77. Tour de Pologne od 5 do 9 sierpnia. Transmisje w Eurosporcie i TVP

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
  • TVP
Autor: mbog

W środę, 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystartuje 77. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Na trasy ruszą czołowi kolarze świata, w tym m.in. Rafał Majka. Członek zespołu Bora-Hansgrohe będzie jednym z faworytów pierwszego wyścigu etapowego po wznowieniu sezonu. Majka wygrał Tour de Pologne w 2014 roku, a w 2017 roku zajął drugie miejsce. Przed rokiem był na dziewiątym miejscu.

„Polskie okno” w Eurosporcie

Finał każdego z etapów będzie można na żywo w Eurosporcie 1. Wyścigi relacjonować będą Adam Probosz, Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski. Transmisja pierwszego etapu (Chorzów – Katowice) rozpocznie się o godzinie 17:15.

Transmisje w Telewizji Polskiej

Wszystkie etapy, niemal od startu do mety, będą transmitowane na antenie TVP Sport. Ponadto najważniejsze wydarzenia oraz ostatnie minuty etapów będzie można obejrzeć w TVP 1. 77. Tour de Pologne w TVP skomentują Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a reporterami będą Sebastian Szczęsny oraz Anna Kozińska.

Transmisja pierwszego etapu 77. Tour de Pologne 5 sierpnia od godziny 13:30 w TVP Sport, a od 16:05 również w telewizyjnej Jedynce. Wyścig będzie można również obejrzeć na stronie tvpsport.pl.