Adrian Klarenbach dołącza do Telewizji Republika. W przeszłości był w TVP

  • Telewizja
Autor: rafs

Kolejny były pracownik Telewizji Polskiej dołącza do telewizji Tomasza Sakiewicza. Jest nim Adrian Klarenbach.

Prowadzący do grudnia 2023 roku takich programów w TVP jak „Forum”, „Minęła 8, 9, 20” czy też „Tu mówi Polska” dołącza do zespołu Telewizji Republika. Ogłoszono to w sobotę, 16 marca w mediach społecznościowych, a dzień wcześniej na antenie telewizji. Klarenbach w stacji ma poprowadzić program „Polityczna debata dnia”, który będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00. Jego premiera jest zaplanowana na poniedziałek, 18 marca.

Adrian Klarenbach jest kolejną osobą, która przeszła z telewizji rządowej do TV Republika. Wśród innych pracowników są między innymi Michał Rachoń, Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek, Rafał Patyra czy Adrian Borecki. 

Klarenbach ma 49 lat.  Z TVP związany był od 1995 roku. W TVP Info pracował od 2007 do 2013 roku i ponownie od 2016 do 2023 roku. W kwietniu 2023 roku został przesunięty do TVP3 Info w związku z wytknięciem nieprawdy politykowi partii rządzącej w programie „Minęła 20” kilka tygodni temu. Chodziło o przesłanie posłowi Kałużnemu danych, czy jest w Polsce przynajmniej jeden człowiek, który ma wyższą emeryturę niż Donald Tusk. Prowadzący program po 20 minutach przedstawił posłowi informacje, że jest 85-letni mężczyzna z emeryturą w wysokości 26 000 złotych. Za to go zawieszono.

Brak prądu w Telewizji Republika – przyczyną koparka czy Tusk?

W poniedziałek, 11 marca Telewizja Republika przez ponad godzinę nie nadawała programu na żywo. Około godziny 14:00 doszło do awarii prądu.  Sytuacja wróciła do normy przed godziną 16:00. Tomasz Sakiewicz na antenie powiedział, że koparka pracująca w okolicy przecięła kabel i wiele domów w okolicy nie miało prądu. Zapowiedział wyciągnięcie wniosków, bo wcześniej potrafili nadawać awaryjnie bez przymusu całkowitego wyłączenia prądu. Na antenie prowadzono jednak narrację, że to nagły remont zamówiony przez miasto Warszawę, a także atak na wolne media, który by się nie wydarzył, gdyby TVP nie została przejęta w grudniu 2023.