27 sierpnia ruszy nowy kanał o zdrowiu i medycynie – StudioMed TV

  • Telewizja
Autor: mbog

27 sierpnia, we wtorek wystartuje stacja telewizyjna StudioMed TV. Kanał będzie dostępny na platformie satelitarnej NC+ oraz w sieciach kablowych.

Jak informuje nadawca, StudioMed TV będzie dostarczać kompleksowych informacji na temat skutecznej profilaktyki zdrowotnej. W ofercie kanału pojawią się cykle programów edukacyjnych i poradniczych oraz dokumenty. Ekspercki kontent StudioMed TV będą współtworzyć wybitni przedstawiciele środowiska lekarskiego. Wśród wykorzystywanych formatów znajdą się reportaże, rozmowy i wywiady oraz magazyny informacyjne.

Przewagą naszej telewizji będzie bliska współpraca ze środowiskiem medycznym. StudioMed TV jest platformą komunikacji pomiędzy lekarzami, pacjentami i wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie Polaków. W tym celu stworzyliśmy Radę Programową, w składzie której znajdują się wybitni i niezależni eksperci – powiedział Dominik Tzimas, pomysłodawca i założyciel telewizji.

Wydawcą programu została Małgorzata Wiśniewska – dziennikarka z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie informowania Polaków o zdrowiu. Odpowiada ona za strategię programową, dobór tematów i audycji. Wiśniewska pracowała wcześniej w Telewizji Polskiej, m.in. przygotowała reportaże dla „Wiadomości”. Projekt merytorycznie wspiera firma Medicover Polska.

Logo StudioMed TV
Logo StudioMed TV

Zdecydowaliśmy się zaangażować w ten projekt, ponieważ uważamy, że misja edukacyjna jaką realizuje StudioMed TV jest bardzo ważna. Nie ingerujemy w zawartość merytoryczną stacji. Zależy nam na tym, aby programy nadawane na kanale były wiarygodne i rzetelne. Do dyspozycji nadawcy pozostawiamy naszych ekspertów oraz know-how – poinformował John Stubbington, COO Heal-thcare Services, Medicover.

Telewizja StudioMed TV będzie dostępna u operatorów telewizji kablowych oraz platform satelitarnych. 27 sierpnia dostęp do kanału uzyskają abonenci platformy NC+. Stacja będzie dostępna na pozycji 139.