50. rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu z National Geographic

  • Telewizja
Autor: mbog

20 lipca 1969 roku Neil Armstrong jako pierwszy człowiek w historii postawił stopę na Księżycu. 50 lat po tym wydarzeniu kanał National Geographic zaproponuje widzom wspólne świętowanie rocznicy „wielkiego skoku dla ludzkości”.

Kanał National Geographic przez cały lipiec zaprasza widzów na „Kosmiczne wtorki”. Widzowie będą mogli obejrzeć filmy dokumentalne poświęcone m.in. programowi lotów kosmicznych „Apollo” oraz pierwszemu człowiekowi, który stanął na księżycu – Neilowi Armstrongowi. Ponadto stacja pokaże dokumenty dotyczące planet znajdujących się w naszym układzie słonecznym: Jowisza, Saturna, Plutona i Marsa. Produkcje prezentowane w ramach „Kosmicznych wtorków” można oglądać co tydzień od godziny 21:00.

W dniu rocznicy, 20 lipca telewizja National Geographic poświęci całe wieczorne pasmo programowe tematyce lotów kosmicznych. O godzinie 17:00 stacja pokaże dokument „Poza kosmosem”. Następnie zostanie zaprezentowany dwugodzinny film pokazujący, w jaki sposób misje Apollo przedstawiano amerykańskiemu społeczeństwu. „Apollo: droga na księżyc” będzie można obejrzeć o godzinie 18:00. Natomiast dwie godziny później National Geographic zaprasza na dokument „Armstrong – człowiek z Księżyca” oraz „Apollo 8: przełomowa misja”. O godzinie 22:00 stacja pokaże dwuczęściowy film „Apollo: na podbój kosmosu”. W pierwszej – „Wielkie wyzwanie” – twórcy przedstawią wydarzenia od katastrofy Apolla 1 do sukcesu Apollo 8. Natomiast drugi odcinek – „Wielki sukces” będzie dotyczył udanemu lądowaniu na księżycu.

W związku z rocznicą National Geographic przygotował także szereg działań w mediach społecznościowych. Fani kosmicznej tematyki mogą skorzystać z facebookowej nakładki AR, która umożliwia zrobienie sobie selfie w kombinezonie astronauty. W ramach akcji na Księżycu wylądują z National Geographic Krzysztof Gonciarz i kanał „Matura to bzdura”.