Zdjęcia

4. edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” od 4 marca w TVP2. Znamy listę uczestników

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mtom

Już w niedzielę, 4 marca, o godzinie 15:20 startuje 4. edycja programu „Bake Off – Ale Ciacho!”. O tytuł Polskiego Mistrza Wypieków i 50 tysięcy złotych, będą walczyć m.in. gospodyni domowa, nauczyciel, studentka dietetyki, licealistka i socjolog. Program poprowadzi Marcelina Zawadzka i Kasia Kołeczek.

Na amatorów wypieków wybranych podczas ogólnopolskich castingów, będą czekać kulinarne wyzwania, których dotychczas w „Bake Off – Ale Ciacho!” jeszcze nie było. Na uczestników czeka około 20 konkurencji. Wśród nich będą m.in torty weselne, wielkanocne wypieki, budowle z własnoręcznie wypiekanych herbatników i torty święcące w ciemności. Pojawią się także goście specjalni. Wypieki uczestników ocenią m.in finaliści pierwszej polskiej edycji programu „The Voice Kids”.

O nagrodę główną – tytuł Polskiego Mistrza Wypieków i 50 tysięcy złotych, będzie walczyć 12 śmiałków. Ich wypieki oceni jak zawsze jury: Krzysztof Ilnicki i Michał Bryś. Po każdym odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” będzie emitowany cykl „Bake Off – Ale Przepis!”, w którym jury pokaże kolejne przepisy na przepyszne wypieki.

fot. TVP

Wśród uczestników czwartej edycji programu znajdą się:

Paweł Urbaniak ma 35 lat i pochodzi z Gdańska. Z wykształcenia jest magistrem ochrony środowiska, ale obecnie pracuje jako koordynator w firmie z branży inżynieryjnej. Ma żonę i dwie córki. Odskocznią od codzienności jest dla niego bieganie. W ubiegłym roku ukończył swój pierwszy maraton. Praca zawodowa nauczyła go działać pod presją czasu. Bieganie uzmysłowiło, że systematyczna praca przynosi efekty.

Karol Wielgosz, 25 lat, mieszka w Gołogórze. Kucharz z wykształcenia. Obecnie pracuje w firmie cateringowej. Kawaler. Pieczeniem ciast zainteresował się rok temu. Jego ulubioną formą spędzania wolnego czasu jest jazda na łyżwach i rolkach. Pracowity, sympatyczny, lubi pomagać innym i szybko się uczy.

Jacek Stuglik ma 37 lat. Andrychowianin mieszkający wraz z narzeczoną w Wadowicach. Nauczyciel i kwalifikowany pracownik ochrony. Ojciec trzech synów. Największą pasją Jacka jest gotowanie oraz pieczenie, a przepisami dzieli się na blogu, który prowadzi. W wolnych chwilach jeździ motocyklem lub wybiera się na długie przechadzki po lesie. Lubi eksperymentować w kuchni. Artystyczna dusza – ma pokaźną kolekcję autorskich szkiców.

Grzegorz Busek, trzydziestolatek z Chorzowa. Młodszy programista technologii NET. Singiel, który w wolnym czasie gra na keyboardzie, gitarze, w strategiczno-ekonomiczne gry komputerowe i uprawia ogródek na balkonie. Dużo gotuje oraz trenuje na siłowni. Interesuje się motoryzacją i stale poszerza swoją wiedzę w tej dziedzinie. Okazjonalnie koloruje kolorowanki antystresowe. Ogląda materiały szkoleniowe w serwisach video na tematy zawodowe, kulinarne, związane z architekturą i językami obcymi. Fan kryminałów Joanny Chmielewskiej oraz książek Remigiusza Mroza. Kociarz. Ma duże poczucie humoru, dystans do otaczającej rzeczywistości i szybko nawiązuje kontakt z ludźmi.

Danuta Browarska ma 55 lat i pochodzi z Osieka. Gospodyni domowa, mama dwójki dzieci. Każdą wolną chwilę poświęca na dbanie o niewielki domowy ogródek. Interesuje się zdrowym żywieniem i lubi rozwiązywać zagadki kryminalne. Dużo gotuje, piecze, a od niedawna przyrządza także wyroby wędliniarskie. Nie boi się nowych wyzwań, z uporem dąży do celu i posiada umiejętność planowania.

Aleksandra Baran ma 28 lat i mieszka w Jerzmanowicach. Z wykształcenia jest magistrem finansów. Trener w Departamencie ds. Wyceny Funduszy Inwestycyjnych. Pieczenie jest jej pasją od 25 lat. Obecnie zgłębia tajniki sugarcraftingu (technik pracy z masą cukrową), a ich efekty prezentuje na swoim blogu. Każdą wolną chwilę stara się spędzać aktywnie, m.in. biega i ćwiczy na siłowni. Marzy o otwarciu własnej cukierni. Kucharz z pasji, cukiernik ze szczerej miłości.

Aleksandra Serwa, 34 lata, mieszka z Gostyninie. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu, ale obecnie zajmuje się domem. Szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Najchętniej spędza wolny czas malując ręcznie torty. Uwielbia jeździć na nartach, zaś bieganie to jej sposób na aktywne spędzanie czasu. Jest wesoła i spontaniczna. Jej największym atutem kulinarnym są torty.

Olga Raźniak ma 30 lat i mieszka w Hex w Belgii. Jest nadworną kucharką w pałacu w Hex. Mężatka, mama czwórki dzieci. Wspólnie z mężem i zaprzyjaźnionym księdzem otworzyła polski kościół katolicki dla belgijskiej Polonii, w którym śpiewa podczas nabożeństw. Uwielbia spędzać wolny czas z rodziną na łonie natury (spacery, jazda rowerem, wyjazdy nad morze). Nie wyobraża sobie życia bez największej pasji – fitnessu. Jest świetnie zorganizowana, zawsze uśmiechnięta, spokojna i pozytywnie nastawiona do życia.

Izabela Wójcik to dwudziestotrzyletnia mieszkanka Sulejówka. Studentka piątego roku dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Interesuje się żywieniem kobiet w ciąży i dzieci, pisze artykuły o tematyce dietetycznej, uwielbia tańczyć. Od dwóch lat prowadzi swój fanpage, na którym publikuje zdjęcia słodkości i przepisy. Perfekcjonistka.

Wiktoria Kilar, najmłodsza uczestniczka, ma 17 lat i pochodzi z Piastowa niedaleko Krosna. Jest uczennicą drugiej klasy liceum ogólnokształcącego. Uczy się języka włoskiego i gra na keyboardzie. Pieczenie jest jej największą pasją. Zgłębia cukierniczą wiedzę czytając blogi, książki i eksperymentując podczas pieczenia. Z dziecięcą ciekawością podchodzi do nowych wypieków. Kreatywnie ulepsza poznane dotąd przepisy. Eksperymentuje ze smakami tworząc nowe receptury. Otwarta na nowe wyzwania.

Małgorzata Chorążak, 53 lata, mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia jest pielęgniarką, ale obecnie pracuje w rodzinnej kawiarni. Mężatka, mama dwójki dzieci. Jest wielką fanką kina science-fiction, w szczególności sagi „Gwiezdne Wojny”. Jej pasją jest pieczenie, a tajniki wypieków stara się przekazać 10-letniej wnuczce Dominice, z którą spędza każdą wolną chwilę. Lubi wprowadzać zmiany w swoich przepisach, odkrywać nowe smaki oraz nowe techniki garnishu. Kiedy piecze jest szczęśliwa i przy okazji odpoczywa.

Aleksandra Bielska ma 33 lata i mieszka w Białymstoku. Z wykształcenia jest socjologiem. Mężatka. Uwielbia jeździć na rowerze, na nartach i biegać. Największą pasją są wypieki, które od pięciu lat prezentuje na swoim blogu. Od roku stara się zmieniać nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży podczas lekcji edukacyjnych oraz warsztatów kulinarnych. Wszechstronna, pozytywnie nastawiona do ludzi, świata i nowych sytuacji. Lubi zmiany.

„Bake Off – Ale Ciacho!” realizowany jest na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions.