72. Turniej Czterech Skoczni w TVN, Eurosporcie i Playerze. Plan transmisji

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Przełom 2023 i 2024 roku skoczkowie narciarscy spędzą w Niemczech i Austrii.

Tam tradycyjnie odbędzie się Turniej Czterech Skoczni. Będzie to 72. edycja prestiżowej rywalizacji o Złotego Orła.  TVN, Eurosport 1 i Player pokażą wszystkie konkursy. Kwalifikacje będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Rywalizacja rozpocznie się 28 grudnia od kwalifikacji w Oberstdorfie. Tam dzień później odbędzie się pierwszy konkurs. Następny w Garmisch-Partenrkichen zacznie się od kwalifikacji w Sylwestra. Dzień później w Ga-Pa odbędzie się tradycyjny konkurs noworoczny. Bez dnia przerwy zawodnicy udadzą się do Austrii, gdzie w Innsbrucku odbędą się kwalifikacje, a dzień później rywalizacja na skoczni Bergisel. Po dniu przerwy skoczkowie będą rywalizować w Bischofshofen, gdzie w Święto Trzech Króli rywalizacja się zakończy. Wszystkie konkursy będą rozgrywane w charakterystycznym dla TCSu systemie KO. W nim 25 zwycięzców par i 5 „szczęśliwych przegranych” z nich awansuje do drugiej serii.

Zespół TVN Warner Bros. Discovery na Turniej Czterech Skoczni

Cały turniej skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. Studio TVN realizowane będzie w Niemczech i Austrii, gdzie gośćmi Sebastiana Szczęsnego i Damiana Michałowskiego będą Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Eksperci TVN pojawią się również na antenie Eurosportu 1 podczas studiów przy kwalifikacjach. Reporterem podczas Turnieju Czterech Skoczni będzie Kacper Merk. 

72. Turniej Czterech Skoczni – plan transmisji

  • 28 grudnia, 15:30, Oberstdorf, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
  • 29 grudnia 16:50, Oberstdorf, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player
  • 31 grudnia, 13:00, Garmisch-Partenkirchen, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
  • 1 stycznia, 13:30, Garmisch-Partenkirchen, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player
  • 2 stycznia, 12:45, Innsbruck, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
  • 3 stycznia, 13:10, Innsbruck, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player
  • 5 stycznia, 15:45, Bischofshofen, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
  • 6 stycznia, 15:55, Bischofshofen, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player

Zima przełomu lat w Eurosporcie – wśród transmisji Tour de Ski

Na przełomie 2023 i 2024 roku Eurosport zaoferuje widzom także transmisje z innych sportów zimowych. Wśród transmisji będzie rywalizacja biegaczy w prestiżowym Tour de Ski, który skomentują Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora. Nie zabraknie również transmisji z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Ciekawie zapowiadają się m.in. zaplanowany na 28 grudnia gigant w Lienz oraz gigant w Kranjskiej Gorze (6 stycznia) z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Łuczak.