7 dni świętowania z okazji 7. urodzin Rock Radia

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

31 stycznia 2014 roku po raz pierwszy można było usłyszeć program Rock Radia. W związku ze zbliżającymi się siódmymi urodzinami stacji, zespół rozgłośni zaplanował specjalne obchody jubileuszu – siedem dni świętowania z audycjami i konkursami. Pierwsze z nich pojawią się na antenie już w poniedziałek, 25 stycznia.

Pojawi się urodzinowa zabawa „7 grzechów głównych” czyli zabawa dla odważnych rozgrywana w porannej audycji „Powstanie Rock Radia”. O to, jak grzeszą najczęściej, słuchaczy pytać będzie Jan Bajor Bajorek, który nagrodzi autorów najciekawszych odpowiedzi. Natomiast w przedpołudniowym konkursie „7 sekund” fani klasyki rocka będą mieli za zadanie odgadnąć tytuły 7 piosenek w 7 sekund. Na zwycięzcę czeka 700 złotych. Natomiast „7 życzeń” będzie zbawą dla tych, którzy zechcą posłuchać wybranych przez siebie 7 klasyków rocka. Będą mogli to zrobić po godzinie 21:00 w Rock Radiu.

Redakcja Rock Radia przygotowała też wyjątkowe upominki dla siedmiolatków, którzy przyszli na świat dokładnie 31 stycznia 2014 roku. Na pierwszych rówieśników Rock Radia zgłoszonych do zabawy czeka specjalny zestaw 7 płyt-kamieni milowych gatunku, od których powinno się zacząć przygodę ze słuchaniem rocka. Wśród zestawie albumów znajdą się „Back In Black” AC/DC, „Master Of Puppes” zespołu Metallica oraz „A Night At The Opera” Queen, „Appetite For Destruction” Guns N’ Roses, „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” The Beatles, „The Dark Side Of The Moon” Pink Floyd oraz „IV” Led Zeppelin.

W czasie obchodów 7. urodzin Rock Radia nie zabraknie też specjalnej odsłony „Wielkiego Testu z klasyki rocka”. W jubileuszowym wydaniu zabawy słuchacze będą mogli się sprawdzić z wiedzy o Rock Radiu codziennie między 10:00 a 18:00.

Rock Radio to od zawsze wyrazista, pełna ciekawych osobowości i pomysłów stacja. Potrafi zaskoczyć niejednego znawcę rocka piosenką czy historią, zmobilizować swoich fanów do wspólnego grania znanych kawałków – jak w ubiegłym roku w czasie największych pandemicznych obostrzeń, a rockowe serce redakcji czułe jest na potrzeby innych, co widać na przykładzie licznych akcji społecznych wspieranych przez stację. Przez 7 lat nadawania Rock Radio systematycznie poprawiało swoje wyniki, a ostatni, 2020 rok zakończyło z rekordowym udziałem w czasie słuchania na poziomie 0,6%. Bardzo cieszymy się, że Rock Radio tak dobrze radzi sobie w eterze i dziękujemy za to wszystkim słuchaczom, którzy cenią jego rockowy klimat – komentuje Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.

Świętowanie 7. rocznicy debiutu Rock Radia w eterze zakończy wyjątkowa gratka dla fanów stacji – wielka impreza online zorganizowana na platformie Zoom. Zespół rozgłośni zaprosi wszystkich na domówkę w sobotę, 30 stycznia o godzinie 20:00. W imprezie udział zapowiedzieli goście: Piotr Kędzierski i Tymon Tymański, którzy przez lata współpracowali z Rock Radiem, m.in. prowadząc „Ranne Kakao”, a także Krzysztof „Grabaż” Grabowski związany z grupami Pidżama Porno i Strachy na Lachy oraz Jan Borysewicz z Lady Pank.

Rock Radio

Rock Radio

Cztery lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie utwory rockowe. Na antenie Rock Radia można usłyszeć artystów takich jak Led Zeppelin, The Doors, Queen, Perfect, AD/DC i U2. Właścicielem rozgłośni jest Agora.