26. edycja „Reklamy Dzieciom” w Boże Narodzenie w TVP 1

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mbog

25 grudnia po głównym wydaniu „Wiadomości” TVP 1 pokaże charytatywny blok reklamowy „Reklama Dzieciom”. Dochód z jego emisji zostanie w całości przeznaczony na rzecz dzieci.

Telewizja Polska od ponad dwóch dekad angażuje się w działalność charytatywną. Od 1993 roku dzięki „Reklamie Dzieciom” zebrano ponad 25 milionów złotych. Pieniądze trafiły do ponad tysiąca placówek, stowarzyszeń i fundacji.

Pieniądze zebrane podczas poprzedniej edycji „Reklamy Dzieciom” trafiły do ponad 60 organizacji i placówek. Darowizny przeznaczono na wyposażenie sal rehabilitacyjno-terapeutycznych i sprzęt umożliwiający przeprowadzenie terapii różnego rodzaju. Dodatkowo pieniądze pomogły w realizacji programów terapeutycznych oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami.

Dochód z emisji 26. „Reklamy Dzieciom” Telewizja Polska przeznaczy na rzecz instytucji i organizacji zakwalifikowanych przez Komisję ds. darowizn TVP.  Do 31 grudnia można złożyć wniosek o przyznanie darowizny.

Za sprzedaż czasu reklamowego odpowiada Biuro Reklamy TVP.