Adam Pieczyński

Adam Pieczyński kończy karierę zawodową. Michał Samul szefem pionu informacji TVN

mbog

Szef pionu informacji TVN Adam Pieczyński postanowił zakończyć pracę zawodową. 21 grudnia jego obowiązki przejmie Michał Samul – dotychczasowy zastępca Pieczyńskiego.

Adam Pieczyński jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Jako szef pionu informacji TVN jest odpowiedzialny za wszystkie kanały i programy informacyjne w ramach grupy TVN Discovery Polska. Wcześniej, w latach 1996-2000, Adam Pieczyński był redaktorem naczelnym redakcji informacji w RTL7.

Po blisko 30 latach pracy na różnych stanowiskach w mediach, w tym po 18 latach kierowania TVN24 i „Faktami”, nadszedł moment, by oddać stery, wypocząć i poświęcić się rodzinie. Newsy w TVN są miejscem, które współtworzyłem i kocham. Będzie mi ich brak, tak jak i współpracowników, których szanuję i podziwiam – poinformował Adam Pieczyński. Decyzja o przekazaniu stanowiska Michałowi Samulowi jest naturalnym wyborem. Jako mój zastępca był zaangażowany we wszystkie ważne decyzje redakcyjne i biznesowe. Zostawiam zespół w dobrych rękach.

Adam Pieczyński pozostaje w strukturach TVN Discovery Polska. Przez najbliższe miesiące będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN do spraw programów informacyjnych.

Adam odegrał fundamentalną rolę w tworzeniu nowoczesnych, niezależnych mediów w Polsce budując jedną z największych stacji informacyjnych na świecie. Pod jego kierownictwem TVN24 relacjonował przełomowe momenty współczesnej historii Polski i świata. Jest człowiekiem ogromnie utalentowanym i niekwestionowanym autorytetem w swojej dziedzinie – powiedziała Kasia Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Pod koniec grudnia szefem pionu informacji TVN zostanie Michał Samul, który współpracował z Pieczyńskim od początku istnienia TVN24.

Te 19 lat pracy z Adamem Pieczyńskim to był wielki przywilej, a moje nowe zadania przyjmuję jako zobowiązanie, że pozostaną z nami wartości i zasady, którymi on się kierował w swojej pracy. Propozycja prowadzenia najlepszych zespołów dziennikarskich w Polsce jest więc dla mnie zaszczytem, ale i odpowiedzialnością nie tylko wobec newsowej załogi TVN, lecz przede wszystkim wobec widzów, dla których chcemy pozostać miejscem niezależnej informacji i otwartej debaty. Wyzwań nam na pewno nie zabraknie, ale świetne wyniki osiągane w telewizji oraz sukcesy naszych serwisów WWW i mediów społecznościowych pozwalają z optymizmem myśleć o rozwoju obecności wszędzie tam, gdzie Polacy szukają rzetelnych wiadomości. Choćby na smartfonach, na których skupia się dziś uwaga młodszych odbiorców – poinformował Michał Samul.

Michał Samul
Michał Samul – fot. TVN