pojawią się o 08:00 – 11:00 oraz 13:30 – 16:00. Cały wyścig będzie można oglądać w kanałach społecznościowych stacji.